Wycieczki jednodniowe dla przedszkolaków - najlepsze pomysły na rodzinne wyjścia

Wycieczki jednodniowe dla przedszkolaków - najlepsze pomysły na rodzinne wyjścia
Drukuj Skomentuj

Wakacje to czas, kiedy wiele rodzin decyduje się na wspólne spędzenie czasu. Nie muszą być to jednak długie wyjazdy. Jednodniowe wycieczki również mogą być ciekawe. Gdzie zabrać dziecko na jednodniową wycieczkę w Polsce? Podpowiadamy

Najlepsze pomysły na jednodniowe wycieczki z dziećmi w Polsce


Parki rozrywki to coś, co kochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Warto wybrać się więc tam na taki jednodniowy wypad. W Polsce parków rozrywki jest wiele. Najbardziej znanym jest Energylandia w Zatorze. Warto wybrać się też do Parku Dinozaurów w Bałtowie czy do Suntago, by oddać się wodnemu szaleństwu.

 

Sprawdź także: Najlepsze kreatywne zabawy na plaży dla przedszkolaków


Wizyta w Zoo w Warszawie, Zamościu, Wrocławiu lub Łodzi to coś dla miłośników zwierząt. Daj swoim dzieciom wspaniałą okazję do obcowania z różnorodnymi zwierzętami i uczenia się o ich życiu.


Żywa lekcja historii to kolejna propozycja. Warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do miejsc, które potrafią dosłownie przenieść w czasie. Skansen Wsi Mazowieckiej w Sierpcu czy Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, a może Tokarnia w Kielcach? To doskonała okazja, aby poznać polską wieś sprzed lat.


Parki Narodowe to propozycja dla osób, które kochają spędzać czas aktywnie. W wielu polskich regionach możemy przespacerować się ścieżką edukacyjną, wybrać na przejażdżkę rowerem czy kajakiem. Zwieńczeniem takiego dnia może być ognisko z kiełbaską.

 

Czytaj również: Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Tegoroczne wakacje będą dłuższe


Centrum Nauki Kopernik w Warszawie czy Centrum Leonarda da Vinci pod Kielcami to kolejna propozycja na jednodniową wycieczkę. I choć tematem głównym jest tu nauka, to jesteśmy przekonani, że dla dzieci i dorosłych będzie to doskonała rozrywka.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!