Pozostałe

 • Wakacyjna przerwa w placówkach przedszkolnych 2018

  Wakacyjna przerwa w placówkach przedszkolnych 2018

  Przedszkole to placówka nieferyjna, funkcjonująca cały rok, z ewentualnymi przerwami letnimi, które ustala organ prowadzący na wniosek dyrektora i rady przedszkola. Letnie dużury obiektów wywołują niemałe zamieszanie, ponieważ dzieci co kilka tygodni zmieniają przedszkola, w wyniku czego nie dla wszystkich wystarcza miejsc.
 • Uzupełniający nabór do przedszkoli w Lublinie

  Uzupełniający nabór do przedszkoli w Lublinie

  Jak podaje Kurier Lubelski   - po zakończeniu pierwszej rekrutacji do przedszkoli, w lubelskich plaćówkach pozostało jeszcze ponad 500 wolnych miejsc. 16 kwietnia ruszyła rekrutacja uzupełniająca.
 • Gry na kartce - świetny sposób na nudę

  Gry na kartce - świetny sposób na nudę

  Zabawa zwykłą kartką papieru przyda się szczególnie wtedy, kiedy znajdziemy się w miejscu, w którym nie ma żadnych zabawek i kiedy Wasza pociecha zacznie się ewidentnie nudzić. Jeśli więc zdarzy Wam się sytuacja, że będziecie z dzieckiem w poczekalni u lekarza lub w autobusie, który utknął w korku - wykorzystajcie kilka sprawdzonych supergier z papierem w roli głównej. Będziecie potrzebować jedynie długopisu albo kolorowych kredek.
 • Koszt pobytu dziecka w przedszkolu

  Koszt pobytu dziecka w przedszkolu

  Opłata za placówkę, do której uczęszcza nasza pociecha zależy od wielu czynników. Cena waha się w zależności od typu obiektu, miejsca zamieszkania dziecka oraz jego wieku. Ile zatem kosztuje przedszkole publiczne, a ile prywatne? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.
 • Świąteczne tradycje i dekoracje - zaplanuj Wielkanoc z dzieckiem!

  Świąteczne tradycje i dekoracje - zaplanuj Wielkanoc z dzieckiem!

  Istnieje wiele tradycji związanych z Wielkanocą. Inaczej świętują Włosi, jeszcze inaczej Polacy. Nasze tradycje różnią się jednak pomiędzy poszczególnymi regionami kraju. Na Mazowszu - w Lany Poniedziałek przyjęło się polewanie kobiet wodą perfumowaną, zaś na Kaszubach krąży zwyczaj smagania dziewcząt witkami brzozowymi. Sprawdźcie, jak zachęcić dzieci do wspólnego celebrowania tych wyjątkowych chwil!
 • Jak wybrać najlepszą placówkę dla dziecka?

  Jak wybrać najlepszą placówkę dla dziecka?

  Opinie, które krążą o przedszkolach wśród rodziców są często zbyt subiektywnym źródłem informacji, aby można było w pełni na nich polegać. Każdy opiekun chciałby mieć pewność, że jego uczęszczająca do placówki pociecha jest bezpieczna, a także akceptowana i lubiana przez rówieśników. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze obiektu? Wszystkiego dowiecie się czytając poniższy artykuł.
 • Jak zapisać dziecko do przedszkola w 2018 roku?

  Jak zapisać dziecko do przedszkola w 2018 roku?

  Rekrutacja do przedszkoli ma miejsce na wiele miesięcy przed formalnym początkiem roku przedszkolnego. O miejsce w placówkach mogą ubiegać się rodzice dzieci 3-, 4- i 5-letnich. W Polsce obowiązek edukacji przedszkolnej ma dziś każdy sześciolatek. Jak złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola? Zobaczcie sami!
 • Ciekawe prezenty dla Babci i Dziadka

  Ciekawe prezenty dla Babci i Dziadka

  Niedługo Dzień Babci i Dziadka, a Wy szukacie prostych pomysłów na stworzenie upominków razem z maluchami? Pływające świeczki, laurki, kolorowe szkatułki...Pomysłów jest cała masa! Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.
 • Edukacja najmłodszych spektaklem - „Historia Św. Mikołaja” w Zatorze

  Edukacja najmłodszych spektaklem - „Historia Św. Mikołaja” w Zatorze

  Nie od dziś wiadomo, że nic nie pobudza lepiej kreatywności oraz wyobraźni niż sztuka . Oprócz rozwijania w ludziach twórczych zdolności, pozwala ona również między innymi zaspokajać ciekawość, dawać spokój, rozrywkę, a także nierzadko przekazywać wiedzę na tematy ważne z perspektywy każdego człowieka. Coraz częściej ta część kultury jest wykorzystywana w celach edukacyjnych oraz wychowawczych dzieci .