Zmiany w organizacji pracy warszawskich przedszkoli

Zmiany w organizacji pracy warszawskich przedszkoli
Drukuj Skomentuj

W związku z pandemią COVID-19 oraz troską o bezpieczeństwo dzieci i personelu, warszawskie przedszkola i zerówki zmieniają zasady organizacji opieki wakacyjnej. W tym roku nie będą one przyjmować dzieci z innych placówek.

Dotychczas stosowana organizacja tzw. dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, wiąże się z przemieszczaniem dzieci między placówkami. To zwiększyłoby potencjalne ryzyko zarażenia wirusem. Właśnie dlatego władze miasta stołecznego zmieniają zasady organizacji opieki wakacyjnej.

 

Od kiedy?

 

Jeśli przepisy rządowe umożliwią otwarcie placówek oświatowych, to już w lipcu i sierpniu 2020 r. dzieci będa mogły przez 6 tygodni uczęszczać do swojego przedszkola. Zmiana organizacji pracy zakłada, że placówki nie będą mogły proponować opieki dzieciom, uczęszczającym na co dzień do innych przedszkoli.  

 

Wakacyjny urlop personelu

 

Aby nauczyciele i pozostali pracownicy mogli skorzystać z urlopów, placówki zostaną zamknięte na okres 2,5 tygodni

Termin przerwy  w funkcjonowaniu placówki zostanie wspólnie uzgodniony pomiędzy dyrektorami placówek a radą przedszkola/rodziców.

 

Harmonogram pracy przedszkoli i żłobkow

 

Gdy stan epidemii minie, warszawskie żłobki znów zostaną otwarte dla najmłodszych dzieci.

 

Harmonogram pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na lipiec i sierpień będzie dostępna w drugiej połowie maja na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!