Pozostałe

 • Najciekawsze tradycje na Wielkanocne w czasie pandemii koronawirusa

  Najciekawsze tradycje na Wielkanocne w czasie pandemii koronawirusa

  Z powodu pandemii koronawirusa, to będzie zupełnie inna Wielkanoc.  Z tej okazji przedstawiamy najciekawsze tradycje, obrzędy i zwyczaje wielkanocne prosto ze Śląska, Łodzi, Kaszub, Kujaw i Pomorza. Od  żuru i śledzia na zakończenie postu po pisanki i kraszanki o śmigus bez dyngusa w lany poniedziałek. Wszystko to da się odwzorować w warunkach domowych.
 • Rola edukacji muzycznej w rozwoju przedszkolaków

  Rola edukacji muzycznej w rozwoju przedszkolaków

  Ewelina Śliwa Wiek przedszkolny wydaje się najlepszym czasem na rozpoczęcie regularnej edukacji muzycznej. Mimo że wpływ muzyki na rozwój człowieka jest oczywisty (oraz udowodniony naukowo), kształcenie w tym zakresie bywa w placówkach zaniedbywane i traktowane marginalnie. Dzieci i rodzice zdają się nie dostrzegać wartości, jakie może wnieść do ich życia obcowanie z muzyką, a edukację muzyczną postrzegają jako niezbyt przydatną. A przecież nie ma drugiej dziedziny sztuki, która w tak ogromnym stopniu wpływałaby na rozwój dziecka.
 • Ścieżka sensoryczna dla dziecka - zrób to sam

  Ścieżka sensoryczna dla dziecka - zrób to sam

  Ścieżka sensoryczna to nic innego jak tor przeszkód dla dziecka, która wyraźnie stymuluje zmysł dotyku. Zabawa ta wpływa na rozwijanie wielu umiejętności, więc bardzo często spotyka się z aprobatą wielu rodziców. Poniżej przedstawiamy pomysły na to, w jaki sposób zrobić samodzielnie ścieżkę sensoryczną dla dziecka.
 • Zmiany w bonie turystycznym - więcej dostępnych opcji

  Zmiany w bonie turystycznym - więcej dostępnych opcji

  Bon turystyczny, nazywany przez wielu świadczeniem "500 plus na wakacje", nie był wykorzystywany tak często, jak tego chciano. Okazało się, że dla większości rodzin okazywał się on bezużyteczny. Na szczęście przepisy uległy zmianie i można obejść pewne obostrzenia.
 • Niewykorzystana ulga na dziecko - zwrot pieniędzy

  Niewykorzystana ulga na dziecko - zwrot pieniędzy

  Rozliczenia PIT można składać od dziś (15 lutego). Jak co roku, większość rodzin z pewnością wystąpi o ulgę na dziecko 2021. Jednak rodziny, które mają niskie dochody i nie są w stanie wykorzystać w całość ulgi na dziecko, mogą wystąpić o jej  zwrot w każdej chwili. Jak wystąpić o zwrot pieniędzy z racji niewykorzystanej ulgi na dziecko?
 • Najlepsze łamańce językowe dla dzieci

  Najlepsze łamańce językowe dla dzieci

  Łamańce językowe, czyli bardzo trudne do wypowiedzenia frazy,  to świetny pomysł na zabawę z dzieckiem. Jednocześnie są świetnym sposobem na wyćwiczenie języka, mięśni jamy ustnej i doskonalenie sposobu wysławiania się. Zachęcamy do zabawy o każdej porze dnia i w każdym możliwym miejscu!
 • Ruszają testy przesiewowe dla nauczycieli przedszkoli

  Ruszają testy przesiewowe dla nauczycieli przedszkoli

  Od poniedziałku rozpoczyna się testowanie przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli przedszkoli, w tym pomocy nauczyciela i wychowawcy w przedszkolach. Badanie przesiewowe jest dobrowolne i bezpłatne. Testowanie przesiewowe nauczycieli z tej grupy potrwa do 19 lutego.
 • 13 dla nauczycieli!

  13 dla nauczycieli!

  Trzynastka dla nauczycieli 2021 to dodatkowe wynagrodzenie. Komu przysługuje trzynastka? Kiedy trzynastka dla nauczycieli w 2021 r.? Ile wynosi 13 dla nauczyciela?
 • Zdrowe przekąski na Tłusty Czwartek dla dzieci

  Zdrowe przekąski na Tłusty Czwartek dla dzieci

  Tłusty Czwartek to święto, kiedy to wielu Polaków decyduje się na objadanie się słodyczami. Jednak tłuste przekąski nawet w ten wyjątkowy dzień można zamienić na te w wersji FIT. Poniżej przedstawiamy najlepsze przepisy na FIT słodycze w Tłusty Czwartek i nie tylko!