Pasowanie na przedszkolaka - scenariusz uroczystości

Jesteś nauczycielem wychowania przedszkolnego? Przygotowałeś scenariusz zajęć i chcesz podzielić się nim z innymi? Dajemy Ci taką możliwość!
Prezentowane poniżej materiały to Wasze scenariusze zajęć dla dzieci w przedszkolu!
Pasowanie na przedszkolaka - scenariusz uroczystości
Oceń
{

"Pasowanie na przedszkolaka"

Powitanie przybyłych gości i przedstawienie celu spotkania.

W celu stworzenia odpowiednich warunków , rodzice siadają w kręgu, robią dla siebie wizytówkę typu: „ mam na imię ....i jestem mamą (tatą)........  ”przyklejają wizytówkę do ubrania.

Rodzice po kolei przedstawiają się wg podanego schematu „ mam na imię ....... i jestem mamą ........., w moim dziecku najbardziej lubię” .
Nauczyciel:  my też już po części poznałyśmy Państwa dzieci ,dobrze nam się z nimi pracuje, dzieci chętnie z nami współpracują, bardzo miło nam się słyszy że tyle dobrych cech zauważacie u swoich pociech.......

za chwilę dzieci przejdą test na przedszkolaka , złożą przed Państwem przysięgę , zostaną pasowani na przedszkolaka, zostawią swój odcisk dłoni obok przysięgi.

Wejście dzieci do sali ze śpiewem piosenki "Jestem sobie przedszkolaczek”
Pierwsze lody zostały załamane, dzieci zaśpiewały piosenkę o przedszkolaczku bo od pewnego czasu są przedszkolakami a dziś to udowodnią, pochwalą się czego już się nauczyły.

Nauczycielka: czy dzieci lubią chodzić do przedszkola?

A jak w naszym przedszkolu jest? ...............................

Zaśpiewamy piosenkę „ Wesołe przedszkole” – żeby dać wiary temu co mówimy”.

Za chwileczkę popatrzycie na obrazki zwierzątek i powiecie które z nich możemy spotkać w naszym przedszkolu (obrazki zwierząt – dzieci wymieniają : kanarek, papuga, pies, chomik, kot).

Zagadka, jakie to zwierzątko skrada się często pod naszymi oknami, zagląda w nie, i pięknie się wygina?......KOT
NASZEGO KOTKA NAZWALIŚMY JAK? .....- PUSZEK

Piosenka  "Kotek puszek"
A teraz zaśpiewamy piosenkę której słowa  mówią co kotek ma „ kotki dwa”. A teraz usiądźmy , zamknijmy oczka i pomyślmy-  co robimy w przedszkolu?- kto już pomyśli otworzy oczka.  Dzieci wymieniają czynności które wykonują w przedszkolu( bawimy się, śpiewamy, tańczymy, układamy z klocków. Za chwilę poprosimy chętne dzieci do wykonania 1 zadania ( układanie puzzli, układanie z mozaiki geometrycznej, dobieramy kształty, dobieranie do pary,  indywidualny śpiew.

BRAWO DLA WSZYSTKICH DZIECI

A teraz sobie zatańczymy:  Misie, Poszło dziewczę po ziele, Podajmy sobie ręce. – do wyboru. Niedawno mieliśmy w naszym przedszkolu jakąś bardzo fajną imprezę kto wie jaką? bal jesieni - Krótka rozmowa kierowana pytaniami nauczycielki
za chwilę zewie się wiatr ,a z drzew będą opadały .......... dzieci kołyszą się z rączkami uniesionymi do góry przy piosence , Ola i liście dzieci zbierają listki, każde dziecka po 2 listki,  segregowanie lisków do odpowiednich koszyków wg kolorów( zielone, czerwone, żółte, pomarańczowe)- nazywanie kolorów listków zanim złożycie przyrzeczenie , zaśpiewajmy i zatańczmy jeszcze raz( Rączki do góry......)

- powtarzanie przyrzeczenia po nauczycielkach
- pasowanie, dotykanie dużym ołówkiem ramienia dzieci
- odbijanie odcisku swojej dłoni, wokół przyrzeczenia, które jest napisane na dużym arkuszu  brystolu
- wręczenie dyplomów
- wspólny słodki poczęstunek
- pamiątkowe zdjęcia

PRZYRZECZENIE:

Ja przedszkolak dzielny ,
Będę zawsze uśmiechnięty
Będę słuchał swoje panie
I zjadał całe śniadanie.
Będę dbał o zwierzęta i chronił kwiaty
Aby nasz świat był piękny i bogaty.
Będę grzecznie się bawił i  pilnie uczył
Żeby mamy i taty nigdy nie zasmucił

Autor: Wioletta Firlej

Twoje uwagi i pomysły

Tagi