Wystawa z okazji jubileuszu: 65 lat działalności Teatru Andersena

Wystawa z okazji jubileuszu: 65 lat działalności Teatru Andersena
Drukuj Skomentuj

W październiku Teatr im. Hansa Christiana Andersena zagości w Centrum Handlowym przy ul. Lipowej 13 z wyjątkowym wydarzeniem z okazji jubileuszu 65-lecia działalności. Zapraszamy na animowaną wystawę oraz wydarzenia towarzyszące!

Misją teatru jest mądra i świadoma edukacja najmłodszych widzów poprzez działalność artystyczną i kulturalną. Kontakt ze sztuką ma pozytywny wpływ na rozwój wyobraźni dziecka oraz myślenia abstrakcyjnego, jest również ważnym elementem rozwoju emocjonalnego oraz społecznego najmłodszych. Właśnie dlatego Teatr Andersena zdecydował się na wyjątkowe świętowanie kolejnej rocznicy w sposób nietypowy.

 


Mieszkańcy Lublina będą mogli odwiedzić specjalną animowaną wystawą prezentującą elementy scenografii, kostiumy i lalki oraz projekcje filmowe. Wszystkie eksponaty wykonane zostały przez zespół specjalistów z teatralnych pracowni krawieckich, stolarskich i lalkarskich oraz pochodzą ze spektakli granych na deskach lubelskiego teatru. Dodatkowo tajniki świata teatru wyjaśni odwiedzającym oprowadzający po wystawie Pan Andersen, aktor wcielający się w duńskiego pisarza.

Animacje lalek, warsztaty plastyczne i czytanie bajek – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych z myślą o najmłodszych gościach centrum. W soboty 5, 12, 19 oraz w weekend 26-27 października, w godzinach 12:00-18:00, we wnętrzach galerii handlowej przy ul. Lipowej w Lublinie (naprzeciwko Cinema City), zostanie wydzielonych 6 stref, w których dzieci oraz ich rodzice będą mogli „zajrzeć za kulisy” życia teatru.

 

W ramach akcji zaaranżowana zostanie m. in. specjalna przestrzeń do robienia zdjęć w kostiumach i maskach na tle teatralnej scenerii. W pozostałych strefach dzieci będą mogły wziąć udział w prowadzonych przez pedagog teatralną warsztatach z tworzenia lalek pacynek, dowiedzieć się jakie typy lalek wykorzystywane są na scenie oraz samodzielnie spróbować je ożywić. Najmłodsi będą mogli również posłuchać baśni Andersena czytanych przez jednego z aktorów.

 

Ponadto, na parterze galerii będzie przechadzać się duża lalka Buki – znana ze spektaklu Muminki – w towarzystwie Panny Migotki lub Paszczaka.

Dodatkowo zostanie zorganizowane specjalne oprowadzanie po wystawie połączone z warsztatem plastycznym dla grup szkolnych i przedszkolnych. Dzieci będą miały okazję poznać tajniki pracy aktora, lalkarza, scenografa i projektanta kostiumów, zobaczyć dzieła twórców i rzemieślników teatralnych, poznać rodzaje lalek i jak je animować, dowiedzieć się kim był Hans Christian Andersen. Najmłodsi będą uczestniczyć w warsztatach plastycznych, a stworzone przez nich dzieła wezmą udział w konkursie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

 

Szczegółowe informacje znajdziesz na:

https://teatrandersena.pl/teatr-andersena-w-c-h-plaza/

 

 

Fot.: Tomasz Tylus

 

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi