Zmiana grupy dzieci i pań w przedszkolu

Zmiana grupy dzieci i pań w przedszkolu
Drukuj Skomentuj

Witam dziś 11 osobowa grupa rodziców została poinformowana że nasze 5 letnie(dzieci z grudnia 2015) mają zostać odłączone od dzieci że swojej grupy cztero i pięciolatków i dołączone do grupy 6latkow. Zostawiają dzieci i panie z którymi pracowały 2 lata i idą do zupełnie innych dzieci i pań co nam rodzicom zupełnie nie odpowiada ponieważ w jednej grupie będą dzieci z początku 2014 roku i z końca 2015 więc będzie duża różnica oraz zostaną zabrane od swoich pań i dzieci które po prostu znają i są nimi zaprzyjaźnione. Moje pytanie czy możemy jako rodzice zrobić coś żeby chociaż jeden nauczyciel mógł pójść z naszymi malucha ? Jakie jest pani zdanie w tej kwestii czy to jest dobre dla dzieci ?

Pewnie to duże zaskoczenie dla Państwa. Pewnie się Państwo nie spodziewaliście takiej sytuacji a to może wprowadzać chaos i zachwianie poczucia bezpieczńestwa zarówno Panstwa jak i Dzieci, które nastawiły się już na spotkanie całej grupy i swoich Pań. To zrozumiałe. Myślę też, że być może nie znacie Państwo do końca argumentów jakimi kierowała się Dyrekcja w ten sposób organizując grupy - często powody mogą być narzucone z góry przez Gminę, Miasto lub przez całościową organizację Przedszkola.
Czy Państwo mogą coś zrobić - z pewnościa możecie Państwo porozmawiać z Dyrekcją o zaistniałej sytuacji, by dowiedzieć się więcej i wyrazić swoje obawy. Niemniej myślę sobie też, że została przeniesiona cała 11 dzieci, to całkiem spora część grupy. Nie jest tak, że zostało przeniesione 1-2 dzieci do zupełnie nowych dzieci.
Różnica wieku między dziećmi urodzonymi z początku 2014 a końca 2015 jest spora niemniej niesie to za sobą sporo zalet. W naturalnym środowisku rodzinnym, a także w społeczeństwie obracamy się wokół ludzi w różnym wieku, a nie tylko z tego samego rocznika. Możemy uczyć się od starszych, czerpać pomysły przy jednoczesnej trosce o młodszych i prowadzenie ich. W grupie dzieci mieszanej wiekowo dzieci mogą wiele od siebie czerpać. Myslę sobie, że warto monitorować sytuację i sprawdzać jak się dzieci mają w przeniesionej grupie i w nowej sytuacji. Być może na początku będzie potrzeba adaptacji do nowych warunkach mimo, że przedszkole jest im znane. Być może w trakcie roku pojawią się jakies tematy, którym warto się będzie przyjrzeć. Polecam pozostanie w kontakcie z nauczycielami i Dyrekcja przedszkola.

Podobne artykuły