Wyprawka 300 plus 2022. Pamiętaj o tym, by dostać pieniądze

Wyprawka 300 plus 2022. Pamiętaj o tym, by dostać pieniądze
Drukuj Skomentuj

Wyprawka 300 plus to potoczna nazwa programu „Dobry start”. Dzięki niemu rodzice z całej Polski mogą otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki na wyprawkę dla dzieci. Do kiedy trzeba złożyć wniosek o 300 plus? O czym należy pamiętać?

Wyprawka 300 plus – do kiedy można składać wnioski?


Wyprawka 300 plus to program w ramach którego rodzice raz na rok dostają zastrzyk gotówki w wysokości 300 zł na wyprawkę dla swojej pociechy. Te pieniądze mogą przeznaczyć na zakup potrzebnych przyborów szkolnych.

 

Sprawdź również: Dofinansowanie do żłobka - co trzeba wiedzieć o dopłatach do żłobka?


Nabór wniosków wystartował 1 lipca 2022 r. Wszystkich formalności dopilnowuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który decyduje też o terminie wypłacania świadczenia. Wnioski (tylko w formie elektronicznej) można wysyłać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, strony Emp@atia oraz bankowości elektronicznej. Wyprawka 300 plus 2022 wypłacona zostanie jednorazowo na początku najbliższego roku szkolnego na numer konta podany przez rodzica.

 

To, kiedy otrzymamy pieniądze, uzależnione jest od tego, kiedy złożymy wniosek. Nie warto więc zwlekać do ostatniej chwili. Jeśli wniosek złożymy w lipcu i sierpniu, wypłatę świadczenia otrzymamy we wrześniu. Jeśli zrobimy to później, na pieniądze możemy liczyć w październiku bądź listopadzie.

 

Czytaj również: Program „Maluch+” - co rodzice mogą zyskać?


Uwaga. Wnioski należy składać do 30 września 2022 r.

 

Wyprawka 300 plus – dla kogo?


Wypłaty 300 plus nie otrzymają dzieci, które chodzą do przedszkola i żłobka oraz studenci.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!