Zdrowe śniadanie dla twojego dziecka

Zdrowe śniadanie dla twojego dziecka
Drukuj Skomentuj

Co zrobić, żeby śniadanie do szkoły było smaczne, zdrowe i przede wszystkim zjedzone? Przedstawiamy sprawdzone sposoby!

Najczęściej nasze dzieci nie chcą jeść pożywnych kanapek - te lądują w koszu, podczas gdy maluch wyciąga rękę po kolejne słodycze. Przedstawiamy sposoby na to, aby śniadanie dla naszego dziecka było smaczne i przede wszystkim zjedzone!


Ładne opakowanie!

 

Kanapka zapakowana w papier. W środku rozgniecione masło i wędlina. To nie będzie zachęcający widok dla dorosłego, a co dopiero dla dziecka. Zadbajmy o to, żeby śniadanie dla naszego malucha było przyciągające wzrok. Zainwestujmy w ładne opakowanie. Śniadanie w torebce ozdobnej ze zwierzątkami ma znacznie większe szanse na to, aby być zjedzone. 

 

Pomysły na ciekawe śniadania 


Warzywne i owocowe kwadraciki

 

To dobry pomysł dla dzieci, które lubią gryźć. Twardsze warzywa i owoce pokrójmy w słupki i ćwiartki, i zafundujmy dziecku prawdziwą porcję witamin. Zadbajmy o odpowiednie opakowanie, żeby śniadanie nie miało kontaktu z wnętrzem plecaka. Dobrym pomysłem będą foliowe woreczki ze struną.


Muffiny z warzywami

 

Wystarczy połączyć jajeczną masę z dużą porcją warzyw i uformować przyjemnie kojarzące się dzieciom babeczki.  Do masy jajecznej możemy dodać, co tylko chcemy i mamy pod ręką. Wystudzone babeczki włóżmy do folii aluminiowej.


Owsiane ciasteczka

 

Które dzieci nie kochają słodkich ciasteczek? Warto jednak zamiast pustych słodyczy, dać naszym dzieciom zdrowy zamiennik w postaci

płatków owsianych w towarzystwie z suszonymi owocami, orzechami lub zdrowymi nasionami. Te ciastka zapakujmy w papierowe torebki śniadaniowe. Mniam!

 

Drugie śniadanie jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Warto zadbać o to, by dostarczało moc energii naszemu maluchowi!

 

Źródło: ddb24.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!