Zatorland - Parki Rozrywki (Zator)

Zatorland - Parki Rozrywki
Oceniono na:
4.3/5
zobacz więcej (14)
Wyświetl numer telefonu
Adres:
Parkowa 7, Zator
Drukuj Dodaj ocenę

Standard

  • urodziny
  • warsztaty dla dzieci
  • warsztaty dla rodziców
  • kawiarnia

Opis obiektu

Czy jest możliwe aby w jednym miejscu zobaczyć dinozaury, biedronkę ludzkich rozmiarów, wejść do konia trojańskiego i spotkać się ze Św. Mikołajem? Teraz tak. W Zatorze, który słynie z największego w Polsce Parku Ruchomych Dinozaurów powstał kompleks, w skład którego wchodzą jeszcze cztery inne obiekty- Park Owadów, Park Mitologii, nowość sezonu 2013 Park Bajek i Wodnych Stworzeń oraz w sezonie zimowym, Park Św. Mikołaja.

Zator to piękne miasteczko w południowej Polsce, znajdujące się nieopodal trasy Kraków- Katowice, około 15 km od Oświęcimia  i  Wadowic. Położone  jest między  stawami, gdzie hodowany  jest   karp  królewski i już od wielu lat uznawane jest za stolicę karpia. DINOZATORLAND Park Ruchomych Dinozaurów  to skarbnica wiedzy dla młodych, ciekawych świata paleontologów. Podczas  spaceru  ścieżką  edukacyjną  można poczuć się jak w prehistorycznym świecie i przenieść się o 150 mln. lat wstecz. W parku zobaczycie ponad  100  dinozaurów  w skali  1:1. Większość  z nich   jest   ruchoma i wydaje   odgłosy.  Gigantyczne roślinożerne zauropody, dinozaury pancerne, największy na świecie poruszający się T-Rex oraz wiele innych okazów - tworzą atmosferę ery w której żyły dinozaury. Na koniec wędrówki zapraszamy do muzeum szkieletów i skamieniałości gdzie czeka na Was  9-cio metrowy szkielet Jangczuanozaura. PARK MITOLOGII Otwarty w maju 2012r. Park Mitologii na wodzie to przedsięwzięcie...

Galeria

Program nauczania

WARSZTATY PALEONTOLOGICZNE

 

arsztaty poprzedzone krótkim wykładem i pogadanką polegają na odkrywaniu szkieletu z masy gipsowej za pomocą specjalnych narzędzi lub wyklejanie szkieletu dinozaura modeliną. Po zakończeniu zajęć każdy uczestnik otrzymuje Certyfikat Młodego Odkrywcy.

Zajęcia organizowane są dla grup min. 15-to osobowych.

czas trwania ok. 45 min- 12 zł/os

 

LEKCJE MUZEALNE

 

http://dinozatorland.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=59&Itemid=67&lang=pl

 

 

 

 

Kolorowanki