Pozostałe

 • Edukacja plastyczna w żłobku: zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-3 lata

  Edukacja plastyczna w żłobku: zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-3 lata

  Edukacja plastyczna ma bardzo duży wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. Nie tylko rozwija ona wrażliwość, kształtuje poczucie estetyki, ale jest też formą ćwiczeń motoryki małej. Dodatkowo swobodna ekspresja plastyczna pomaga w regulacji emocji: rozładowuje napięcia, pełni funkcję kompensacyjną oraz wzbudza pozytywne emocje. Przemyślane prowadzenie edukacji plastycznej w żłobku ma więc bardzo duże znaczenie. Zadania powinny inspirować dzieci, pobudzać do kreatywnego działania i zaznajamiać je z różnymi technikami. Sprawdź nasze propozycje na zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-3 lata.
 • Wakacje w przedszkolu - 15 tematów na kreatywne zajęcia

  Wakacje w przedszkolu - 15 tematów na kreatywne zajęcia

  Przedszkola otwarte w wakacje często organizują plan dnia nieco inaczej, niż w ciągu roku szkolnego - ze względu na mniejszą ilość dzieci czy też pobyty czasowe dzieci “z zewnątrz”. Jakie tematy warto wtedy poruszyć na zajęciach? Przedstawiamy 15 inspiracji na kreatywne zajęcia na wakacje w przedszkolu.
 • 6 pomysłów na niezapomniane lato - również gdy nie masz urlopu!

  6 pomysłów na niezapomniane lato - również gdy nie masz urlopu!

  Wakacje rozpoczęte… ale czy dla wszystkich? Wiele przedszkoli w okresie letnim funkcjonuje tak samo, jak w ciągu roku szkolnego; a nawet, jeśli placówki mają przerwę wakacyjną - nie wszyscy rodzice mają wtedy urlop. Choć więc słońce grzeje, a biura turystyczne kuszą propozycjami, nie zawsze znajdzie się moment na złapanie oddechu. Co zrobić, by pomimo braku urlopu dwa najbliższe miesiące nam nie umknęły? Sprawdź 6 pomysłów na sprawienie, by to lato stało się niezapomniane!
 • Zabawy integracyjne dla dzieci na lato

  Zabawy integracyjne dla dzieci na lato

  Do wykorzystania w przedszkolu, na urodzinach, czy wyjeździe - przedstawiamy wakacyjne zabawy integracyjne dla dzieci na lato! Sprawdź nasze propozycje na zabawy dla grup na zewnątrz i w pomieszczeniu.
 • Jak wprowadzić BLW do żłobka - praktyczne wskazówki dla nauczycieli

  Jak wprowadzić BLW do żłobka - praktyczne wskazówki dla nauczycieli

  BLW (Bobas Lubi Wybór, z ang.: Baby-led weaning) jest coraz bardziej popularną metodą rozszerzania diety dzieci. Większość blogów internetowych zachwala jej zalety, głównie  opisując stosowanie BLW w domu. Co jednak, kiedy rodzice proszą o wprowadzenie BLW w żłobku lub w klubie malucha? Poniżej znajdziecie praktyczne wskazówki dla nauczycieli odnośnie tego, jak wprowadzić metodę BLW do placówki.
 • 5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie

  5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie

  Poszukujecie w Warszawie miejsca, w którym moglibyście się napić pysznej, aromatycznej kawy, a dzieci - pobawić w bezpiecznych i niebanalnych salach? Sprawdź ofertę klubokawiarni dla dzieci! Zapewniają one nie tylko przestrzenie przyjazne maluchom, ale też organizują zajęcia dla dzieci, warsztaty rodzinne, urodziny i przyjęcia. Zobacz naszą listę 5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie.
 • Pomysł na ciekawe zajęcia w żłobku: Sensoplastyka

  Pomysł na ciekawe zajęcia w żłobku: Sensoplastyka

  Wprowadzenie elementów edukacji plastycznej we wczesnym okresie rozwoju dziecka wpływa pozytywnie na jego całościowy rozwój. Stymulacja receptorów wywołuje tworzenie połączeń nerwowych w mózgu, co przekłada się na wspomaganie procesów analizy i syntezy. Szukasz pomysłu na ciekawe i rozwijające zajęcia plastyczne w żłobku? Wykorzystaj elementy Sensoplastyki! Sprawdź, czym jest Sensoplastyka i jak zaplanować takie zajęcia w żłobku.
 • Edukacja muzyczna w żłobku: na czym polega metoda E. E. Gordona?

  Edukacja muzyczna w żłobku: na czym polega metoda E. E. Gordona?

  Coraz częściej mówi się, że edukację muzyczną powinno się zacząć już w okresie prenatalnym. To, czego dziecko nauczy się w pierwszych latach życia, jest podstawą dla jego całej późniejszej edukacji. Stąd sposobem umuzykalniania, który ostatnio zyskuje na popularności, jest metoda stworzona przez E. E. Gordona. Na czym polega ta metoda i jak stosować ją w żłobku? Wyjaśniamy poniżej.