Cztery toruńskie atrakcje dla najmłodszych

Cztery toruńskie atrakcje dla najmłodszych
Drukuj Skomentuj

Toruń to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Warto wziąć je pod uwagę, planując rodzinny weekend. Można tam znaleźć wiele atrakcji dla dzieci, które zachwycą również dorosłych. Przekonajcie się sami!

Podróże nie są zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych. Przedszkolaki bardzo chętnie poznają nowe zakątki, zdobywając przy tym doświadczenie i wiedzę. W Toruniu okazji do nauki poprzez zabawę na pewno nie zabraknie – wystarczy odwiedzić proponowane przez nas miejsca.

Szukasz ciekawych miejsc, gdzie można zabrać dziecko? Wejdź i zobacz:
6 najciekawszych atrakcji dla dzieci w Warszawie

Rodzinna podróż Szlakiem Orlich Gniazd

Wisła - ciekawe miejsce na wypoczynek z dzieckiem

 

Żywe Muzeum Piernika


Muzeum poświęcone toruńskiemu piernikowi znajduje się przy ulicy Rabiańskiej 9. W tym miejscu najważniejszy jest właśnie ten smakołyk. Zwiedzający zostaną poproszeni o zakasanie rękawów i upieczenie własnego przysmaku – wszystko przy użyciu dawnych narzędzi i receptur. Pierniki wypiekane są w tradycyjnym piecu, a później każdy może zabrać je do domu na pamiątkę.

Muzeum cieszy się zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Kto raz spróbował wypiekania pierników, ten zawsze chętnie tam wraca. Ceny biletów to 12 zł dla dorosłych oraz 9,5 zł dla dzieci.

 

Planetarium Toruń


W Toruniu można również oderwać się od ziemi, by ruszyć w podróż przez kosmiczną przestrzeń. Wystarczy odwiedzić planetarium, gdzie można zabrać już czteroletnie dzieci. W Sali Planetarium wyświetlane są pokazy, przybliżające odległe planety i galaktyki, a ich uczestnicy czują się, jakby byli w kosmosie. Kolejną propozycją dla zwiedzających jest Geodium, czyli sala poświęcona Ziemi. Można tu również eksperymentować, korzystając z interaktywnych urządzeń i wywołując własne trzęsienie ziemi, tworząc meteoryty, wydmy lub cyklony. Kolejną salą jest Orbitarium, gdzie przedstawiono procesy zachodzące we wszechświecie. Również tutaj znajdują się stanowiska interaktywne do samodzielnego eksperymentowania.

Bilety na każdy seans należy kupować oddzielnie: Planetarium – bilet normalny 12 zł, ulgowy 10 zł; Geodium – bilet normalny 9 zł, ulgowy 7 zł, Orbitarium – bilet normalny 9 zł, ulgowy 7 zł.

 

Młyn Wiedzy


Młyn Wiedzy to kolejne miejsce, gdzie najmłodsi ciekawie spędzą czas, doskonale bawiąc się na interaktywnych wystawach. Tutaj każdy może stać się naukowcem i przeprowadzać własne eksperymenty. Na dzieci w wieku od 2 do 10 lat czeka specjalnie przygotowana wystawa „przeŻYCIE” oraz „przeBUDOWA”. Przestrzeń i temat został dobrany tak, by maluchy mogły same odkrywać ciekawe przyrodnicze tajemnice oraz rozwijać swoje umiejętności manualne, konstrukcyjne i logicznego myślenia.

Cennik zwiedzania wystaw: 10 zł – bilet ulgowy, 15 zł – bilet normalny, 35 zło – bilet rodzinny.

 

Teatr Baj Pomorski


Kolejna ciekawa propozycja to wizyta w Teatrze Baj Pomorski. Już sama jego siedziba przypomina bramę do krainy baśni, po przekroczeniu której czeka wyłącznie wspaniała zabawa. Repertuar został to dobrany tak, by odpowiadać potrzebom różnych grup wiekowych. Znalazły się w nim również spektakle familijne, które spodobają się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

Aby mieć pewność, że bilety na wybrany spektakl będą dostępne, warto skorzystać z możliwości zarezerwowania ich on-line poprzez stronę internetową (bajpomorski.art.pl).

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi