Pozostałe

 • Zabawy z dzieckiem dla rodziców zapracowanych, zmęczonych, zabieganych

  Zabawy z dzieckiem dla rodziców zapracowanych, zmęczonych, zabieganych

  Zabawa w wieku przedszkolnym jest ważna dla rozwoju dziecka. W przedszkolach wykorzystuje się różne metody również w celu edukowania maluchów. Wielu rodzicom zabawa z dzieckiem kojarzy się tylko z czasem spędzonym wśród misiów na dywanie lub na placu zabaw. A dla rodziców zapracowanych, zmęczonych, zabieganych znalezienie czasu bywa wyzwaniem... Czy słusznie? Przecież elementy zabawy można włączać również w innych sytuacjach! Zobacz, jak łączyć zabawę i wspólne spędzanie czasu z obowiązkami domowymi lub z odpoczynkiem.
 • Dzieci, koty i kawa? 7 kocich kawiarni w Polsce

  Dzieci, koty i kawa? 7 kocich kawiarni w Polsce

  Kocie kawiarnie stają się w Polsce coraz bardziej popularne. To miejsca, gdzie można wypić kawę, zrelaksować się, spotkać ze znajomymi - oczywiście w towarzystwie kotów. Marzą ci się: niedzielne popołudnie, dzieci, koty i kawa? Pamiętaj, że niektóre kocie kawiarnie mają ograniczenia wiekowe. Przedstawiamy listę 7 kocich kawiarni w Polsce z informacjami, czy można wybrać się do nich z dzieckiem.
 • Gra na wyobraźnię - kalambury

  Gra na wyobraźnię - kalambury

  Kalambury to świetna propozycja dla całej rodziny. Gra nie tylko rozwija wyobraźnię, ale też pomaga zaangażować większą grupę osób do wspólnej zabawy. W prosty sposób przygotujecie ją sami - w wersji z hasłami zapisanymi na kartkach albo nawet bez żadnych gadżetów (hasła przekazywane ustnie). Możecie też wypróbować propozycję od Wydawnictwa Kangur : Kalambury dla dzieci są odpowiednie nawet dla maluchów, które jeszcze nie umieją czytać!
 • NVC w relacji z dzieckiem - o co chodzi w Porozumieniu Bez Przemocy?

  NVC w relacji z dzieckiem - o co chodzi w Porozumieniu Bez Przemocy?

  Porozumienie bez Przemocy (z ang. Nonviolent Communication; NVC) jest - najprościej mówiąc - metodą komunikacji. Jej twórcą był amerykański psycholog Marshall B. Rosenberg. Niektórzy nazywają ją też: Językiem Serca, Empatyczną Komunikacją albo Językiem Żyrafy. Założeniem tej metody jest umożliwienie budowania pozytywnych relacji z innymi. Jej zwolennicy uważają, że metoda NVC staje się z czasem filozofią życiową. O co chodzi w Porozumieniu Bez Przemocy? I czy da się tę metodę zastosować w relacji z dzieckiem?
 • Terminy rekrutacji do przedszkoli na rok 2019/2020

  Terminy rekrutacji do przedszkoli na rok 2019/2020

  Zbliża się termin rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych! Posyłasz dziecko po raz pierwszy do przedszkola? A może planujesz zmienić placówkę? Sprawdź terminy rekrutacji do przedszkoli na rok 2019/2020.
 • Jak wybrać przedszkole - wskazówki dla rodziców

  Jak wybrać przedszkole - wskazówki dla rodziców

  Czym się kierować przy wyborze przedszkola? Jest wiele różnych czynników, które warto wziąć pod uwagę. Oferty placówek są w tej chwili bardzo różnorodne - trudno zdecydować, która będzie najlepsza dla dziecka. Mamy dla Was kilka wskazówek, jak wybrać przedszkole, w którym Wasz maluch będzie mógł się rozwijać w harmonii i poczuciu bezpieczeństwa!
 • Mazowieckie przedszkola polecane przez rodziców

  Mazowieckie przedszkola polecane przez rodziców

  Przedstawiamy przedszkola polecane przez rodziców w województwie mazowieckim. Warszawa i okolice - szukacie placówki dla swojego dziecka? Sprawdźcie ofertę Przedszkola Drugi Dom, Gumisiowego Przedszkola Językowego, Przedszkola Karuzella, Przedszkola Bułhaczek, Dwujęzycznego Przedszkola Primrose, Przedszkola Akademia Małych Smoków.
 • Top 5 przedszkoli w województwie dolnośląskim

  Top 5 przedszkoli w województwie dolnośląskim

  Dziś polecamy przedszkola z województwa dolnośląskiego. Sprawdź top 5 placówek: Przedszkole Akademia Bystrzaków, Bright Beginners, Przedszkole Kacperek, Przedszkole Akacjowe, Przedszkole Chatka Skrzatka. Dzięki naszej wyszukiwarce z łatwością znajdziesz przedszkole dla swojego dziecka!
 • Top 4 przedszkola w Wielkopolsce

  Top 4 przedszkola w Wielkopolsce

  Poszukujesz placówki dla swojego dziecka w Poznaniu i okolicy ? Przedstawiamy top 4 przedszkola w Wielkopolsce! Zapoznaj się z ofertą Przedszkola Leśna Akademia, Dobrego Przedszkola i Kropka, Przedszkola Wszystkie Skarby Mamy i Przedszkola Dziecięcy Raj.