Zdrowe słodycze dla dzieci - czym kierować się przy wyborze?

Zdrowe słodycze dla dzieci - czym kierować się przy wyborze?
Drukuj Skomentuj

Wiele dzieci, ale również dorosłych, nie wyobraża sobie dnia bez słodkości. Czekoladki, cukierki i inne ciastka są nieodłącznym elementem twojej codziennej diety? Chcesz porzucić ten zły nawyk i zacząć jeść zdrowo? Okazuje się, że nie musisz całkowicie rezygnować ze słodyczy. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze słodyczy.

Czym kierować się przy wyborze słodyczy?

 

Wybierając słodycze w sklepie najczęściej niekierujemy się tym, czym powinniśmy. Nasz wybór pada na słodycze znanych firm, najczęściej w kolorowych opakowaniach przyciągających wzrok. Warto jednak zwracać uwagę głównie na etykiety wybieranych przez nas produktów.

 

Przeczytaj również: Zabawki dla dzieci - na jakie funkcje zwrócić uwagę?

 

Podstawowym kryterium wyboru słodyczy powinien być ich skład. Warto sprawdzić, czy produkt zawiera konserwanty i sztuczne barwniki. Następnie należy sprawdzić ilość i rodzaj cukru. Warto wybierać te produkty, które mają w swoim składzie ksylitol lub stewię, a nie zwykły cukier.

 

Co robić, by słodycze były zdrowsze?


Owszem, zakup słodyczy w sklepie to najszybszy i zapewne najtańszy sposób. Warto jednak poświęcić trochę czasu, by w domu samodzielnie przygotować zdrowe słodycze. Należy wybierać wówczas zdrowe półprodukty i stosować zdrowsze zamienniki.

 

Sprawdź także: Jak wzmocnić odporność przedszkolaka jesienią?

 

Zdrowe nawyki u dziecka – jak radzić sobie z chęcią jedzenia słodyczy?


Warto tłumaczyć dziecku już od najmłodszych lat, jak niezdrowe mogą być słodycze. Bardzo ważne również jest kształtowanie w dzieciach zdrowych nawyków żywieniowych. Warto jednak pamiętać, że trzeba dać dziecku odpowiedni przykład. Należy również proponować im alternatywy słodyczy – orzechy, owoce, warzywa. Warto również wprowadzać ograniczenie słodyczy i zasady ich jedzenia.  Wtedy dziecko zda sobie sprawę, że nie będzie mogło wymusić na rodzicu słodyczy w nieustalonych dniach lub porach.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!