Zerówka

Zerówka
Drukuj Skomentuj

 

Dzień dobry. Mój syn od 3 lat uczęszcza do przedszkola integracyjnego (ma orzeczenie). Poszedł tam jako 3-latek, jednak z niewiadomego dla mnie powodu pani dyrektor przydzieliła go do grupy 4-latków. Teraz dzieci z jego grupy kończą 7 lat i idą do szkoły, a mojego dziecka pani dyrektor nie chce przyjąć od września do przedszkola. Twierdzi, że w grupie z jego rocznikiem nie ma miejsc. Czy ma takie prawo? Jest to jedyne przedszkole integracyjne w mojej okolicy. Drugie, nieintegracyjne, jest obok mojego domu i rozważałam przeniesienie tam synka, jednak powiedzieli mi, że mają już pełną listę i nikogo więcej nie mogą przyjąć. Czy może być tak, że ani jedno ani drugie przedszkole nie przyjmie mi dziecka, skoro kończy w tym roku 6 lat i obowiązuje go obowiązek szkolny? Pozdrawiam.

Proszę porozmawiać z dyrekcją obecnego przedszkola, jaki ma pomysł na Pani syna. Właściwie jeżeli Pani syn będzie w obowiązku szkolnym to dyrekcja powinna mieć dla niego miejsce w grupie. Jako 6-latek ma pierwszeństwo – dyrekcja zatem może przyjąć mniej nowych dzieci (mniej 3-latków), aby umożliwić miejsce dla Pani syna. Jest również przepis mówiący o tym, że dyrekcja nie może odmówić przyjęcia deklaracji kontynuowania wychowania przedszkolnego (o ile taka deklaracja jest złożona minimum 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji na kolejny rok).

 

Jeżeli wydarzy się sytuacja, w której dyrekcja nie ma możliwości aby dziecko kontynuowało wychowanie przedszkolne (bo już nie ma miejsc na kolejny rok), wówczas musi zgłosić to do gminy. Ta ma obowiązek wskazać inne przedszkole, które może przyjąć dziecko.

Podobne artykuły

Tagi