Zmiana liczby miejsc w przedszkolu podczas rekrutacji

Zmiana liczby miejsc w przedszkolu podczas rekrutacji
Drukuj Skomentuj

Rekrutacja do przedszkoli to trudny i stresujący czas dla wielu rodziców. W końcu każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, a poszukiwania odpowiedniego przedszkola wcale nie okazują się takie łatwe. To również czas trudnych decyzji dla dyrektorów i nauczycieli placówek.


 

Rekrutacja do przedszkola – kiedy określić liczbę miejsc?


Rekrutacje do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i publicznych innych form wychowania przedszkolnego przeprowadza się co roku na kolejny rok szkolny na wolne miejsca (art. 153 ust. 1 ustawy Prawo oświatowe). 

 

Czytaj także: Wartościowanie kryteriów w czasie rekrutacji do przedszkola niepublicznego

 

Działania dotyczące określenia liczby miejsc dostępnych podczas rekrutacji,  powinny zostać wykonane przed rozpoczęciem rekrutacji.  Każda zmiana w liczbie miejsc wolnych do przedszkola jest zaprzeczeniem idei transparentności postępowania rekrutacyjnego i nie jest mile widziana.

 

Rekrutacja do przedszkoli – czy można zmienić liczbę miejsc?


Dyrektor placówki, który odbierze od rodziców deklaracje dotyczące kontynuowania wychowania przedszkolnego przez dzieci uczęszczające już do przedszkola i rozpatrzy je, a także poda informację dotyczącą liczby wolnych miejsc, nie ma możliwość zmiany zdania w trakcie rekrutacji.

 

Sprawdź również: Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych od 1 marca

 

Liczba miejsc w przedszkolu


W związku z powyższym, liczba wolnych miejsc w przedszkolu, która zostanie ustalona po zakończeniu składania deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego,  nie ma prawa  zmieniać się w trakcie rekrutacji.  Jeżeli jednak zdarzyło się, że do takiej sytuacji doszło, powinno się powtórzyć nabór wniosków, co wyrówna szanse rodziców i ich dzieci w procesie rekrutacji.

Czytaj także: Porady nauczycieli dla rodziców w sprawie lekcji online

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!