Pozostałe

 • Czym jest edukacja empatyczna?

  Czym jest edukacja empatyczna?

  Cyfryzacja W XX i XXI w. pozwoliła na szerszy dostęp do informacji, za to pojawił się problem z rzetelnością treści prezentowanych w mediach i Internecie. Do tego dochodzą oczekiwania z rynku pracy, gdzie coraz częściej ceni się „umiejętności miękkie”, tj. umiejętność budowania relacji, kreatywność, itp. Czy w przygotowaniu dziecka do dorosłego życia może pomóc empatia? Czym jest edukacja empatyczna?
 • Polskie szkoły na Litwie

  Polskie szkoły na Litwie

  Obecnie na Litwie działa blisko 100 polskich szkół, do których uczęszcza około 11,5 tys. uczniów. Wiele z nich jest cenionych ze względu wysoki poziom nauczania i wysoko klasyfikowanych w rankingach placówek edukacyjnych. Od lat bardzo dobrze wypadają m.in. wileńskie Gimnazjum Jana Pawła II oraz Gimnazjum im. Adama Mickiewicza.
 • Jak wygląda fiński system edukacji?

  Jak wygląda fiński system edukacji?

  System edukacji w Finlandii jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Fińscy uczniowie od lat zajmują czołowe pozycje w testach PISA, badających wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach. Wiele państw wzoruje się na rozwiązaniach przyjętych przez ten kraj. Jakie rozwiązania czynią ten system prawie idealnym?
 • Edukacja w krajach bałtyckich

  Edukacja w krajach bałtyckich

  Kraje bałtyckie niezbyt często pojawiają się w dyskusjach i polskiej świadomości. Bardzo mało wiemy o tych państwach i rozwiązaniach systemowych, które tam obowiązują. W tym artykule przybliżymy pokrótce ich systemy edukacji.
 • Wyprawka do przedszkola - w co wyposażyć kilkulatka?

  Wyprawka do przedszkola - w co wyposażyć kilkulatka?

  Wyprawka dla przedszkolaka może różnić się pomiędzy poszczególnymi grupami w jednej placówce. Co innego będziemy musieli bowiem kupić trzylatkowi, a czego innego będzie potrzebował sześciolatek. Oto lista najbardziej potrzebnych rzeczy!
 • Lublin: 8 najlepszych atrakcji dla dzieci!

  Lublin: 8 najlepszych atrakcji dla dzieci!

  Zwiedzanie Lublina wymaga znalezienia ciekawych atrakcji, które sprawią, że nasze pociechy zapomną czym jest nuda. Jak zaplanować wycieczkę z rodziną, aby wszyscy dobrze się bawili, a jednocześnie skorzystali z możliwości poznania historycznej części miasta? Zapoznajcie się z poniższymi propozycjami!
 • Wyjeżdżasz na wakacje? Zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny!

  Wyjeżdżasz na wakacje? Zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny!

  Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nadchodzi wyczekiwany przez wszystkich czas wakacji. Korzystając z urlopu - nie zapomnijcie jednak o swoim bezpieczeństwie. Jako rodzice, musicie zwracać uwagę na różne zagrożenia, które mogą pojawić się podczas wakacyjnego wypoczynku.
 • Poznań: 8 najlepszych atrakcji dla dzieci!

  Poznań: 8 najlepszych atrakcji dla dzieci!

  Poznań - jedno z największych i najstarszych miast w Polsce, położone nad rzeką Wartą i Cybiną. Wspaniała architektura, liczne uliczki i brukowa kostka - po której tupot koni zaprzężonych w bryczki wydaje charakterystyczny odgłos, czyniąc to miejsce bardzo klimatycznym. Jakimi atrakcjami kusi to miasto? Co warto zobaczyć podczas rodzinnego wypadu? Zapoznajcie się z naszymi propozycjami!
 • Poradnik: Jak spędzić udane wakacje z maluchem?

  Poradnik: Jak spędzić udane wakacje z maluchem?

  Wakacje z dzieckiem będą wyglądały nieco inaczej niż we dwoje, ale to wcale nie oznacza, że muszą być mniej udane. Należy tylko pamiętać o kilku zasadach - zaplanowaniu konkretnego terminu wyjazdu, spakowaniu ubrań na ciepłe i chłodne dni, a także ulubionych zabawek malucha. Tylko gdzie jechać na rodzinny urlop, aby rzeczywiście udało się wypocząć?
 • Czytanie - kluczowa umiejętność w życiu malucha

  Czytanie - kluczowa umiejętność w życiu malucha

  Czytanie to umiejętność odgrywająca kluczową rolę w edukacji dziecka. Jest to nie tylko sposób na poznanie świata i zdobywanie wiedzy, ale także na rozwijanie pasji i wejścia do fascynującego świata literatury. Ale jak sprawić, aby nasza pociecha chętnie sięgała po książki?
 • Dylemat rodziców - kiedy najlepiej posłać dziecko do żłobka?

  Dylemat rodziców - kiedy najlepiej posłać dziecko do żłobka?

  Do niedawna żłobki kojarzyły nam się ze łzami w oczach naszych pociech, z przewlekłym katarem, czy odparzoną dziecięcą pupą. Obecnie, takie wyobrażenia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, ponieważ maluchy znajdują się pod fachową opieką wykwalifikowanych osób. Jaki jest najlepszy czas na posłanie dziecka do żłobka? Wszystko zależy od indywidualnego położenia oraz potrzeb danej rodziny.
 • Rekordowe obiekty z Europy i świata znajdujące się w Polsce!

  Rekordowe obiekty z Europy i świata znajdujące się w Polsce!

  Najwyższa figura Papieża Jana Pawła II w Częstochowie, największy na świecie ruchomy dinozaur Argentynozaur w Zatorze… To tylko nieliczne z rekordowych konstrukcji na świecie znajdujących się w Polsce! Planujesz odbyć podroż do największej pustyni w Europie? A może Twoja pociecha marzy o zdjęciu z największym na świecie ruchomym dinozaurem? Aby to zrobić nie musisz organizować wycieczki poza granicami naszego kraju!