ZOOPARK Jesień 2019 zbliża się wielkimi krokami!

ZOOPARK Jesień 2019 zbliża się wielkimi krokami!
Drukuj Skomentuj

Surykatki, lemury, węże, kameleony, gekony, agamy, pająki, papugi, kanarki, fretki, alpaki, kuce, konie owce, kozy, emu australijskie i całe mnóstwo zwierzaków dużych i małych… Co je łączy? Oczywiście Lubelska Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK, na których spotkamy się już jesienią – 12 i 13 października b.r.!

Serwis Przedszkola.edu.pl sprawuje oficjalny patronat medialny nad tym wydarzeniem.

 

 

Egzotyczni goście z odległych krańców świata


Australia, Madagaskar, Afryka czy Ameryka Południowa… Na ZOOPARK Jesień 2019 wybierają się zwierzaki z najróżniejszych zakątków świata!  Surykatki, lemur katta, ostronos, wiewiórki trójbarwne, gwanako andyjskie a nawet skunks, jeżozwierz i emu australijskie. Jeśli dotąd widzieliście je tylko w filmach przyrodniczych to już 12 i 13 października macie niepowtarzalną okazję stanąć z nimi oko w oko.

 

 

Kociaki z pazurem i psiaki z fasonem


„Kociarze” na ZOOPARKU na pewno nie będą się nudzić. Dwa dni potrwają pokazy kotów rasowych, podczas których obejrzycie prawdziwe kocie piękności najróżniejszych ras. Miłośnicy psów też znajdą coś dla siebie - treningi psów do zawodów Agility, pokazy psów obronnych, a nawet pokazy groomerskie gdzie specjaliści pokażą jak właściwie pielęgnować sierść pupila to tylko część atrakcji.

 

 

Gady, płazy i pająki – to wcale nie musi wzbudzać strachu


W tym roku na ZOOPARKU będziecie mogli podziwiać różnorodne gatunki gadów, płazów i pająków, a wśród nich m.in.: węże, kameleony, gekony, agamy, żółwie oraz pająki ptaszniki – w tym także ptasznika goliata największego ptasznika na świecie. Przekonacie się sami, że te stworzenia naprawdę da się lubić i nie są wcale tak straszne na jakie wyglądają!

 

Ptasiego towarzystwa też nie zabraknie


Papugi, kanarki, sowy czy ptaki ozdobne – wyróżniają się nietypową i nieograniczoną paletą barw, a ich wspaniały i melodyjny śpiew z pewnością umili Wam pobyt na ZOOPARKU.

 

 

Mieszkańcy wiejskiej zagrody…


Bez tego rozbrykanego stadka ZOOPARK po prostu nie mógłby się odbyć. Wiecie już o kim tu mowa? Oczywiście o naszych zwierzętach gospodarskich! Jesienią odwiedzą nas m.in.: rozkoszne kuce, osioł, puchate owce, żwawe  kozy - w tym także kózki miniaturki i kózki wrzosówki. Tradycyjnie już nie może zabraknąć towarzyskich i puchatych alpak. Do grona zagrodowych gości dołączy też krowa szkocka – gwarantujemy, że jej niezwykły wygląd skradnie Wasze serca.

 

 

…i prawdziwa gwiazda – Rambo – słynna lama uciekinierka


Rambo został gwiazdą ogólnopolskich mediów tuż po tym, gdy uciekł ze swojego poprzedniego miejsca zamieszkania. Służby przez dłuższy czas próbowały złapać grasującego uciekiniera, niestety bezskutecznie. Lamie za każdym razem udawało się czmychnąć. Ostatecznie Rambo znalazł swój nowy dom pod Lublinem. Podczas ZOOPARKU Jesień 2019 będziecie mieli okazję osobiście poznać tego sławnego czworonoga – chyba, że znów postanowi uciec. Tak więc spieszcie się na spotkanie ze słynną Lamą uciekinierką!

 

Wypasanie owiec – poczuj się jak prawdziwy góral!


Podczas jesiennej edycji ZOOPARKU odbędzie się pokaz wypasania owiec. Po raz pierwszy obejrzycie to niepowtarzalne show na żywo. Pokażemy Wam m.in.: w jaki sposób pies pasterski panuje nad niesfornym stadem kopytnych.

 

 

Akwarystyka – tego jeszcze nie było


Ponad 200 m.kw. – właśnie taką powierzchnię obejmie strefa akwarystyki. Wśród atrakcji znajdziecie zarówno akwaria morskie jak i słodkowodne,  a także roślinność akwariową.

 

To nie wszystko!


Na ZOOPARKU pojawią się niezwykle towarzyskie fretki oraz całe mnóstwo królików, które zaprezentują swoje wdzięki przed obsadą sędziowską Wystawy Królików Rasowych.

 

 

Lubelska Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK


BILETY => bit.ly/2VHPiz9

Kiedy: 12 - 13 października 2019 r.
Godziny otwarcia:
sobota 12.10.2019     10:00 – 18:00
niedziela 13.10.2019     10:00 – 18:00

Gdzie: Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11
Szczegółowe informacje: zoopark.targi.lublin.pl

 

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi