Zabawy plastyczne dla przedszkolaków na jesień

Zabawy plastyczne dla przedszkolaków na jesień
Drukuj Skomentuj

Jesienna pogoda w kratkę czasem uniemożliwia dzieciom zabawy na świeżym powietrzu. Dobrze jest więc mieć w zanadrzu ciekawe pomysły na zabawy dla dzieci, które uatrakcyjnią czas spędzany w domu.

Przygoda nad morzem


14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. Wspólnie z dzieckiem zastanówcie się, gdzie jest najwięcej czystego powietrza, a następnie wykonajcie obrazek specjalnie na tę okoliczność. Będzie to również okazja, by utrwalić poznane w przedszkolu literki i cyferki.
Materiały: litery oraz cyfry samoprzylepne, kartka z bloku technicznego.
Wykonanie: Najpierw na środku kartki przyklejcie literę „D” – trzeba pilnować, aby odwrócić ją brzuszkiem do dołu, gdyż będzie tworzyć łódkę – natomiast z literę „F” przyklejcie jako żagiel. Przygotujcie cyfrę „3” w różnych rozmiarach i użyjcie jej do wykonania morskich fal. Z liter „Y”, „I”, „E” wyklejcie postać żeglarza, głowę można zastąpić środkiem po literze „P” lub cyfrą „0”, a z kropek i przecinków wykonajcie elementy twarzy. Możecie nimi także ozdobić łódkę.

 

Bajkowy stworek


Z okazji Dnia Postaci z Bajek, który przypada na 5 listopada, wykonajcie dowolną bajkową postać. Posłużcie się plastikowymi odpadami, które, zamiast lądować w koszu, mogą posłużyć do zabawy.
Materiały: pojemniczek po serku homogenizowanym, opakowanie po tabletkach, pomponiki, koraliki, flamastry, kartka z bloku technicznego, klej introligatorski, nożyczki.
Wykonanie: Zgniećcie pojemnik po serku homogenizowanym, a następnie naklejcie na kartce. Będzie to głowa stworka. Z opakowania po tabletkach wytnijcie tułów z nogami i doklejcie go głowy. Możecie także wcześniej pomalować opakowanie od środka kolorowymi flamastrami. Oddzielnie wytnijcie nos i uszy, z pomponików i koralików wyklejcie oczy, a usta i nos zaznaczcie flamastrem.

 

Kolorowy miś


Każdy z nas ma wśród swoich zabawek pluszowe misie. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada, wykonajcie jego podobiznę. Może to być także portret misia, którym dziecko bawi się na co dzień.
Materiały: kolorowe filcowe szmatki, pluszowe pomponiki, koraliki, flamaster, kartka z bloku technicznego, klej introligatorski, nożyczki.
Wykonanie: Z filcowych szmatek wycinamy poszczególne elementy misia i przyklejcie je na kartce. Z pomponików stwórzcie uszy, łapki oraz nosek, a z koralików oczy. Usta zaznaczcie za pomocą flamastra. Dla ozdoby możecie przykleić misiowi muszkę z filcu i koralika.

 

Jesienne kasztany


Jesienią często zbieramy kasztany, a następnie wykonujemy z nich zabawne postacie. Jeżeli w tym roku nie mieliście okazji wyruszyć na poszukiwania, możecie w zamian wykonać własnego kasztana! Będzie to wspaniała zabawa dla całej rodziny.
Materiały: papierowy talerzyk, zielona i brązowa kartka, plastelina, zielona farba, pędzelek, klej, flamaster, nożyczki.
Wykonanie: Pomalujcie farbą talerzyk, wytnijcie z papieru liść kasztana, szypułkę oraz część kasztana widoczną po pęknięciu łupinki. Wszystkie te elementy przyklejcie do talerzyka. Uformujcie z plasteliny charakterystyczne kolce, a flamastra użyjcie, by zaznaczyć żyłki na liściu.

 

 

Bliżej Przedszkola nr 10/październik 2014/Katarzyna Michalec

 

Źródło: www.blizejprzedszkola.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi