Zabawy plastyczne na jesienną słotę

Zabawy plastyczne na jesienną słotę
Drukuj Skomentuj

Jesień często kojarzy się z szarością, deszczem i smutkiem. Dzięki pomysłom na jesienne zabawy plastyczne każda przedszkolna sala i pokój dziecka będą tętnić życiem i kolorami. Sprawdźcie sami!

Pomysły na zajmujące zabawy dla dzieci wcale nie muszą być skomplikowane. Czasem wystarczy przeszukać domowe szuflady i szafki, by ze znalezionych rzeczy wyczarować wspaniałe dzieła sztuki. Podpowiadamy, jakie prace plastyczne możecie robić z dziećmi, gdy za oknem panuje jesienna plucha.

 

Zajączek


Potrzebne materiały: dwie półtoralitrowe plastikowe butelki, guziki, szare rajstopy, krepina lub kolorowy papier (biały, pomarańczowy, zielony, czarny), wata, wstążka, klej „Magic”.
Wykonanie: Na jedną plastikową butelkę nałóżcie nogawkę rajstop, pilnując, by dobrze przylegały. Końcówkę rajstop zwiążcie i umocujcie w szyjce butelki. W ten sposób powstanie tułów i głowa zajączka. Aby przygotować uszy i łapy, wystarczy wyciąć je z drugiej plastikowej butelki i także założyć na nie rajstopy. Z waty uformujcie kulki na policzki, przyklejcie je, a następnie zamocujcie nos i wąsy z czarnej krepiny (lub kartonu) oraz oczy z guzików. Z pomarańczowej i zielonej krepiny zróbcie dużą marchewkę z nacią - będziecie mogli przymocować ją do łapek zajączka.

 

Ptaszek


Potrzebne materiały: makulatura, oczy – z plastikowych koralików lub bibuły, kolorowa krepina lub bibuła, piórka lub skrawki tiulu, organzy, klej „Magic”, ręcznik papierowy, nici.
Wykonanie: Najpierw uformujcie z makulatury kształt ptaka, owińcie go papierowym ręcznikiem i obwiążcie nitką, by zachować formę. W ten sposób przygotowaliście bazę, którą teraz będzie mogli okleić krepiną. Teraz wystarczy dokleić piórka na skrzydła i ogon. Zamiast piórek możecie też użyć tiulu lub organzy – by powstał ogon należy uformować materiał w kształcie wachlarza. Gdy skrzydełka i ogonek będą już na swoim miejscu, przyklejcie dzióbek z krepiny i oczka z koralików.

 

Planeta Mars


Potrzebne materiały: farby, arkusz szarego papieru, brokat, klej „Magic”, sześćdziesięciolitrowy worek na śmieci, nici lub taśma klejąca, makulatura.
Wykonanie: Szary papier pomalujcie odpowiednimi kolorami (odcienie czerwieni i żółci) i posypcie go brokatem. Z makulatury uformujcie kulę, włóżcie do worka, który zwiążecie lub okleicie taśmą. Na koniec owińcie wszystko papierem – wasza własna planeta jest już gotowa.

 

Laleczka


Potrzebne materiały: papierowe foremki na muffinki, styropianowa kulka, biała i brązowa krepina lub bibułka, plastikowe oczka, rurki do napojów, wstążeczka, klej „Magic”, patyczek do szaszłyków.
Wykonanie: Przymocujcie styropianową kulkę do patyczka. Z krepiny wytnijcie prostokąt i skręćcie go w połowie, jak cukierka. Włóżcie kulkę, sklejcie boki lub zawiążcie – pozostałą część wykorzystajcie jako tułów laleczki. Teraz kolej na foremki muffinków, w których trzeba zrobić otwór, założyć na patyczek i przykleić do głowy. Do tułowia przyklejcie rurki jako rączki, nałóżcie kolejną foremkę i doklejcie nóżki. Można też przymocować do twarzy oczy, usta i nos z krepiny. Teraz wystarczy zrobić waszej lalce włosy – wykorzystajcie do tego brązową krepinę lub bibułę.

 

Bliżej Przedszkola nr 10/październik 2014/Małgorzata Nowak

Źródło: www.blizejprzedszkola.pl

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi