Rekrutacja 2022/2023 - ile lat musi mieć dziecko, by pójść do przedszkola?

Rekrutacja 2022/2023 - ile lat musi mieć dziecko, by pójść do przedszkola?
Drukuj Skomentuj

Rekrutacja do przedszkola 2022/2023 wystartowała. Wielu rodziców zadaje sobie podstawowe pytania. W jakim wieku musi mieć dziecko, by uczęszczać do publicznej placówki? Rozwiejemy wszystkie twoje wątpliwości.

Ile lat musi mieć dziecko, by zapisać je do przedszkola?


Wielu rodziców zastanawia się, ile lat musi mieć dziecko, by mogło zacząć uczęszczać do publicznego przedszkola. Przypominamy, że z wychowania przedszkolnego zwykle korzystają dzieci w wieku 3-6 lat.

 

Zapisy do przedszkola od 2,5 roku


Co ciekawe, w wyjątkowych przypadkach dziecko może zacząć chodzić do przedszkola, kiedy ma 2,5 roku. O przyjęciu do przedszkola dziecka w takim wieku decyduje jednak dyrektor przedszkola. Jak czytamy na stronie rządowej, dziecko w tym wieku nie może korzystać z rekrutacji.

 

Sprawdź również: Rekrutacja 2022/2023 - co zrobić, gdy dziecko nie dostało się do przedszkola?

 

6-latki z obowiązkiem chodzenia do przedszkola


Z kolei 6-latki mają obowiązek chodzenia do przedszkola. Dlatego – jeśli twoje dziecko ma 6 lat – możesz mieć pewność, że urząd gminy lub miasta zapewni dla niego miejsce w przedszkolu. Urząd gminy lub miasta musi zapewnić również miejsca w przedszkolach wszystkim dzieciom, które mają 3, 4 i 5 lat i ich rodzice wyrażą wolę, by dzieci chodziły do przedszkola.

 

Czytaj również: Duże zmiany w 500 plus - kiedy złożyć wniosek?

 

Kto może zapisać dziecko do przedszkola?


Przypominamy, że do przedszkola dziecko może zapisać rodzic bądź opiekun prawny. Jak podaje strona rządowa, może zrobić to osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem.Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!