Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukała deszczu - premiera

Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukała deszczu - premiera
Skomentuj

28 września 2019 r. o godz. 17:00 w Teatrze im. Andersena w Lublinie odbędzie się premiera spektaklu Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukała deszczu. Serdecznie zapraszamy!

PREMIERA: 28 września 2019, G. 17:00. sala Andersena, Poziom 2 Centrum Spotkań Kultur, plac Teatralny 1 w Lublinie
SCENARIUSZ, REŻYSERIA: Katarzyna Kawalec
SCENOGRAFIA, LALKI: Areta Puchalska
MUZYKA: Łukasz Damrych
RUCH SCENICZNY: Klaudia Cygoń
WIEK WIDZA: 3+ 
CZAS TRWANIA: 50 minut
OBSADA: PIOTR BUBLEWICZ, ROMA DROZDÓWNA, GABRIELA JASKUŁA, BARTOSZ SIWEK, KATARZYNA STANIEWSKA


Spektakl w konwencji musicalu lalkowego, dedykowany dzieciom w wieku od 3 lat. Główną bohaterką opowieści jest Żyrafa. Jej wędrówce w poszukiwaniu wody i deszczu będą towarzyszyły wielobarwne Ptaki, których animacja będzie połączona z choreografią taneczną aktorów, tworząc układy mieniące się jak w kalejdoskopie. Drugą najważniejszą postacią, która odmieni postrzeganie świata przez Żyrafę, będzie Żmija, a raczej Żmij.


Razem z bohaterami przeniesiemy się do współczesnej, choć bajkowej Afryki, gdzie panuje upał i zwierzętom zaczyna brakować wody. Marzycielska, ale jednocześnie energiczna Żyrafa, nie widząc innego sposobu, wybiera się w pogoń w poszukiwaniu chmur, z których ma spaść na pustynię deszcz. Ptaki, które władają niebem nad piaszczystym bezkresem, niestety nie dają rady znaleźć najmniejszej nawet chmurki. Sadzawki wysychają jedna po drugiej i zaczyna brakować nadziei. Żyrafa postanawia pomóc innym i wzlecieć sama, ale jest to dla niej niewykonalne, choćby dostała od Ptaków mnóstwo piór. Biegnie jak najdalej zapatrzona w niebo, a w swoim pędzie nie zauważa wygrzewającej się na piasku Żmii. Potyka się o nią, za co zostaje nawet ukąszona. Żmija, a dokładniej Żmij, oszukuje najpierw Żyrafę, że chmury są tuż obok. Rysuje je.. na piasku. Temperament zupełnie odmienny od własnego, podstępnego, intryguje Żmija, ale zauważa też, że Żyrafa potrzebuje pomocy. Podczas wspólnej wędrówki nawiązuje się między nimi uczucie oraz więź. Żmija jest w stanie zrzucić swoją skórę pod groźbą zamarznięcia na kość na ośnieżonej górze, aby tylko pomóc Żyrafie. A Żyrafa potrafi nareszcie zatrzymać się i spojrzeć spokojnie na sytuację. Odtąd razem będą potrafili zrobić wszystko, o czym zamarzą, począwszy od stworzenia nad pustynią chmury, z której spadnie wyczekiwany długo deszcz.

 

 

 

Źródło: materiały prasowe

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Przedszkola w Lublinie

Przedszkole Elfik

Przedszkole Elfik

Przedszkole Elfik tworzy zespół wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów. Pragniemy stworzyć dzieciom ciepłą, radosną atmosferę, jednocześnie realizując w
Przedszkole i Żłobek Elfik

Przedszkole i Żłobek Elfik

Nasz żłobek i przedszkole Elfik posiada przestronne, jasne wnętrza oraz bogatą bazę dydaktyczną. Wszystkie ciocie są przyjaźnie nastawione do dzieci a dzieci u