Wiosenne zabawy w piaskownicy

Wiosenne zabawy w piaskownicy
Drukuj Skomentuj

Wraz z wiosną nadszedł czas spacerów i gier na świeżym powietrzu. Nasze maluchy mogą wreszcie rozładować nadmiar energii na placach zabaw. Nie zapominajmy też o ulubionych przez dzieci zabawach w piaskownicy, do których potrzebują one "profesjonalnego sprzętu" w postaci łopatek, wiaderek czy budowlanych aut. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, firma WADER przygotowała najnowszą serię zabawek do piaskownicy, Friends On The Move.

Zabawki do piaskownicy


Wraz z ciepłymi, wiosennymi dniami zapełnią się piaskownice na placach zabaw i przy domowych podwórkach. Dzieci zamieniają się wtedy w prawdziwych architektów i konstruktorów, którzy z zapałem budują zamki i kopią tunele. Zabawy w piaskownicy dają nie tylko przyjemność maluchowi, rozwijają również jego koordynację ruchową, wyobraźnię, kreatywność a nawet uczą działania w grupie. Te umiejętności na pewno będą przynosić efekty w przyszłości.

 

Dowiedz się jakie znaczenie dla rozwoju dziecka ma zabawa. Wejdź i zobacz: Znaczenie zabawy i zabawek w rozwoju dziecka

 

Z myślą o bezpiecznej i przyjemnej zabawie najmłodszych, firma Wader proponuje nową serię zabawek edukacyjnych dla dzieci. Zabawkami z serii Friends On The Move mogą bawić się już roczne maluchy, które na pewno polubią małpkę Bobo, żyrafę Dianę i hipopotamia Pepe. Te sympatyczne zwierzątka trafiły do piaskownicy prosto z Sawanny, ale równie dobrze czują się w ogródku, czy w przedszkolu. Na serię składają się różnej wielkości samochody budowlane, komplety do piasku, taczki oraz wiele innych zabawek edukacyjnych. Z pewnością będą najlepszymi towarzyszami zabaw maluchów w różnym wieku!

 

Bezpieczna zabawa w piaskownicy


Mimo że piaskownica to ulubione miejsce twojego dziecka, należy pamiętać, że maluch jest narażony na kontakt z bakteriami i brudem. Wystarczy jednak, że zastosujemy kilka prostych zasad, a zabawa w piaskownicy będzie przyjemna i bezpieczna.

Bardzo ważną kwestią jest, by piaskownica znajdowała się na ogrodzonym placu zabaw, a wypełniający ją piasek był regularnie badany i wymieniany. Właściciel obiektu ma obowiązek udzielić rodzicowi takich informacji. Opiekunowie nie powinni przymykać oczu jeżeli widzą, że w piaskownicy bawią się domowi ulubieńcy. Podczas zabawy w piaskownicy maluch nie powinien nic jeść ani pić. Trzeba pilnować również, żeby dziecko nie brało do buzi zabawek, a zaraz po powrocie do domu rodzic musi przebrać i umyć pociechę. Aby mieć pewność, że żadna niebezpieczna bakteria nie chowa się na dziecięcych narzędziach, należy je umyć wodą z płynem.

 

Już od najmłodszych lat trzeba wpajać dzieciom prozdrowotne nawyki. Zobacz jak to zrobić: Dobre nawyki u dzieci

 

Zabawy w piaskownicy to jedne z ulubionych dziecięcych aktywności, dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań by były one bezpieczne i radosne. Pomogą w tym również nowi towarzysze, których znajdziemy w serii zabawek  Friends On The Move.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi