Zabawy sylwestrowe dla dzieci

Zabawy sylwestrowe dla dzieci
Drukuj Skomentuj

Sylwester spędzasz z dziećmi? Warto przygotować dla nich coś wyjątkowego, by wspominały ten wieczór z uśmiechem na twarzy! Podpowiadamy, jak zaplanować sylwestra z dziećmi oraz jakie zabawy sylwestrowe zorganizować.

Przygotowania do sylwestra


Oczywiście możesz całego Sylwestra zaplanować samodzielnie. Ale wspólne przygotowania mogą dostarczyć dzieciom tak samo dużo radości, jak sama zabawa sylwestrowa! Dlatego warto włączyć dzieci do planowania i realizacji kolejnych elementów zabawy sylwestrowej.

 

Wystrój


Zapytaj dzieci, jak wygląda ich wymarzony wystrój sylwestrowy! Serpentyny i balony? A może impreza tematyczna: piraci, superbohaterowie lub księżniczki? Pamiętaj, że wystrój sylwestrowy nie musi być kosztowny! Ilustracje na papierze oraz kreatywne ozdoby (np. tiul rozłożony na “królewskim” stole czy piracka flaga zrobiona ze starego t-shirtu) mogą wprowadzić Was w odpowiedni nastrój.

 

Przebrania


Własnoręczne robienie przebrań może być świetnym początkiem imprezy sylwestrowej z dziećmi (zwłaszcza jeśli robicie sylwestra tematycznego). Dziewczynki na pewno będą zachwycone możliwością pomalowania paznokci albo delikatnym makijażem; z kolei chłopcy mogą być chętni do robienia masek inspirowanych ich ulubionym bohaterem.

 

Przekąski


W czasie przygotowań zaangażuj dzieci również w pieczenie, gotowanie albo robienie innych przekąsek. Możecie wspólnie przygotować ciasteczka (najlepiej takie, które dzieci mogą wycinać foremkami albo ozdabiać bakaliami, jak np. babeczki) lub upiec małe pizze (wtedy każdy przygotowuje porcję dla siebie - i dobiera takie składniki, które mu najbardziej odpowiadają).

 

Zobacz też nasze pomysły na przekąski na Sylwestra dla dzieci!

 

Zabawy sylwestrowe


Na Sylwestra można się bawić oczywiście we wszystkie zabawy, które sprawiają dzieciom radość - tańce, planszówki, układanie torów dla samochodów lub domków dla misiów… My proponujemy zabawy sylwestrowe, które nawiązują do końca Starego Roku i rozpoczęcia Nowego. W co można bawić się z dziećmi na Sylwestra?

 

Przebijanie balonów z życzeniami noworocznymi


Ta zabawa wymaga od Ciebie niemałych przygotowań, ale jest też bardzo efektowna! Napisz życzenia na karteczkach i włóż je do balonów, które następnie musisz nadmuchać. Jeśli chcesz uatrakcyjnić zabawę (i nie boisz się bałaganu w domu), do balonów możesz wsypać też konfetti albo pociętą bibułkę. Życzenia możesz również zastąpić zadaniami (np. "Zatańcz kaczuchy", "Znajdź trzy najbardziej błyszczące ozdoby").

 

Kalambury tematyczne


Kalambury to fantastyczna zabawa, która angażuje nie tylko dzieci, ale też rodziców! Warto na ten wieczór przygotować tematyczne hasła, związane albo z motywem przewodnim imprezy, albo z życzeniami noworocznymi (każde hasło zaczyna się od “W tym roku…” i kończy opisem ciekawej/ zabawnej sytuacji, którą trzeba pokazać reszcie - np. “... będę latać samolotem”, “... zatańczę ze słoniem”).

 

Zobacz też: Gra na wyobraźnię - kalambury

 

"Zbijanie" Starego Roku

 

Do zabawy potrzebujecie: karteczek, kredek lub ołówków i jednorazowych kubeczków, ewentualnie piłeczki. Na karteczkach zapiszcie lub narysujcie (w zależności od wieku dzieci) sytutacje ze Starego Roku, które nieprzyjemnie Wam się kojarzą. Mogą to być więc przykre zdarzenia jak i coś, co już się zmieniło na lepsze (np. przeprowadziliście się do nowego domu, wymieniliście stare zabawki na nowe). Karteczki ukryjcie w kubeczkach, które później ułożycie w wieżę. Pożegnajcie Stary Rok z hukiem! Waszym zadaniem jest zbijanie wieży (piłeczką albo dużą kartką zgiętą w kulkę). Dla utrudnienia przy każdym rzucie możecie stawać coraz dalej.

 

Zabawy plastyczne:

 

  • robienie mapy marzeń - czyli wykonanie kolażowej ilustracji, na której pokazane będą Wasze marzenia i życzenia na Nowy Rok (warto wykorzystać wycinki gazet!),
  • malowanie najprzyjemniejszego wspomnienia ze Starego Roku,
  • robienie maski karnawałowej;

 

Po więcej inspiracji zajrzyj tu: Sylwestrowa zabawa z dzieckiem

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi