Zabawka Roku, Nagroda Rodziców 2020 - kto może cieszyć się tytułem?

Zabawka Roku, Nagroda Rodziców 2020 - kto może cieszyć się tytułem?
galeria zdjęć (2) Drukuj Skomentuj

Znamy już wyniki najważniejszego konkursu w branży. Kto powiedział, że szycie czy prowadzenie autka może pomóc w nauce pisania? Z mądrymi i rozwijającymi zabawkami nauka staje się przyjemnością. Zwycięzcy konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców ułatwią też poradzenie sobie z emocjami za pomocą gry. A także, co szczególnie ważne w czasie izolacji, ćwiczenie w domu. Z kartami odznaczonymi tytułem Nagrody Rodziców pomożemy dzieciom w nauce matematyki. A przytulanki Mali Wirtuozi: Amadeusz, Ludwig, Fryderyk pomogą w rozwijaniu dziecięcej wrażliwości na muzykę poważną.

Tytuł Zabawka Roku 2020


Rodzice czekają na podpowiedzi, co najlepiej kupić dzieciom na Święta. W tym wyjątkowym roku, kiedy większość czasu spędzamy w domu, a Święta i ferie zimowe upłyną w ograniczonym gronie najbliższej rodziny, warto zwrócić uwagę na rekomendacje Jurorów Konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców. Dobrym pretekstem do porozmawiania o emocjach, szczególnie w czasie pandemii, będą gry: Gra na emocjach. Wydawnictwa Nasza Księgarnia, Co za emocje! Gra edukacyjna Kapitan Nauka. Za twórcze podejście do emocji jurorzy wyróżnili grę planszową MIJAMY się JUNIOR.
Ten wyjątkowy czas dla dzieci oznacza dużo mniej sportu. Jurorzy z uwagą podeszli do produktów, które pozwolą na aktywność w domu. Nagrodzili Kamienie do skakania EMPIS i wyróżnili Sensory Memory - Sensoryczne dyski TULLO. Na spacer najmłodsi mogą zabrać Rowerek biegowy GOSWIFT Kinderkraft nagrodzony za prostotę, nowoczesną linię i bezpieczeństwo.
Zabawa angażująca zmysły to doskonały odpoczynek dla maluchów i starszych dzieci, które po zdalnych lekcjach mogą w ten sposób się zrelaksować. Nagroda Zabawki Roku trafiła do Busykids Domek Ergodesk angażującego przedszkolaki w zabawy manipulacyjne. Tytułem może także pochwalić się Elastyczna Kostka InnyBin Qelements ćwicząca sprawność dłoni małych dzieci. A także Sensoryczne Memo Kokodyl. To nietypowe memory w formie woreczków, które skrywają różne ziarna i jedynie dotykiem uda się je dobrać w pary. Zabawką Roku 2020 jest także HEY CLAY TM Toys – masa plastyczna dla młodszych i starszych, pozwalająca na ulepienie figurek, które potem utrwalone pod wpływem powietrza, ozdobią pokój dziecka. Jak również Finger Car Trihorse - drewniane autko ze skrętnymi kółkami, którego prowadzenie palcem będzie świetnym treningiem dłoni i relaksem dla młodszych i starszych. Wyróżnieniem w kategorii Zabawka Roku mogą się cieszyć sensoryczne Drewniane przeplotki w formie zwierząt Milin i piramida Wesoła Stupa Kokodyl, uszyta z tkanin o różnych fakturach, wypełnionych ziarnami.
Edukacja w domu może być przyjemna i angażująca. W konkursie nagrodzono Program #SmartDzieciaki PREMIUM SMARTBEE CLUB pełen bezpiecznych, naukowych eksperymentów, zestaw dla młodych inżynierów Boffin II Motion Conquest Entertainment, grę "Bitwa o zęby" od Hipokampus promującą profilaktykę i życie w zdrowiu. Wyróżniony Edukacyjny box podróżniczy Travel Expert to pomysł na naukę o historii, kulturze, sztuce i smakach krajów, które odwiedzamy turystycznie podczas wakacji. A Sylaby. Nauka czytania Naszej Księgarni, to wyróżniona gra w pierwsze kroki w nauce liter, czytania i układania zdań.


Do konkursu zgłosiły się wyjątkowe gry, pozwalające na dynamiczne rozgrywki i rodzinne spędzanie czasu. Wspólnie z dziećmi można tworzyć książkę z bajkami, grając w Opowiadanki od REBEL, szukać synonimów i rozwijać słownictwo bawiąc się w jedną z gier z serii Aliasy od Tactic Games. Wyróżniono opartą na współpracy grę KOPCIUSZEK gra planszowa od GRANNY. A także ćwiczącą spostrzegawczość i koncentrację grę Puk, puk, kto tam? Muduko. Dużo zabawy i spontanicznego śmiechu wywoła gra familijna #DoGóryNogami EPEE. Samodzielnie będzie można rozegrać jedną z gier logicznych z serii SmartGames od IUVI Games.

