Zabawy andrzejkowe dla dzieci

Zabawy andrzejkowe dla dzieci
Drukuj Skomentuj

Przed nami pełna magii noc andrzejkowa. Wieczór wypełniony wróżbami i wesołymi zabawami będzie dla maluchów nie lada przeżyciem! Podpowiadamy jak zorganizować zabawy andrzejkowe dla dzieci.

Tradycja wróżenia w wigilię świętego Andrzeja jest głęboko zakorzeniona w naszej w kulturze. Dawniej w tę noc wróżyły sobie tylko dziewczęta, chcące dowiedzieć się więcej o swojej przyszłości i zamążpójściu. Obecnie jest to tylko miły zwyczaj, który stał się pretekstem do wesołej zabawy.

 

Andrzejki dla dzieci


Zabawa andrzejkowa nie powinna być zarezerwowana tylko dla dorosłych. Warto włożyć również trochę wysiłku, aby przygotować niezapomniane Andrzejki dla dzieci.

Dużą atrakcją dla dzieci będzie zorganizowanie balu przebierańców. Maluchy z radością zamienią się w ulubione postacie z bajek! Dziewczynki chętnie założą przebranie królewny, wróżki czy czarownicy. Natomiast chłopcy zamienią się w małych superbohaterów. Z pomocą rodzicom, którzy chcą spełnić marzenia maluchów, przychodzą wypożyczalnie kostiumów oraz sklepy. Należy jednak pamiętać, że w wypożyczając kostium płacimy za dobę! Można również pomyśleć o kupieniu farb do twarzy. Malowanie buzi będzie dużą atrakcją podczas Andrzejek dla dzieci.

Podczas andrzejkowego balu, warto zadbać o odpowiednią aranżację wnętrza oraz smaczne przekąski. Trzeba pamiętać o zachowaniu równowagi pomiędzy słodkimi smakołykami, a zdrowymi daniami. Dzieci na pewno chętnie zjedzą owoce oraz wypiją naturalny sok zamiast gazowanych napojów.

 

Wróżby dla dzieci


Prawdziwa zabawa andrzejkowa dla dzieci musi być pełna wróżb! Oczywiście najważniejszą z nich jest lanie wosku. Po przelaniu przez dziurkę od klucza na zimną powstają fantazyjne kształty. Największą radość sprawia odgadywanie co przedstawia rzucany przez nie cień.

Zgodnie z tradycją wróżby na Andrzejki dla dzieci powinny dotyczyć też spraw sercowych. Stąd kolejną propozycją zabawy sercowe. Na dwóch kartonach w kształcie serca wypisujemy oddzielnie imiona dziewczynek i chłopców. Dzieci przebijają szpilką niezapisaną stronę serca. Przebite przez nie imię będzie oznaczało przyszłego wybranka.

Inną popularną wróżbą andrzejkową dla dzieci jest "wyścig butów". Dziecięce buty ustawione w rzędzie powinny być kolejno przekładane z końca na początek. Właściciel buta, który jako pierwszy dotknie w progu, najszybciej pozna swoją drugą połówkę.

Kolejną propozycją wróżby dla dzieci są kubeczki, pod którymi ukrywamy różne przedmioty. Klucz oznacza nowy dom, moneta - bogactwo, cukierek - wesołe życie, a samochodzik - podróż w nieznane. Maluchy wskazując kubeczki z ukrytymi pod nimi przedmiotami na wesoło poznają swoją tajemniczą przyszłość.

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (2)

Tagi