Pozostałe

 • Przedszkola będą zatłoczone? Zniknęły normy powierzchni

  Przedszkola będą zatłoczone? Zniknęły normy powierzchni

  Z wytycznych sanepidu dotyczących placówek dla dzieci takich jak żłobki i przedszkola zniknęły normy powierzchni, którą musi mieć zapewnione dziecko. Działanie to związane jest ze zwiększającą się liczbą dzieci uchodźców z Ukrainy. Co to oznacza? Odpowiadamy.
 • Dofinansowanie do żłobka - jak złożyć wniosek

  Dofinansowanie do żłobka - jak złożyć wniosek

  Od początku kwietnia rodzice mogą starać się o dofinansowanie pobytu swoich dzieci w żłobku. Jak uzyskać dopłatę do żłobka? Kto może ubiegać się o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku? Odpowiadamy.
 • Program „Maluch+” - co rodzice mogą zyskać?

  Program „Maluch+” - co rodzice mogą zyskać?

  Wiele ulg i świadczeń finansowych czeka na rodziców małych dzieci. Taką formą wsparcia jest m.in. program „Maluch+”. Co daje rodzicom? Ile pieniędzy można uzyskać na dziecko? Odpowiadamy.
 • Norlandia Przedszkola i Żłobki - nowoczesne podejście do edukacji przedszkolnej

  Norlandia Przedszkola i Żłobki - nowoczesne podejście do edukacji przedszkolnej

  Wybór odpowiedniego przedszkola nie jest sprawą prostą. Nie każda tego typu placówka może bowiem zapewnić dzieciom zarówno bezpieczeństwo, jak i budowę dobrej atmosfery pełnej miłości i możliwości rozwoju prostych umiejętności. Ciekawą propozycją są przedszkola Norlandia, wyróżniające się nowoczesnym podejściem do edukacji przedszkolnej w duchu wzorców skandynawskich.  
 • Wielkanoc - wielkanocne zwyczaje i tradycje

  Wielkanoc - wielkanocne zwyczaje i tradycje

  Wielkanoc coraz bliżej. Jednak nie wszyscy znają wszystkie związane z nią zwyczaje i tradycje. Jest to jednak niezwykle ważny element religii chrześcijańskiej. Warto więc zapoznać dziecko z obchodami Świąt Wielkanocnych oraz tradycją i zwyczajami z nimi związanymi.
 • Wielkanoc 2022 - jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem?

  Wielkanoc 2022 - jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem?

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Wielu rodziców zastanawia się, jak spędzić te święta ze swoim dzieckiem. Jak zapewne wszyscy wiedzą, całodniowe przesiadywanie przy stole nie jest najlepszym pomysłem i warto urozmaicić dziecku ten czasu. Jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem? Podpowiadamy.
 • Wielkanoc 2022 - najlepsze przepisy wielkanocne dla dzieci

  Wielkanoc 2022 - najlepsze przepisy wielkanocne dla dzieci

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Dzieci jednak bardzo często nie chcą jeść tradycyjnych potraw, które goszczą w te dni na naszym stole. Warto więc poznać przepisy na potrawy, które zachęcą do jedzenia każde dziecko.
 • Elektrykiem do przedszkola

  Elektrykiem do przedszkola

  Auta elektryczne stają się coraz bardziej popularne . Dzięki temu że paliwa takie jak benzyna czy olej napędowy biją kolejne niechlubne rekordy, drożejąc z dnia na dzień, coraz więcej osób rozgląda się za małym elektrycznym autem, które idealnie nada się do jazdy po mieście, na przykład na zakupy, lub wtedy kiedy mamy zawieść do przedszkola czy szkoły swoją pociechę.