Spontaniczna zabawa, możliwość budowania wymyślonych projektów i łatwość łączenia elementów to cechy nagrodzonych klocków MODUTOY Soulshy i zestawów kauczukowych elementów do budowania dróg ToddleRoad MakByte. Nagrodzony PLAYMOBIL City Action  Playmobil Polska zabierze dzieci na wielki plac budowy, gdzie będą burzyć, sprzątać teren i stawiać nowe budynki.
Jurorzy wyróżnili Klocki kartonowe Cardblocks EGMONT Polska i pojazdy modułowe MalBlo Magnetic Malik pozwalające na tworzenie wielu modeli pojazdów. A Tablica Podświetlana Lumiboard CX Dystrybucja pozwoli dzieciom na tworzenie nieskończonej liczby rysunków z szablonów różnych elementów.
Jurorzy docenili i nagrodzili pluszową postać Pucia do tulenia Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Ten bohater literacki może stać się idealnym przyjacielem do przytulania, zasypiania, na spacer i do zabawy. Ekologiczny zestaw dla najmłodszych Zestaw slow toys JELONEK Kikadu Baby&Travel dla niemowlaków i maluchów otrzymał nagrodę za piękny design i dobór materiałów. Dzieci będą uczyć się tolerancji i akceptować różnorodność bawiąc się wyróżnionymi w konkursie Anatomicznymi Lalkami Miniland od Lillitoy. Ostatnie wyróżnienie powędrowało do Agory za pierwszą płytę Anny Guzik "Szukaj w Snach" z piosenkami i "śpiewanymi bajkami".

 

Znak jakości Nagroda Rodziców 2020


Tytuł Nagroda Rodziców trafił w tym roku do Wózka RECARO Celona Artsana Poland za design i ergonomię oraz pomocnika kuchennego Kitchen helper od Momiki Concept pozwalającego na wspólne kucharzenie dzieci z rodzicami. Literkowa książka od Naszej Księgarni to wyjątkowa pozycja z alfabetem wydzierganym na szydełku i od teraz - znaczkiem Nagrody Rodziców. Podobnie  Seria Kart Grabowskiego: Tabliczka mnożenia, Dodawanie i odejmowanie oraz Gry logiczne docenionych za naukę czytania przez zabawe. A także Czytam sobie. Pierwsze słowa. od Harpercollins Polska  - ucząca liter, czytania i układania wyrazów w zdania.
Wyróżnienia w kategorii Nagroda Rodziców powędrowały do Fotelika NUNA Prym od Akpol, Wózka Bumprider Connect 2 od Marko Baby, który umożliwia łączenie dwóch pojedynczych wózków, gdy rodzina się powiększy. A na podróże Chicco BebeCare easy-tech Artsana Poland Sp. Z O. O. wykluczającego ryzyko pozostawienia malucha w aucie.
Wyróżniono też Śpiworki Dreambags Marsupiale pozwalające na spokojny sen nawet najbardziej kręcącemu się w nocy maluchowi, a nawet starszakowi. Pomocna w toalecie najmłodszych będzie soniczna elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci z główką 360° Innogio. Nagrodę Rodziców Wyróżnienie otrzymał Króliczek Usypianka „Zaśnij ze mną” Fisher Price pozwalający na regulację trybu dnia i samodzielne usypianie dzieci od 18 miesiąca życia. A także kolekcja dla mam w ciąży i kobiet karmiących z Tencelu Doctornap – odrobina miłej w dotyku elegancji.
Wyróżnionych w konkursie produktów można będzie też poszukać w księgarniach. Wśród nich Realny świat Wydawnictwa IUVI, książeczki Czapu Czipu. Zabawy z wyobraźnią Harpercollins Polska z oryginalną grafiką, tekstami dźwiękonaśladowczymi. A także Spaghetti ART REMI do trenowania nauki pisania, Z wykorzystaniem tablicy rzepowej i kolorowych sznurowadeł.


W kategorii Nagroda Dzieci także pojawiły się ciekawe i rozwijające propozycje.  Nagroda Dzieci trafiła do Adamigo Sokole Oko - foto – gry ćwiczącej refleks i spostrzegawczość. AMEET Polska za LEGO®. Buduj z wyobraźnią zestaw z 60 klockami i szkicownikiem projektanta. I TREFL SA za HOT POT ćwiczący umiejętności motoryki małej i refleks. Uwagę zwróciły Klocki WAFFLE MAXI Marioinex pozwalające dzieciom na samodzielne budowanie mebli, domków, czy tuneli. Odtwarzające muzykę klasyczną przytulanki Mali Wirtuozi: Amadeusz, Ludwig, Fryderyk Vosego – to także ciekawa, nowa pozycja na polskim rynku, dostrzeżona już na świecie. Znakiem jakości mogą się legitymować My First Little Tikes MGA Entertainment, a także Puzzle z dziurką. Pojazdy Bright Junior Media. Warto zwrócić uwagę rodziców poszukujących prezentów dla swoich pociech na Dziennik: Zagadkowa Podróż (Grupa Wydawnicza Foksal), gdzie czytamy i szukamy rozwiązania zadań z detektorem odpowiedzi. Odznaczony Nagrodą Dzieci za estetykę został także Namiot TIPI Baby Steps. 

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!