Pozostałe

 • 6 pomysłów na niezapomniane lato - również gdy nie masz urlopu!

  6 pomysłów na niezapomniane lato - również gdy nie masz urlopu!

  Wakacje rozpoczęte… ale czy dla wszystkich? Wiele przedszkoli w okresie letnim funkcjonuje tak samo, jak w ciągu roku szkolnego; a nawet, jeśli placówki mają przerwę wakacyjną - nie wszyscy rodzice mają wtedy urlop. Choć więc słońce grzeje, a biura turystyczne kuszą propozycjami, nie zawsze znajdzie się moment na złapanie oddechu. Co zrobić, by pomimo braku urlopu dwa najbliższe miesiące nam nie umknęły? Sprawdź 6 pomysłów na sprawienie, by to lato stało się niezapomniane!
 • Zabawy integracyjne dla dzieci na lato

  Zabawy integracyjne dla dzieci na lato

  Do wykorzystania w przedszkolu, na urodzinach, czy wyjeździe - przedstawiamy wakacyjne zabawy integracyjne dla dzieci na lato! Sprawdź nasze propozycje na zabawy dla grup na zewnątrz i w pomieszczeniu.
 • Jak wprowadzić BLW do żłobka - praktyczne wskazówki dla nauczycieli

  Jak wprowadzić BLW do żłobka - praktyczne wskazówki dla nauczycieli

  BLW (Bobas Lubi Wybór, z ang.: Baby-led weaning) jest coraz bardziej popularną metodą rozszerzania diety dzieci. Większość blogów internetowych zachwala jej zalety, głównie  opisując stosowanie BLW w domu. Co jednak, kiedy rodzice proszą o wprowadzenie BLW w żłobku lub w klubie malucha? Poniżej znajdziecie praktyczne wskazówki dla nauczycieli odnośnie tego, jak wprowadzić metodę BLW do placówki.
 • 5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie

  5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie

  Poszukujecie w Warszawie miejsca, w którym moglibyście się napić pysznej, aromatycznej kawy, a dzieci - pobawić w bezpiecznych i niebanalnych salach? Sprawdź ofertę klubokawiarni dla dzieci! Zapewniają one nie tylko przestrzenie przyjazne maluchom, ale też organizują zajęcia dla dzieci, warsztaty rodzinne, urodziny i przyjęcia. Zobacz naszą listę 5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie.
 • Pomysł na ciekawe zajęcia w żłobku: Sensoplastyka

  Pomysł na ciekawe zajęcia w żłobku: Sensoplastyka

  Wprowadzenie elementów edukacji plastycznej we wczesnym okresie rozwoju dziecka wpływa pozytywnie na jego całościowy rozwój. Stymulacja receptorów wywołuje tworzenie połączeń nerwowych w mózgu, co przekłada się na wspomaganie procesów analizy i syntezy. Szukasz pomysłu na ciekawe i rozwijające zajęcia plastyczne w żłobku? Wykorzystaj elementy Sensoplastyki! Sprawdź, czym jest Sensoplastyka i jak zaplanować takie zajęcia w żłobku.
 • Edukacja muzyczna w żłobku: na czym polega metoda E. E. Gordona?

  Edukacja muzyczna w żłobku: na czym polega metoda E. E. Gordona?

  Coraz częściej mówi się, że edukację muzyczną powinno się zacząć już w okresie prenatalnym. To, czego dziecko nauczy się w pierwszych latach życia, jest podstawą dla jego całej późniejszej edukacji. Stąd sposobem umuzykalniania, który ostatnio zyskuje na popularności, jest metoda stworzona przez E. E. Gordona. Na czym polega ta metoda i jak stosować ją w żłobku? Wyjaśniamy poniżej.
 • 6 pomysłów na Dzień Dziecka + propozycje prezentów

  6 pomysłów na Dzień Dziecka + propozycje prezentów

  Zbliża się Dzień Dziecka - jedno z najbardziej wyczekiwanych przez maluchy świąt. Zastanawiasz się, jak sprawić, by ten dzień był wyjątkowy? Przedstawiamy 6 pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka w ciekawy sposób, a także propozycje prezentów dla dzieci.
 • 6 przepisów na grilla z dziećmi

  6 przepisów na grilla z dziećmi

  Chrupiąca kiełbaska, chleb w ziołach, zapach dymu i czas spędzony z rodziną... Sezon na grilla czas zacząć! W tym roku warto spróbować też nowych pomysłów dania z grilla. Wypróbuj 6 przepisów na grilla z dziećmi.