Pozostałe

 • Zagrożenie dziecka koronawirusem. Najczęstsze pytania rodziców.

  Zagrożenie dziecka koronawirusem. Najczęstsze pytania rodziców.

  Szacuje się, że nosiciel koronawirusa SARS-CoV-2, może zarazić średnio 2,2 zdrowej osoby. Z powodu szybkiego rozwoju choroby, kraje europejskie wprowadzają twarde restrykcje. Dołączyła do nich także Polska, zamykając m. in. przedszkola, szkoły, kina czy inne placówki kulturalne. Powstaje zatem pytanie czy dzieci także mogą zarazić się koronawirusem? Co stanowi dla nich największe zagrożenie? Oto odpowiedzi na najbardziej nurtujące rodziców pytania.
 • Pomysły na rodzinne zabawy w domu. TOP 10

  Pomysły na rodzinne zabawy w domu. TOP 10

  Od 12 do 25 marca wszystkie przedszkola i szkoły w Polsce zostały zamknięte. 14 dni to bardzo dużo czasu - wystarczająco aby obejrzeć wszelkie bajki i zacząć się nudzić. Zobacz, jak urozmaicić dziecku czas oraz się nie namęczyć. Te 10 propozycji zabaw pozwolą tobie i twojemu dziecku pokochać wspólne zabawy na nowo!
 • Jak stymulować myślenie dziecka?

  Jak stymulować myślenie dziecka?

  Dziecko w wieku przedszkolnym bardzo intensywnie się rozwija – zarówno werbalnie, jak i społecznie, poznawczo i motorycznie. Uczy się coraz bardziej adekwatnie postrzegać rzeczywistość, interpretować ją i wyciągać wnioski. Warto wykorzystać ten etap, by jak najskuteczniej wspierać procesy myślowe maluchów. Dr Joanna Jarmużek
 • Gdzie pojechać na Wielkanoc z dzieckiem? 4 propozycje

  Gdzie pojechać na Wielkanoc z dzieckiem? 4 propozycje

  Święta wielkanocne tak jak większość świąt, kojarzyć się mogą z wielodniowymi przygotowaniami, gotowaniem oraz sprzątaniem do ostatniej chwili. Właśnie dlatego coraz więcej ludzi, decyduje się na spędzenie świąt poza domem. Jednak jak wybrać miejsce, w którym odpocznie zarówno rodzic, jak i jego pociecha? Oto 4 propozycje, na spędzenie Wielkanocy z dzieckiem poza domem.
 • Wielkanoc 2020. Kiedy wypada?

  Wielkanoc 2020. Kiedy wypada?

  Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Jest ono, tak jak i pierwszy dzień świąt, ustawowo wolne od pracy. Sprawdź kiedy wypadają święta wielkanocne!
 • Rodzinny wyjazd do Suntago Wodny Świat i Suntago Village - czy warto?

  Rodzinny wyjazd do Suntago Wodny Świat i Suntago Village - czy warto?

  Suntago Wodny Świat to największy aquapark w Europie Środkowo - Wschodniej. Obiekt szczyci się nie tylko największą powierzchnią, ale także wieloma strefami tematycznymi, zjeżdżalniami oraz najnowszymi udogodnieniami dla odwiedzających. Czy Suntago Wodny Świat to dobre miejsce na wypoczynek z dziećmi?
 • PIT 2020. Czy 500 plus wliczamy do dochodów?

  PIT 2020. Czy 500 plus wliczamy do dochodów?

  Od 15 lutego do końca kwietnia można składać rozliczenia podatkowe. W związku z tym wiele osób pobierających 500+ zastanawia się, czy należy wpisywać go do dochodów, wypełniając PIT. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.
 • 4 pomysły na kreatywne zabawy dla przedszkolaków

  4 pomysły na kreatywne zabawy dla przedszkolaków

  Dziecięcą kreatywność i zdolności manualne warto rozwijać także na co dzień w domu. Przedstawiamy cztery pomysły na zabawy plastyczne, które na pewno spodobają się każdemu małemu artyście.
 • Zwierzę domowe w przedszkolu

  Zwierzę domowe w przedszkolu

  Kontakt ze zwierzętami ma niewątpliwie korzystny wpływ na rozwój emocjonalny, psychiczny i społeczny ludzi, a przede wszystkim – małych dzieci. Uczy empatii i pozwala kształtować wiele pożądanych, prospołecznych postaw. Ale czy zwierzęta w placówkach oświatowych to dobry pomysł?
 • Teatr Andersena w Lublinie i działania edukacyjne

  Teatr Andersena w Lublinie i działania edukacyjne

  Wizyta w teatrze to niezwykłe doświadczenie. Spektakle, które proponujemy zawsze dostarczają naszym widzom niezapomnianych wrażeń. Pragniemy, aby to spotkanie teatralne nie zamykało się jedynie na sali widowiskowej, ale wychodziło poza jej ramy za sprawą proponowanych przez nas warsztatów i działań edukacyjnych. Naszym mottem jest formuła „teatru otwartego” jako miejsca dostępnego dla różnych grup wiekowych, ale też form sztuki i działań. W ofercie Działu Edukacji, znajdują się zarówno propozycje dla grup zorganizowanych (klasy, grupy przedszkolne, zespoły teatralne), ale też dla rodzin czy młodzieży. Działania prowadzimy zarówno na terenie teatru, jak i poza siedzibą. Zachęcamy do zapoznania się z programem i kontaktu!
 • Ciekawe prezenty dla Babci i Dziadka

  Ciekawe prezenty dla Babci i Dziadka

  Niedługo Dzień Babci i Dziadka, a Wy szukacie prostych pomysłów na stworzenie upominków razem z maluchami? Pływające świeczki, laurki, kolorowe szkatułki...Pomysłów jest cała masa! Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.