Pozostałe

 • Wyprawka 300 plus - ważne zmiany

  Wyprawka 300 plus - ważne zmiany

  Program Dobry Start jest skierowany do dzieci, które rozpoczynają rok szkolny. Minister Maląg poinformowała, że wpłynęło już 1,4 mln wniosków o wyprawkę 300 plus. Poinformowała również o ważnej zmianie w programie, która wejdzie w życie od 1 sierpnia. Przeczytaj, by dowiedzieć się o nowej zmianie i bądź na bieżąco!
 • Nauka nowych technologii i rozwój kompetencji cyfrowych dzieci - czy warto?

  Nauka nowych technologii i rozwój kompetencji cyfrowych dzieci - czy warto?

  Fundacja Sarigato w ramach społeczności Hakersi wspiera potrzebujące dzieci w wejściu na rynek pracy przez naukę nowych technologii i rozwój kompetencji cyfrowych. Dlaczego? Już teraz globalne zapotrzebowanie na pracowników z kompetencjami technologicznymi wynosi 10 milionów, a według prognoz do 2030 roku o ponad połowę wzrośnie czas pracy związany z umiejętnościami technologicznymi.
 • Jak sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka?

  Jak sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka?

  Mimo obecnej sytuacji niektórzy rodzice zdecydowali się na wysłanie dzieci na kolonijny wypoczynek wakacyjny czy obozy. Rodzice dzieci, które wyjeżdżają na zorganizowany wypoczynek, bardzo często drżą o ich bezpieczeństwo. Sprawdź, w jaki sposób należy sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka.
 • Wakacyjne korzyści z Karty Dużej Rodziny

  Wakacyjne korzyści z Karty Dużej Rodziny

  Karta Dużej Rodziny oferuje wielodzietnym rodzinom ogrom korzyści! To dzięki tej karcie możesz liczyć na rabaty i atrakcyjne zniżki. Warto skorzystać z niej w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w których miejscach może być ona przydatna.
 • Najlepsze wodne zabawy na upalne dni

  Najlepsze wodne zabawy na upalne dni

  Eksperci prognozują, że pogoda w sierpniu będzie wyjątkowo gorąca. Warto przygotować się na te upalne dni z wyprzedzeniem. Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które uwielbia zabawy z wodą – koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami wodnych zabaw!
 • Jak rozpoznać dysleksję?

  Jak rozpoznać dysleksję?

  Dysleksja dotyka około 10 procent całej populacji. Rodzice niepokoją się, gdy ich inteligentne dzieci nagle mają problem z nauką, pisaniem i czytaniem. Sprawdź, jak prawidłowo rozpoznać objawy dysleksji.
 • Świadczenie Dobry start a rozwód rodziców

  Świadczenie Dobry start a rozwód rodziców

  Świadczenie "Dobry start" mogą uzyskać wszystkie dzieciom, które rozpoczynają rok szkolny. O dofinansowanie jednak muszą wnioskować rodzice. Kwestią sporną jest dofinansowanie w przypadku, gdy rodzice dziecka są rozwiedzeni. Któremu rodzicowi przysługują pieniądze?
 • Lubisz leśne owoce? - uważaj na bąblowca!

  Lubisz leśne owoce? - uważaj na bąblowca!

  Leśne owoce uwielbia większość dzieci. Poziomki, jagody, a nawet grzyby, które zbierane są w lesie, mogą mieć na sobie larwy bąblowca.  Bąblowica jest chorobą niezwykle groźną – w niektórych przypadkach nawet śmiertelną. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czym jest bąblowica i jak uchronić przed nią swoje dziecko.
 • Co robić, gdy dziecko boi się dentysty?

  Co robić, gdy dziecko boi się dentysty?

  Wizyta u dentysty u wielu osób, zarówno u dzieci jak i dorosłych,  połączona jest z odczuwaniem strachu. Ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać dziecko zarówno z dentystą jak i gabinetem stomatologicznym. Sprawdź, o co należy zadbać zanim wybierzesz się z dzieckiem na wizytę u stomatologa.
 • 800 zł na dziecko - program Aktywna Mama, Aktywny Tata

  800 zł na dziecko - program Aktywna Mama, Aktywny Tata

  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu ogłosił  kolejną edycję programu "Aktywna Mama, Aktywny Tata". Wsparcie finansowe trafi do młodych rodziców. W ramach programu rodzice dostawać będą 800 złotych miesięcznie przez rok w formie bonów na pokrycie kosztów żłobka lub wynagrodzenie dla niani.
 • Jak radzić sobie z drugim ząbkowaniem?

  Jak radzić sobie z drugim ząbkowaniem?

  Choć drugie ząbkowanie nie zawsze jest tak uciążliwe jak te, które dzieci przechodzą w okresie niemowlęcym, to może być dla dziecka naprawdę nieprzyjemne. Sprawdź, co zrobić, by ułatwić dziecku codzienne funkcjonowanie w czasie kolejnego ząbkowania.
 • Grupy mieszane wiekowo w przedszkolu

  Grupy mieszane wiekowo w przedszkolu

  Karolina Borkiewicz Większość polskich placówek wychowania przedszkolnego od lat praktykuje system dobierania dzieci do grup ze względu na rocznik urodzenia. To dobrze znany system – większość z nas właśnie w takim się uczyła. Powszechnie przyjmuje się, że trzylatki rozpoczynające edukację przedszkolną trafiają do jednej grupy i wspólnie wędrują po szczeblach edukacji. Jednak w ciągu ostatnich lat, za sprawą zmian w systemie oświaty, coraz częstsze staje się zjawisko mieszanych grup wiekowych.
 • RUSZA AKCJA EDUKACYJNA CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA!

  RUSZA AKCJA EDUKACYJNA CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA!

  Więcej niż 6 godzin dziennie - tyle czasu według amerykańskich badań1 spędza przed ekranem komputera lub smartfona znacząca część dzieci podczas pandemii COVID-19. To ogromny wzrost  w stosunku do okresu sprzed pandemii, który niepokoi aż 85% procent rodziców. Jak przeciwdziałać? Startuje bezpłatna akcja edukacyjna „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”, skierowana do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej, a także rodziców i nauczycieli. Minimum 50 000 domów zyska młodego czytelnika otrzymując darmowe egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet gadżetów i materiałów czytelniczych! Zapisy już otwarte!
 • 300 plus - rusza nabór wniosków!

  300 plus - rusza nabór wniosków!

  300+ na wyprawkę dla dziecka to kolejny po 500+  czołowy program Prawa i Sprawiedliwości, który wspiera rodziny z dziećmi. Sprawdź, kiedy rusza nabór wniosków i komu przysługuje pomoc finansowa.