Pozostałe

 • Ile wynosi odprawa emerytalna nauczyciela?

  Ile wynosi odprawa emerytalna nauczyciela?

  Przejście na emeryturę, nauczycielskie świadczenie kompensacyjne lub rentę z tytułu niezdolności do pracy daje możliwość nauczycielowi  otrzymania odprawy. Dowiedz się, jak w praktyce ustalić, czy zakończenie stosunku pracy pozostaje w związku z przejściem na powyższe świadczenia. Sprawdź, w jaki sposób obliczyć wysokość odprawy emerytalnej nauczyciela.
 • Nauczyciel wspomagający w przedszkolu

  Nauczyciel wspomagający w przedszkolu

  W przedszkolach możemy spotkać się z nauczycielem wspomagającym, mimo że często nie wiemy, czym taka osoba się zajmuje. Nauczyciel wspomagający to wykwalifikowana osoba, której głównym celem jest wsparcie dziecka niepełnosprawnego. Najczęściej ściśle współpracuje z nauczycielem ogólnym, który prowadzi zajęcia w danej klasie. 
 • Przedszkole ekologiczne

  Przedszkole ekologiczne

  Jednym z profili w przedszkolach prywatnych jest edukacja ekologiczna. Celem edukacji ekologicznej jest codzienne wdrażanie postaw proekologicznych.
 • Zarobki nauczycieli w 2021 r.

  Zarobki nauczycieli w 2021 r.

      Zarobki nauczycieli – ile wyniosą w 2021 roku? Jak liczyć wynagrodzenie nauczyciela, od czego zależy? Gdzie nauczyciele zarabiają najwięcej?
 • Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?

  Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?

  Jeśli jesteś rodzicem, który planuje zabrać swoją pociechę na rowerowe wycieczki – świetnie trafiłeś! Okazuje się, że wybór fotelika rowerowego dla dziecka wcale nie jest prosty. Na rynku jest wiele różnych modeli, które oferują wiele rozwiązań. Najważniejsze jest jednak, by fotelik był wygodny i bezpieczny. Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?
 • Ulga prorodzinna 2021. Kończy się czas!

  Ulga prorodzinna 2021. Kończy się czas!

  Od 15 lutego można złożyć w Urzędzie Skarbowym rozliczenia podatkowe. Wiele osób już dokonało formalności, a spóźnialskim przypominamy, że za kilka dni minie czas na składanie dokumentów. Ulga prorodzinna pozwala odzyskać sporo pieniędzy. Do kiedy można odliczyć ulgę prorodzinną?
 • Zasiłek rodziny 2021. Jak złożyć wniosek online?

  Zasiłek rodziny 2021. Jak złożyć wniosek online?

  Zasiłek rodzinny 2021 to comiesięczne świadczenie, które wspiera domowy budżety. Jednak aby je otrzymać, należy spełnić kilka warunków. Najistotniejszym jest jednak wysokość dochodu w przeliczeniu na członka rodziny.
 • Ocena pracy nauczyciela przedszkola

  Ocena pracy nauczyciela przedszkola

  Dla dyrektorów ocena pracy nauczyciela to chleb powszedni, z drugiej strony sposób i zasady dokonywania oceny w ostatnich latach zmieniały się kilkukrotnie. Dlatego  w artykule przedstawimy przepisy i zasady obowiązujące obecnie.
 • Alergia na jaja u dziecka

  Alergia na jaja u dziecka

  Alergia na jaja u dzieci to jedna z najczęściej spotykanych chorób alergicznych. Częściej niż jajko, uczula tylko krowie mleko. Alergia dotyka najczęściej małych dzieci, które z wiekiem z niej wyrastają. Jakie są objawy alergii? Jak sobie z nią radzić?
 • Arkusz organizacyjny przedszkola w 2021 roku

  Arkusz organizacyjny przedszkola w 2021 roku

  Zazwyczaj już w marcu zbierane są i analizowane niezbędne informacje oraz opracowywane pierwsze „przymiarki” do arkusza organizacyjnego na nowy rok szkolny. Jednak w praktyce to dopiero kwiecień jest miesiącem, w którym dyrektorzy przedszkoli podejmują już konkretne działania związane z organizacją kolejnego roku szkolnego. Działaniem tego rodzaju jest opracowanie propozycji arkusza organizacji placówki. Dokument ten stanie się obowiązującym oczywiście po zatwierdzeniu przez organ prowadzący i wcześniejszym parafowaniu przez organ nadzoru pedagogicznego. Jak opracować arkusz organizacyjny przedszkola?
 • Deklaracja rodziców o otwarcie przedszkola

  Deklaracja rodziców o otwarcie przedszkola

  Na podstawie § 2 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, rodzice dzieci przedszkolnych mają prawo złożyć wniosek o zapewnienie dzieciom opieki w okresie ograniczenia funkcjonowania placówek wychowania przedszkolnego. Jakich zatem danych można żądać od rodziców dziecka by było to zgodne z prawem?