Wyprawka 300 plus - ważne zmiany

Wyprawka 300 plus - ważne zmiany
Drukuj Skomentuj

Program Dobry Start jest skierowany do dzieci, które rozpoczynają rok szkolny. Minister Maląg poinformowała, że wpłynęło już 1,4 mln wniosków o wyprawkę 300 plus. Poinformowała również o ważnej zmianie w programie, która wejdzie w życie od 1 sierpnia. Przeczytaj, by dowiedzieć się o nowej zmianie i bądź na bieżąco!

Od początku lipca wpłynęło już 1,4 mln wniosków od rodziców, którzy deklarują chęć uzyskania finansowej pomocy związanej ze szkolnymi wydatkami. To już trzeci raz, gdy 300 plus wesprze w wydatkach rodziców dzieci w wieku szkolnym.

 

Komu przysługuje 300 plus?


Świadczenie 300 plus na wyprawkę szkolną przysługuje rodzinie raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20. roku życia (lub 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych).

 

Do kiedy można składać wniosek?

 


Termin składania wniosków o 300 plus upływa 30 listopada.
Ważne zmiany w 300 plus


Od początku lipca można było tylko i wyłącznie zdalnie wnioskować o przyznanie świadczenia 300 plus. Rodzice robili to za pośrednictwem portalu informacyjno-usługowego Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną albo portal PUE ZUS.


Od 1 sierpnia ponownie będzie można składać wnioski w formie papierowej. Wniosek papierowy będzie można złożyć tak jak wcześniej to znaczy w urzędzie miasta, gminy, OSP lub drogą pocztową.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!