Pozostałe

 • Koronawirus a ferie zimowe - czy będą wcześniej?

  Koronawirus a ferie zimowe - czy będą wcześniej?

  Od niedawna pojawiają się plotki o przesunięciu ferii zimowych. Według pogłosek, ferie te miałyby zostać przesunięte na listopad. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy pandemia koronawirusa wpłynie na przesunięcie ferii zimowych 2021.
 • Zasiłek opiekuńczy za kwarantannę - nowe zasady

  Zasiłek opiekuńczy za kwarantannę - nowe zasady

  Czas pandemii koronawirusa jest trudny dla nas wszystkich. Ze szczególnymi problemami borykają się rodzice, którzy muszą pracować, a jednocześnie boją się o zdrowie swoich dzieci. Sprawa komplikuje się, gdy dziecko zostaje skierowane na kwarantannę. Przeczytaj, by dowiedzieć się, kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy za kwarantannę dziecka.
 • Dowiedz się więcej i opanuj wirusa! Bezpłatne webinaria

  Dowiedz się więcej i opanuj wirusa! Bezpłatne webinaria

  Rok 2020 to rok, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Zamknięte szkoły, dystans społeczny oraz wszechobecne maseczki i środki dezynfekcyjne – tak wygląda rzeczywistość zarówno dorosłych, jak i dzieci. W takiej sytuacji warto nie tylko stosować się do ogólnych zaleceń, ale też dowiedzieć się jak najwięcej o koronawirusie, czym jest epidemia, jakie są różnice między wirusami i bakteriami, a także dlaczego tak ważne jest ograniczanie kontaktów.
 • Desery z dyni dla dzieci

  Desery z dyni dla dzieci

  W okresie jesiennym dynia króluje w wielu kuchniach. Okazuje się, że można wykorzystać ją zarówno do aromatycznych potraw, jak i przepysznych deserów. Warto wykorzystać ją, gotując dla dzieci. Jest warzywem niezwykle bogatym w minerały, a do tego mało kalorycznym. Zapoznaj się z naszym zestawieniem najciekawszych deserów z dyni dla dzieci i zainspiruj się!
 • Kwarantanna a zasiłek opiekuńczy - zasady

  Kwarantanna a zasiłek opiekuńczy - zasady

  Twoje dziecko jest na kwarantannie, a ty nie masz pojęcia co dalej? Spokojnie! Kwarantanna dziecka jest traktowana tak jak choroba, więc jeśli przebywacie na kwarantannie lub izolacji, to rodzicowi przysługuje zasiłek opiekuńczy. Na jakich zasadach odbywa się przyznawanie zasiłku opiekuńczego dla osób na kwarantannie?
 • Koronawirus - zakaz wychodzenia z domu dla dzieci

  Koronawirus - zakaz wychodzenia z domu dla dzieci

  Pandemia koronawirusa rozwija się w Polsce zatrważająco. W związku z tym rząd postanowił wprowadzić nowe zasady bezpieczeństwa, które będą mogły wpłynąć na zmniejszenie transmisji wirusa.  Jednym z nich jest wprowadzenie zakazu przemieszczania się dla dzieci. Kogo obowiązuje ten zakaz?
 • Top 3 przepisy na dania z dyni dla dzieci

  Top 3 przepisy na dania z dyni dla dzieci

  Nieodłącznym elementem jesieni, najprawdopodobniej za sprawą Halloween,  jest dynia. Jest ona nie tylko wspaniałą, czasem nawet nieco straszną dekoracją, ale też królową kuchni w okresie jesiennym! Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi przez nas najciekawszymi,  a jednocześnie najprostszymi przepisami na dania z dyni, które będą smakować każdemu dziecku!
 • Jąkanie u dzieci - co robić?

  Jąkanie u dzieci - co robić?

  Niektóre dzieci borykają się z problemem jakim jest jąkanie się. Często bywa ono przejściowe i u wielu dzieci mija samoistnie. Niestety, u części dzieci jąkanie może się utrzymywać. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co robić w takim przypadku.
 • 500 plus a koronawirus - kto dostanie pieniądze?

  500 plus a koronawirus - kto dostanie pieniądze?

  500 plus to świadczenie finansowe, które od kilku lat jest dla wielu rodziców ogromną pomocą w codziennym funkcjonowaniu. W czasie pandemii koronawirusa pojawiają się głosy, które próbują przekonać rządzących do tego, by na trudny czas pandemii wstrzymano wypłaty świadczeń, a pieniądze przekazano na pomoc w walce z koronawirusem. Przeczytaj, by dowiedzieć się czy świadczenie 500 plus jest zagrożone oraz czy ewentualne wypłaty mogą zostać przełożone w czasie.
 • Żółta strefa - co z przedszkolami i szkołami?

  Żółta strefa - co z przedszkolami i szkołami?

  Od soboty (10.10) zgodnie z zarządzeniem władz,  cała Polska znajdzie się w żółtej strefie. Łączy się to z  wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń, między innymi obowiązkiem noszenia maseczek w przestrzeni publicznej – już nie tylko wewnątrz budynków. Jak wpłynie to na funkcjonowanie przedszkoli i szkół? Odpowiadamy!
 • Nauczyciel na kwarantannie - co z wynagrodzeniem?

  Nauczyciel na kwarantannie - co z wynagrodzeniem?

  Pandemia koronawirusa przybiera na sile, a co za tym idzie, coraz więcej szkół i przedszkoli przechodzi na zdalne nauczanie. Wśród zakażonych koronawirusem bardzo często są nauczyciele. O ile sprawa jest prosta, gdy cała szkoła przechodzi na zdalne lub hybrydowe nauczanie, to jakie prawa ma nauczyciel, gdy znajduje się na kwarantannie? Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy nauczyciel dostaje wynagrodzenie za okres kwarantanny i czy musi wykonywać swoje obowiązki.
 • Matematyka na sportowo

  Matematyka na sportowo

  Zabawy z piłkami Przedszkolne maluchy często odczuwają „głód ruchu” – właściwie nieustannie poruszają się i przemieszczają. W związku z tym uwielbiają wszelkie zabawy wymagające fizycznej aktywności. Podczas zajęć matematycznych prowadzonych „na sportowo” będą zdobywały nowe umiejętności i wiadomości matematyczne „przy okazji”, doskonale się bawiąc. Przedstawiam kilka pomysłów na połączenie sportu i matematyki w przedszkolu. Ewelina Śliwa
 • Zasiłek opiekuńczy a koronawirus - komu się należy?

  Zasiłek opiekuńczy a koronawirus - komu się należy?

  Zasiłek opiekuńczy na dziecko, z powodu pandemii koronawirusa, przysługiwał dość krótko. Obecnie większość placówek oświatowych jest otwarta, ale co zrobić, gdy dziecko zachoruje lub szkoła czy przedszkole zostaną zamknięte? Przeczytaj, by dowiedzieć się komu przysługuje zasiłek opiekuńczy w trakcie pandemii spowodowany zamknięciem szkoły lub chorobą dziecka.
 • 500 plus na wakacje - do kiedy można wykorzystać bon?

  500 plus na wakacje - do kiedy można wykorzystać bon?

  500 plus na wakacje to bon turystyczny – rządowy program, który ruszył 1 sierpnia 2020 roku. Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, od początku trwania programu rządowego Polacy zapłacili aż 143 tysiące razy używając bonu turystycznego. Kwota tych transakcji to ponad 100 mln złotych! Przeczytaj, by dowiedzieć się, do kiedy można wykorzystać bon 500 plus na wakacje.