Zaplanuj już dzisiaj rodzinny odpoczynek!

Zaplanuj już dzisiaj rodzinny odpoczynek!
Drukuj Skomentuj

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała tegoroczne plany zimowego odpoczynku zdecydowanej większości Polaków. Pojawienie się szczepionek pozwala jednak z nadzieją patrzeć na nadchodzące miesiące, dlatego już dziś warto zaplanować letni wypoczynek.

 

Chcesz wyjechać na wakacje? Zapłać bonem!

 

 

Skrócenie ferii zimowych do dwóch tygodni dla całego kraju i jednoczesne zamknięcie hoteli, stoków, a także ograniczenie działalności gastronomii oraz innych placówek i instytucji doprowadziło do tego, że wiele osób nie miało możliwości skorzystania z tradycyjnego zimowego urlopu. Wielu Polaków bardzo liczy, że już letnie wyjazdy uda się zrealizować bez większych przeszkód, nawet jeśli podobnie jak w ubiegłym roku miałyby się odbyć w reżimie sanitarnym.

 

Potwierdzeniem tego są także statystyki serwisów rezerwacyjnych, które pokazują, że wiele osób już dziś planuje wakacje i rezerwuje wyjazdy, noclegi oraz wszelkiego rodzaju imprezy turystyczne ze znacznym wyprzedzeniem.

 

Cały czas przy planowaniu i rezerwacji zarówno dłuższych wakacji w lecie, jak i krótszych, nawet jednodniowych wycieczek możliwe jest wykorzystanie płatności Polskim Bonem Turystycznym, który obowiązuje aż do końca marca 2022 r. Jeśli planujemy wyjazd dopiero za kilka miesięcy lub w przyszłym roku, warto już dziś sprawdzić czy na indywidualnej platformie PUE ZUS jest widoczny bon. Można go też od razu pobrać, aby mieć go zawsze przy sobie i móc z niego skorzystać w dowolnie wybranym momencie. Wcześniejsze pobranie bonu w żaden sposób nie ogranicza terminu jego ważności, a pozwoli uniknąć ewentualnych problemów z jego aktywowaniem i wykorzystaniem. Szczególnie w szczycie sezonu turystycznego, kiedy zainteresowanie bonami, co widzieliśmy już w ubiegłym roku, będzie bardzo wysokie i może spowodować obciążenie systemów teleinformatycznych, a także dłuższe oczekiwanie na wyjaśnienie ewentualnych nieprawidłowości – mówi Anna Salamończyk – Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

 

Sprawdź również: Zmiany w bonie turystycznym - więcej dostępnych opcji

 

 


Jak skorzystać z bonu?

 

Jak pokazują statystyki bonu, najczęściej wykorzystywano w sierpniu ubiegłego roku. Niewiele wolniejsze tempo pobierania i wykorzystywania bonów było także w jesiennych miesiącach – wrześniu i październiku.

 

Aby skorzystać z bonu, trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Bon w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru przesyłany jest na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Dodatkowo przy płatności za zarezerwowany nocleg lub imprezę turystyczną należy podać właśnie ten unikalny numer. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wykorzystania przysługującej kwoty. Każdemu dziecku, które nie ukończyło 18. roku życia przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Jeśli chodzi o dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje świadczenie podstawowe o wartości 500 zł oraz świadczenie dodatkowe również takiej wysokości, czyli łącznie 1000 zł. Lista dostępnych obiektów oferujących usługi zakwaterowania, wycieczki, atrakcje i usługi touroperatorów dostępna jest na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej i jest na bieżąco aktualizowana.

 

Sprawdź także: Bonem turystycznym można zapłacić za rodzica!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!