Zatkany nos u dziecka - co robić? Domowe sposoby

Zatkany nos u dziecka - co robić? Domowe sposoby
Drukuj Skomentuj

Zatkany nos u dziecka to utrapienie nie tylko dla malucha, ale i rodzica. Jak ulżyć dziecku? Są na to domowe sposoby, które są niezwykle skuteczne. Podpowiadamy, co zrobić, gdy dziecko męczy uciążliwie zatkany nos.

Domowe sposoby na zatkany nos u dziecka


Domowych sposobów na leczenie się z przykrych dolegliwości nie brakuje. Na szczęście zatkanemu nosowi można zaradzić w bardzo łatwy sposób. Najprostszym sposobem jest włączenie nawilżacza w pokoju dziecka, co znacznie ułatwi mu oddychanie.

 

Sprawdź także: Czy można szczepić dziecko z katarem? Oto odpowiedź


Pomocne będą również inhalacje, które odetkają zatkany nos. Można użyć do nich soli fizjologicznej lub olejków eterycznych. Doskonale sprawdzą się olejki takie jak: sosnowy, eukaliptusowy, z drzewa herbacianego, szałwiowy, tymiankowy, lawendowy.


Ulgę mogą przynieść dziecku również ciepłe okłady, które stosowane miejscowo na zatoki, pomogą odetkać nos i pozbyć się zalegającej wydzieliny z zatok.


Gorąca kąpiel lub sam pobyt w łazience podczas gorącego prysznica może pomóc w odetkaniu zatkanego nosa. Warto także skorzystać z wilgotnego ręcznika, który można przyłożyć do nosa na kilka minut.

 

Czytaj również: Zajady u dziecka - co robić? Najlepsze sposoby


Ciepłe napoje -  herbata z miodem lub rozgrzewająca zupa świetnie poradzą sobie w rozrzedzeniu śluzu i złagodzeniu zatkanego nosa.


Jeśli powyższe sposoby nie pomogą, a zatkany nos będzie bardzo uciążliwy, warto udać się do lekarza.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!