KIDS MEDIA LAB powraca Twórz miasto na wirtualnym placu zabaw

KIDS MEDIA LAB powraca Twórz miasto na wirtualnym placu zabaw
Drukuj Skomentuj

Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach inspiruje i zachęca do wykorzystania twórczej mocy wyobraźni oraz eksploracji świata za pomocą nowych mediów.

Twórz miasto!Dzięki cyfrowemu placowi zabaw znów można zagubić się w dżungli, ale utkanej z budynków, wieżowców, ulic, trzepaków, płyt chodnikowych, betonu i szkła. To dżungla miejska, pełna dźwięków ludzi i stworzonych przez ludzi, maszyn. Przewodniczką po tym świecie znów jest “dziewczynka, taka jak Ty”, która będzie zachęcała do zrywania płyt chodnikowych i odkrywania tego co pod nimi. Bo miasto należy do Was i nie musi wcale wyglądać tak, jak tego chcą dorośli! To dzieci mają tworzyć miasta tak by były przyjazne dla dzieciaków, zwierzaków i roślin.

KIDS MEDIA LAB od 8 czerwca pokazuje młodym świat mediów, pozwala im ich doświadczyć, a często też stworzyć własnymi rękami. Jednocześnie skłania do refleksji i dyskusji o najbliższym otoczeniu. Za pomocą słowa, obrazów, dźwięków, zachęca do ruchu zwrotnego między światem offline i online, które przecież są ze sobą połączone i wzajemnie się uzupełniają.

“Nie boimy się świata cyfrowego, jako potencjalnego pożeracza czasu, kreatywności, które odciąga od tego co istotne i tego co w realu. Szukaliśmy takiego połączenia, które będzie zachęcało z jednej strony do eksplorowania cyfrowego świata, ale z drugiej dzięki interakcjom, grom, filmom i warsztatom zachęcało do eksploracji tego co namacalne. W tym roku będzie to dżungla miejska - nie ma nic bardziej realnego niż miasto, w którym mieszkamy, które nas otacza i które wpływa na nasz nastrój i emocje” - mówi Ania Stadnik - dyrektorka festiwalu.

Stworzona przez twórców Kina w Trampkach przestrzeń zadaje młodym pytania o świat cyfrowy - jakie jest Twoje miejsce w tym świecie? A jaki ślad w mediach zostawiasz za sobą?

 

Ale też o to jakie jest Twoje miejsce w mieście, w świecie realnym? Poprzez różnego rodzaju aktywności, interakcje platforma cyfrowych działań ma zachęcić do namysłu nad swoim najbliższym niecyfrowym otoczeniem, do uruchomienia wyobraźni i wymyślenia miast na nowo.

“Wierzymy w sprawczą siłę wyobraźni młodych ludzi, w to że ich pomysły mogą pomóc w stworzeniu miejsca, które może być przyjazne dla wszystkich. KIDS MEDIA LAB ma być przestrzenią doświadczania, wymyślania, tworzenia” - mówi Karolina Śmigiel - dyrektorka artystyczna festiwalu.

Na wielkiej cyfrowej mapie miasta, które przypomina plac zabaw, znalazły się: gry, aplikacje, filmy, interaktywne zabawy i warsztaty dla młodych w wieku 3 do 15 lat.

 

Plac zabaw, który sam w sobie jest projektem artystycznym stworzonym przez artystów cyfrowych: Jaśminę Wójcik i Jakuba Wróblewskiego, wykorzystuje najnowsze kreatywne techniki medialne.

KIDS MEDIA LAB to m.in.:


• o 5 filmów krótkometrażowych.
• o 5 gier.
• o 5 warsztatów w tym webinar o mediach społecznościowych, z których korzystają młodzi i najmłodsi użytkownicy sieci, warsztat tworzenia animacji poklatkowej „Co potrafi plastelina?” oraz tutorial „Baba od Polskiego mówi jak Tik Tok pomaga w opowiadaniu o sobie”.

Informacje praktyczne

Kupując bilet za 30 zł, dostęp do wystawy jest aktywny przez 72 godziny. Można wracać do niej
wielokrotnie i odkrywać za każdym razem nowe rzeczy. Kupując Karnet, uzyskuje się dostęp do Wystawy do 24 czerwca bez ograniczeń czasowych.

Interaktywna strona dostępna po zalogowaniu na www.kinowtrampkach.pl

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!