Farbowanie jajek - domowe sposoby. Piękne pisanki za półdarmo

Farbowanie jajek - domowe sposoby. Piękne pisanki za półdarmo
Drukuj Skomentuj

Domowe sposoby na barwienie jajek zazwyczaj przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Okazuje się, że wcale nie potrzebujemy sztucznych chemicznych barwników – możemy postawić na naturalne. Moja babcia od lat farbuje tak jajka.

Naturalne barwienie jajek. Domowe sposoby to strzał w dziesiątkę


Warto zrezygnować ze sztucznych barwników dostępnych w sklepach i postawić na naturę. Okazuje się, że jajka możemy z łatwością zabarwić tym, co znajduje się w naszej kuchni. Zatem do dzieła!


Dzieci z pewnością ucieszą się, że mogą wziąć udział w robieniu pisanek. Barwienie jajek naturalnymi sposobami to naprawdę świetna zabawa. Jednym z podstawowym sposobów jest barwienie jajek w wywarze z łusek cebuli – żółtej lub fioletowej. Wówczas nasze jajka zabarwią się na wybrany kolor – brązowy lub fioletowy, a my dostaniemy piękne pisanki.

 

Sprawdź także: Przerwa wielkanocna 2024. Kiedy wolne od szkoły i przedszkola?


Bardzo popularne jest też barwienie skorupek jaj wodą z buraków czy fioletowej kapusty. W tym drugim przypadku, jeśli przeleżą w nim całą noc, osiągną piękny niebieski kolor.


Jajka naturalnymi domowy sposobami możemy zabarwić też wywarem z kurkumy. Będą pięknie żółte. Możemy użyć też owoców borówki, by zafarbowały się na kolor błękitny lub szpinaku – by były zielone. Można użyć też sproszkowanej czerwonej papryki, kminku, a nawet najdroższej przyprawy świata – szafranu. Pozostaje tylko pytanie, czy w tym przypadku warto. Można też moczyć jajka w kawie i herbacie, by skorupki zmieniły kolor.Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!