Wycieczki szkolne i przedszkolne w czasie pandemii

Wycieczki szkolne i przedszkolne w czasie pandemii
Drukuj Skomentuj

Wycieczki od najmłodszych lat towarzyszyły edukacji dzieci. Połączone z nauką przez zabawę, stanowiły wyczekiwany moment dla wielu przedszkolaków i uczniów. Któż z nas nie chciałby chociaż na moment oddać się wspaniałej rozrywce? Jednak pandemia koronawirusa na długo pokrzyżowała te plany. Czy teraz, gdy dzieci wróciły do szkół, wycieczki znów mogą być organizowane? Odpowiada minister edukacji narodowej!Minister edukacji narodowej poinformował, że wycieczki dla uczniów mogą być organizowane przy zachowaniu określonych rygorów. Nie widzi w tym momencie przeszkód epidemicznych, by wycieczki mogły się odbywać.


Wskazał, że skoro dzieci mogły wyjeżdżać na zorganizowany wypoczynek – obozy czy kolonie oraz uczestniczyć w półkoloniach w okresie wakacyjnym - to szkoły i przedszkola, mogą przy zachowaniu rygorów dotyczących np. transportu i pobytu, organizować wycieczki w roku szkolnym.


- Pojawiają się pytania, czy mogą być organizowane wycieczki szkolne. My oczywiście mówimy, że tak. W pierwszych dniach roku szkolnego raczej tych wycieczek nie ma, ale przed nami druga połowa września, październik, kiedy często wycieczki w szkołach były organizowane. Na razie nie ma przeszkód epidemicznych, które by zabraniały - powiedział w trakcie konferencji prasowej w Warszawie szef MEN.


Z kolei zapytany o to, czy dyrekcja szkoły może żądać od rodzica oświadczenia o zrzeczeniu się ewentualnych roszczeń, np. z powodu zachorowania dziecka na na koronawirusa lub o stanie zdrowia dziecka podkreślił stanowczo, że to niezgodne z prawem.Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!