Gdzie umieścić fotelik dziecka w samochodzie? Tu jest najbezpieczniej

Gdzie umieścić fotelik dziecka w samochodzie? Tu jest najbezpieczniej
Drukuj Skomentuj

Gdzie umieścić fotelik dziecka w samochodzie? Głowi się nad tym wielu rodziców. Okazuje się, że wielu z nich popełnia poważny błąd. Podpowiadamy, gdzie powinien znaleźć się fotelik dziecięcy w samochodzie.

Gdzie umieścić fotelik dziecka w samochodzie?


Wakacje coraz bliżej więc wiele osób planuje rodzinne wyjazdy. Jednak nie tylko dlatego warto dowiedzieć się, gdzie powinien znajdować się fotelik dziecka w samochodzie. W końcu niemal każdego dnia przemieszczamy się autem z naszymi dziećmi. Okazuje się, że wielu z nas popełnia duży błąd.


Najbezpieczniejsze jest przewożenie małych dzieci tyłem, ale tylko do czasu, aż mieszczą mu się nogi. Artykuł 39. ustawy Prawo o ruchu drogowym, mówi o tym, że dziecko musi jeździć w foteliku dopóki nie osiągnie 150 cm wzrostu, jeśli jednak ma minimum 135 cm wzrostu i waży więcej niż 36 kg może jechać bez fotelika, ale musi siedzieć na tylnym siedzeniu i oczywiście być przypięte pasami.

 

Sprawdź także: Ile trwa majówka? Na uczniów czeka sporo wolnego


Wielu rodziców jest błędnie przekonanych, że dziecko powinno być przewożone w foteliku umieszczonym za kierowcą. Jednak zdaniem ekspertów dziecko powinno być przewożone z tyłu na środkowym miejscu, jeśli samochód ma normalne pasy i system ISOFIX. Jeśli nie ma, należ wybrać miejsce za pasażerem.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Źródło: edziecko.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!