Zmiana zachowania po powrocie z przedszkola

Zmiana zachowania po powrocie z przedszkola
Drukuj Skomentuj

Ostatnio z niepokojem obserwuję zmianę zachowania mojego synka. Mały jest straszną gadułą, ma duży zasób słów i bardzo chętnie z nami rozmawia na co dzień, ale od jakiegoś miesiąca po powrocie z przedszkola prawie się nie odzywa! Na nasze pytania odpowiada półsłówkami typu "nie", "nie wiem", "nie pamiętam". Dzieje się tak tylko w przypadku gdy pytam o sprawy przedszkola! Co powinnam zrobić? Porozmawiać z nauczycielkami? Poza tym jeśli dzieje się coś złego, martwię się, że synek nie chce o tym nam powiedzieć.

Pierwsze, co powinna Pani zrobić to porozmawiać z nauczycielkami w przedszkolu. Być może i one zauważyły zmianę w zachowaniu syna.

Przyczyn takiego zachowania może być co najmniej kilka. Może syn pokłócił się z kolegą o zabawkę, może ktoś coś mu powiedział w niemiły sposób, może nie smakuje mu jedzenie w przedszkolu, może jest nowa nauczycielka.

Po rozmowie z nauczycielkami powinno się wszystko wyjaśnić – one przez kilka godzin dziennie przebywają z synem, tak więc obserwują jego zachowanie i powinny być w stanie wywnioskować skąd wzięła się u niego zmiana.

Podobne artykuły

Tagi