Zakończenie zerówki. Scenariusz imprezy

4.5
2 oceny
„Głowa do góry, wesoła mina. Coś się tu kończy a coś zaczyna…”
Scenariusz imprezy na zakończenie edukacji przedszkolnej
CEL GŁÓWNY:
DZIECKO:
● występuje przed rodzicami prezentując własne umiejętności recytatorskie oraz wokalne
● przeżywanie nastroju odświętności i wyjątkowości w czasie uczestniczenia w uroczystości pożegnania przedszkola
CELE OPERACYJNE:
DZIECKO:
● potrafi recytować wiersze z właściwą intonacją,
● odnosi się z szacunkiem do zaproszonych gości,
● wzmacnia więzi rodzinne poprzez wspólne przeżywanie przyjemności i radości,
● potrafi zaprezentować rodzicom własne umiejętności recytatorskie i wokalne,
● umie wyrazić gestem, mimiką, ruchem wypowiadane kwestie,
● potrafi zachować się podczas uroczystości zgodnie z przyjętymi wcześniej regułami,
● chętnie uczestniczy w zbiorowym śpiewie, prezentuje umiejętność pracy według scenariusza uroczystości
● wzbogaca czynne słownictwo,
● ćwiczy pamięć i koncentrację uwagi.
METODY PRACY WEDŁUG OKONIA:
- podające: pogadanka, opis, objaśnienie,
- problemowe: aktywizujące: inscenizacja,
- eksponujące: pokaz połączony z przeżyciem,
- praktyczne: pokaz.
Przebieg uroczystości, część artystyczna:
1. Powitanie gości
Kart w kalendarzu było nie mało
Codziennie jedną zdejmował wiatr
I cóż powiecie ot przeleciało
Rok szkolny minął jak z bicza trzasł
2. Wiersz na powitanie:
Dziecko 1: Witajcie mili goście, serduszko mi mocno puka
Bo przywitać gości to jest wielka sztuka
Dziecko 2: Zwłaszcza dla mnie, dziewczynki nieśmiałej
Więc o wielką mowę mnie dzisiaj nie proście
Dziecko 3: My tylko zawołamy „Witajcie mili goście”.
3. „WSPOMNIENIA”
Dziecko 4: Kiedy przyszłam do przedszkola
byłam taka mała
gdy mamusia szła do pracy
to za nią płakałam.
Dziecko 5: Pani łezki mi otarła
Pani mnie tuliła.
Śpiewać, tańczyć, mówić wiersze
cały rok uczyła.
Dziecko 6: Dziś w przedszkolu nikt nie płacze
każdy jest wesoły.
A ja już urosłem duży i idę do szkoły.
4. Piosenka „Kolejny krok”
1. Kończy się rok, kolejny rok wykonać czas.
Zamykam drzwi, żeby otworzyć się na świat.
To, co już znam, nowy zastąpi teraz los.
Nie boję się, bo znowu stanie przy mnie ktoś.
Ref. Siłę mam, by wzbić się do góry
Siłę mam, by patrzeć na chmury
Siłę mam, by lecieć daleko stąd.
Siłę mam, by wzbić się do góry
Siłę mam, by patrzeć na chmury
Siłę mam, by iść czasami pod prąd.
2.Nie będę sam, przyjaciół mam tuż obok mnie
Marzenia w ruch! Spełnię je wszystkie, kiedy chcę.
Odliczam już, a gdy usłyszę słowo „start”
Rozpędzę się, bo wiem, że czeka na mnie świat.
Ref. Siłę mam, by wzbić się do góry…
5. wiersz „Starszak”
Dziecko 7: Gdy przedszkole witałem jako maluch spłakany
nie mówiłem „dzień dobry” i trzymałem się mamy.
No a teraz popatrzcie jaka wielka odmiana
czytam, liczę i nie trzyma mnie mama.
Dziecko 8: Że tak wiele dziś umiem, dziś dziękuję za to
mogą dumni być ze mnie, moja mama i tato.
Dziecko 9: Rzecz to wielka niesłychanie
gdy straszakiem się zostanie
Dziecko 10: Wtedy wszystko trzeba wiedzieć,
pięknie bajkę opowiedzieć,
narysować, tańczyć, śpiewać,
na nikogo się nie gniewać.
Dziecko 11: Znać zasady wychowania
pilnie uczyć się czytania.
Dziecko 12: W głowach wiedza zostać musi