Zakręcony weekend z Małym Sputnikiem!

Zakręcony weekend z Małym Sputnikiem!
galeria zdjęć (6) Drukuj Skomentuj

„Sputnik nad Polską” powoli szykuje się do odlotu. To ostatni weekend i ostatnia możliwość, aby zapewnić maluchom przepyszną zabawę podczas trwania 5. Festiwalu Filmów Rosyjskich. Najmłodszych festiwalowiczów zapraszamy w sobotę i niedzielę do obejrzenia przepięknych rosyjskich bajek oraz do udziału w zajęciach animacyjnych.

Projekcje filmów animowanych (26-27 listopada)


W sobotę w warszawskiej Kinotece:

  • „Iwan i zaczarowany kucyk” (10.30, Sala nr 4),
  • „Kopciuszek”
  • „Alicja i tajemnica trzeciej planety” (12.00, Sala nr 4),
  • „Kikoriki” (11.00,  Sala nr 5),
  • „Królowa śniegu”  (12.20, Sala nr 5),
  • „Miś Puszatek” (13.40, Sala nr 13.40).


W niedzielę w warszawskiej Kinotece:

  • „Czeburaszek” (10.30, Sala 4),
  • „Wilk i Zając” (12.00, Sala nr 4),
  • blok bajek: „Dziadek do orzechów”, „Złoty kogut”, „Ostatni płatek” (11.00, Sala nr 5) oraz „Alosza” (12.30, Sala nr 5).

 

LEGO KLOCKI – twórcze budowanie

 

26 listopada, w sobotę o godz. 13.30 po projekcji filmu „Alicja i tajemnica trzeciej planety” zapraszamy dzieci na warsztaty pod hasłem „Sputnik oczami dziecka” organizowane we współpracy z Bemowskim Centrum Kultury. Warsztaty stworzone są dla wszystkich dzieci kochających klocki LEGO. Podczas warsztatów dzieci będą uczyć się budować́, konstruować i rozwijać kreatywność. Przez dwie godziny dzieci zbudują Międzynarodową Stację Kosmiczną Mir, sputnika i statki powietrzne.

 

Zakręcone weekendy z „Kręciołkiem”. Kinoteka 26–27 listopada, godz. 10.00–15.00


Podczas weekendowych projekcji Młodych Widzów czeka zakręcona zabawa z Agencją Artystyczną „Kręciołek”. Bajeczne malunki na twarzy zmienią każdego malucha w ulubionego bohatera. Kolorowy świat baniek mydlanych, magiczne baloniki, bajkowy kącik plastyczny, konkursy z nagrodami, słodkie niespodzianki – to tylko niektóre z atrakcji „Kręciołka”.

 

Zaśpiewajmy piosenkę!


Ważnym punktem dnia będzie nauka i śpiewnie rosyjskich piosenek odbędzie się 26 listopada o godz. 15:00 w „Nutka Cafe” (ul. Obozowa 82A). W repertuarze m.in.: „Zawsze niech będzie słonce”, „Czarny kot” oraz piosenki z filmów o Kiwaczku. Zajęciom będzie towarzyszyć kiermasz książek rosyjskich dla dzieci i obrazów olejnych inspirowanych rosyjskimi bajkami.

 

Konkurs na najlepszy rysunek


Przypominamy o konkursie plastycznym, polegającym na namalowaniu ulubionego bohatera lub animacji festiwalowej. Prace można do końca trwanie festiwalu w biurze festiwalowym w warszawskiej Kinotece lub wysłać zeskanowany rysunek na adres: konkurs@ear.com.pl.

 

Zapraszamy też do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego weekndu sputknikowych zabaw!

 

Więcej o festiwalu "Mały Sputnik" dowiesz się tutaj: 5. Kosmiczne urodziny "Małego Sputnika"

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi