Przedszkole Zaczarowany Ołówek (Giebułtów)

Przedszkole Zaczarowany Ołówek
zobacz więcej (7)
Adres:
Orlich Gniazd 30, Giebułtów
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

  • język angielski
  • logopeda
  • psycholog
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • korektywa
  • zajęcia teatralne
  • urodziny
  • warsztaty dla dzieci
  • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Witamy w Zaczarowanym Ołówku!

Zapraszamy do naszego niepublicznego przedszkola, które mieści się w Giebułtowie, przy ulicy Orlich Gniazd 30. Jesteśmy obiektem nowoczesnym, przystosowanym do potrzeb dzieci. Dokładamy wszelkich starań, by edukować dzieci poprzez zabawę oraz by rodzice czerpali satysfakcję i zadowolenie z wyboru naszego przedszkola. Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, edukacja i zabawa - i to właśnie jesteśmy w stanie zapewnić maluchom. Nasza oferta skierowana jest do dzieci w wieku 2,5-5 lat. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-17.00. Naszym zadaniem jest objęcie Państwa dzieci troskliwą opieką, przygotowanie do podjęcia edukacji w szkole oraz stworzenie ciepłej, serdecznej , domowej atmosfery, sprzyjającej wspólnej, radosnej i zgodnej zabawie oraz nauce. Gwarantujemy dzieciom poczucie bezpieczeństwa, oraz serdeczną opiekę, zrozumienie i wsparcie życzliwych i profesjonalnych wychowawców. Pragniemy zapewnić...

Galeria

Program nauczania

Przedszkolne „Zaczarowany Ołówek” przyjmuje dzieci w wieku od 3 do 5 roku życia.

Oferujemy oprócz realizacji programu edukacyjnego:
• Rytmikę 2 razy w tygodniu
• Język angielski 2 razy w tygodniu
• Warsztaty plastyczne prowadzone przez pedagogów sztuki
• Konsultacje psychologiczne
• Zajęcia logopedyczne

Podstawą zapisania dziecka do Punktu Przedszkolnego „Zaczarowany ołówek” jest wypełnienie „Karty zgłoszenia” przez rodziców lub opiekunów prawnych dziecka podpisanie umowy oraz wpłacenie wpisowego zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Przedszkole działa już od dwóch lat. Zostało założone przez stowarzyszenie „Tygart”, zrzeszające artystów i nauczycieli zajmujących się edukacją artystyczną.


Placówka mieści się w nowym wielofunkcyjnym budynku, należącym do Gminy Wielka Wieś, wyposażonym w pomieszczenia przystosowane do edukacji dzieci. Przy budynku znajduje się plac zabaw oraz duży parking.

Punkt przedszkolny przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Realizuje program edukacyjno-dydaktyczny rekomendowany przez MEN. Grono specjalistów czuwa nad prawidłowym rozwojem przedszkolaków i rozwojem ich talentów. W „Zaczarowanym Ołówku” dzieci uczą się, bawią i poznają świat pod opieką pedagogów wychowania przedszkolnego, psychologa oraz pedagogów sztuki rozumiejących dzieci i ich potrzeby.

Oprócz realizowania podstawy programowej przedszkolaki biorą  udział w zajęciach dodatkowych, takich jak angielski, rytmika, warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci oraz w warsztatach artystycznych.


Nasze placówka jest otwarta na potrzeby dzieci i rodziców. Jest to przyjazne miejsce w którym dzieci czują się bezpieczne, akceptowane i szczęśliwe, a naszym szczególnym celem jest wspieranie ich kreatywności i talentów artystycznych. Warsztaty plastyczne w “Zaczarowanym Ołówku” są ukierunkowane na wspomaganie u dzieci rozwoju motoryki małej, która odpowiada za późniejszą zdolność pisania a także na odkrywanie nowych technik plastycznych, które pozwala dzieciom rozwijać kreatywność, poznawać swoje możliwości i przeżywać radość i satysfakcję z twórczego działania. Twórcza praca w grupie – rysowanie, malowanie, klejenie i tworzenie form przestrzennych z mas plastycznych wpływa też na emocje, rozwój społeczny, rozwój mowy i przebieg procesów poznawczych, a także na budowanie poczucia własnej wartości i umiejętności twórczego myślenia.

W naszej pracy staramy się stwarzać dzieciom okazje do wrażliwego obcowanie z pięknem przyrody i poznawania sztuki, która wpływa na rozwój poczucia piękna i umiejętność dostrzegania w późniejszym  życiu związku pomiędzy wrażeniami estetycznymi a osobistymi potrzebami, dążeniami i pragnieniami człowieka.

Podczas naszych warsztatów artystycznych zwracamy uwagę na upodobania i zainteresowania dzieci oraz zachęcamy je do wyrażania własnego zdania na temat realizowanej pracy. Korzystamy z różnych materiałów począwszy od malutkich elementów po szerokie pędzle i duże kartony. Malowanie gąsienicy z kartonowych rolek może okazać się nie tylko wspaniałą zabawą. Poprzez takie działania dzieci tworzą wspólne “dzieło”, które za ich przyczyną nabiera kolorów i dążą do osiągnięcia wspólnego celu, co wymaga współpracy i respektowania potrzeb kolegów i koleżanek. Dbamy też, aby każdy przedszkolak mógł powiedzieć coś osobistego na temat „kawałka” swojej pracy a także uczył się chwalić i doceniać pracę swoich rówieśników. Takie działanie integruje i wspiera rozwój przydatnych w dalszej edukacji umiejętności społecznych.

Kolorowanki