Zimowe zabawy ruchowe dla przedszkolaków

Zimowe zabawy ruchowe dla przedszkolaków
Drukuj Skomentuj

W wielu miejscach w kraju spadł długo wyczekiwany przez najmłodszych śnieg. Wykorzystajmy więc sprzyjającą aurę i zorganizujmy zimową olimpiadę dla przedszkolaków. W zabawy z pewnością włączą się też starsi członkowie rodziny.

Ruch to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu. Nie od dziś wiadomo, że regularna aktywność doskonali koordynację i wzmacnia napięcie mięśniowe - co wychodzi na zdrowie wszystkim przedszkolakom. Zachęcamy więc do zorganizowania prawdziwej zimowej olimpiady, niżej znajdziecie kilka inspirujących pomysłów na konkurencje (w przpadku braku pogody, zabawy można organizować w domu!).

Jeśli szukasz pomysłu zabaw na śniegu, wejdź i zobacz: 5 zimowych zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci

Znajdź swój kolor. Zabawa orientacyjno-porządkowa, przy dźwięku muzyki dzieci biegają po obwodzie koła. Na sygnał odnajdują swoje drużyny według kolorów i stają w małych kołach. Przy powtórzeniu zabawy drużyny biegają po obwodzie swoich kół. Na sygnał stają przy chorągiewce w kolorze swojej szarfy.

Konkurencje olimpijskie. Można je oznaczyć różnokolorowymi kartkami. Warto przygotować także tabele wyników, które będą uzupełniane po przeprowadzeniu każdej konkurencji.

 

  • Przeskakiwanie górek śniegowych - na podłodze pomiędzy chorągiewkami wyznaczającymi trasy wyścigów układamy po kilka woreczków gimnastycznych, przez które skaczą dzieci.

 

  • Bieg na czworakach tam i z powrotem między kulkami śnieżnymi – dzieci poruszają się na czworakach pomiędzy woreczkami gimnastycznymi.

 

  • Podawanie kuli śniegowej pomiędzy nogami – dzieci stoją w rzędzie i podają sobie między nogami woreczek gimnastyczny z przodu do tyłu. Ostatnie dziecko w rzędzie biegnie na początek i podaje woreczek.

  • Bieg narciarski – dziecko kładzie dwa woreczki na podłodze i staje na nich. Wykonując krok posuwisty (jak na nartach), porusza się do przodu po wyznaczonym torze. Wraca biegiem i podaje woreczki następnemu zawodnikowi.

 

  • Bieg ze śniegową kulą na głowie – dzieci kładą sobie woreczki na głowie i poruszają się po wyznaczonym torze. Po wykonaniu zadania przekazują woreczek kolejnemu zawodnikowi.

 

  • Rzut śnieżką do celu – dzieci otrzymują po dwa woreczki i po kolei rzucają do celu (obręcz ułożona na podłodze w odpowiedniej odległości). Wygrywa drużyna, której uda się umieścić w obręczy najwięcej woreczków.


Po rozegraniu wszystkich konkurencji następuje ogłoszenie wyników oraz wręczenie olimpijskich medali. Każdy maluch będzie dumny ze zdobycia brązu, srebra lub złota.


Bliżej Przedszkola nr 1/styczeń 2014/Dominika Góra

 

Źródło: www.blizejprzedszkola.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi