Wiadomości

 • Nowości książkowe i komiksowe- EGMONT POLSKA

  Nowości książkowe i komiksowe- EGMONT POLSKA

  Wydawnictwo Egmont prezentuje fantastyczne nowości  na marzec. Nie zabraknie propozycji książkowych, ale w ofercie pojawią się również komiksy i kolorowanki z zadaniami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, która zainteresuje każdego przedszkolaka.
 • O czym pamiętać przed pójściem z dzieckiem do kina?

  O czym pamiętać przed pójściem z dzieckiem do kina?

  Wizyta w kinie to atrakcja dla dużych i małych. Nic dziwnego, że nie możesz doczekać się wyjścia do kina z dzieckiem. Wszystkie obawy, które zaprzątają twoją głowę są w pełni zrozumiałe. Czy moja pociecha jest na to gotowa? A co, jeśli nie wytrzyma dłużej niż 5 minut? Co zrobić, gdy moje dziecko będzie wolało biegać pomiędzy rzędami foteli niż skupić się na bajce? Nie martw się! Podpowiadamy, jak przygotować się na pierwszy seans z dzieckiem!
 • 4 pomysły na kreatywne zabawy dla przedszkolaków

  4 pomysły na kreatywne zabawy dla przedszkolaków

  Dziecięcą kreatywność i zdolności manualne warto rozwijać także na co dzień w domu. Przedstawiamy cztery pomysły na zabawy plastyczne, które na pewno spodobają się każdemu małemu artyście.
 • Konkurs „Kulturalni z Andersenem”

  Konkurs „Kulturalni z Andersenem”

    Uwaga, lubelskie przedszkolaki! Jeśli nie byłeś/aś nigdy w teatrze, a marzysz aby tam się udać, weź udział w naszym konkursie. Do wygrania są podwójne wejściówki na wybrane spektakle Teatru Andersena w Lublinie.
 • Gry dla najmłodszych Akademii Mądrego Dziecka

  Gry dla najmłodszych Akademii Mądrego Dziecka

  Edukacyjny Egmont i Akademia Mądrego Dziecka nie zwalniają tempa i prezentują kolejne fantastyczne nowości przeznaczone dla najmłodszych czytelników, które miały premierę 12 lutego. Rosnącą popularnością cieszą się też wydane w styczniu w ramach Akademii nowości książkowe z cyklu „Bobas odkrywa naukę”, „Pierwsze słowa” i „Pierwsze bajeczki”.
 • Depresja - temat najnowszej powieści Ewy Nowak

  Depresja - temat najnowszej powieści Ewy Nowak

  "Orkan. Depresja" to najnowsza powieść Ewy Nowak, przedstawiająca portret choroby atakującej dziś coraz młodsze osoby i prowadzącej w skrajnych przypadkach do samobójstwa. Dostępna już od 11 marca nakładem wydawnictwa Egmont Polska.
 • Mamaville Targi Kraków vol.2

  Mamaville Targi Kraków vol.2

  Sześcioletnie historia i doświadczenie Targów Mamaville zaowocowały stworzeniem optymalnej przestrzeni dla kobiet w ciąży, mam, rodzin z dziedmi i wszystkich zainteresowanych tematyką rodzicielstwa. Znajomość branży ciążowej i dziecięcej powoduje, że Targi Mamaville stają się z roku na rok coraz lepsze, co przede wszystkim przyczynia się do satysfakcji i zadowolenia odwiedzających. Tym bardziej, z dużym entuzjazmem, organizatorzy zapraszają na kolejną edycję największych w Polsce i najpopularniejszych Targów Mamaville już 8 marca w Amber Expo przy ul. Żaglowej.
 • KIDS’ TIME 2020 - jedna z największych światowych wystaw branży dziecięcej

  KIDS’ TIME 2020 - jedna z największych światowych wystaw branży dziecięcej

  KIDS’  TIME 2020 – kolejna edycja jednej z największych światowych wystaw branży dziecięcej zakończona sukcesem. Podczas lutowej XI edycji Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME zaprezentowała się czołówka największych firm. Nie zabrakło Mattela, Trefla, Wadera, MARKO, Lego i innych topowych marek. Jak co roku, podczas targów wybrano najlepsze i najbezpieczniejsze produkty dla mamy i dziecka – otrzymały nagrodę KIDS’ TIME STAR.
 • Zwierzę domowe w przedszkolu

  Zwierzę domowe w przedszkolu

  Kontakt ze zwierzętami ma niewątpliwie korzystny wpływ na rozwój emocjonalny, psychiczny i społeczny ludzi, a przede wszystkim – małych dzieci. Uczy empatii i pozwala kształtować wiele pożądanych, prospołecznych postaw. Ale czy zwierzęta w placówkach oświatowych to dobry pomysł?
 • Książka Balonowa 5 zagości w Bolonii

  Książka Balonowa 5 zagości w Bolonii

  Książka - wydana w imprincie ART Egmont - „Balonowa 5” autorstwa Mikołaja Pasińskiego z ilustracjami Gosi Herby została wybrana przez międzynarodowe jury Illustrators Exhibition 2020, spośród 2574 uczestników z całego świata, do grona prac 76 ilustratorów, które będą prezentowane podczas tegorocznych 57. Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii, na dedykowanej wystawie Illustrators Exhibition 2020.
 • Teatr Andersena w Lublinie i działania edukacyjne

  Teatr Andersena w Lublinie i działania edukacyjne

  Wizyta w teatrze to niezwykłe doświadczenie. Spektakle, które proponujemy zawsze dostarczają naszym widzom niezapomnianych wrażeń. Pragniemy, aby to spotkanie teatralne nie zamykało się jedynie na sali widowiskowej, ale wychodziło poza jej ramy za sprawą proponowanych przez nas warsztatów i działań edukacyjnych. Naszym mottem jest formuła „teatru otwartego” jako miejsca dostępnego dla różnych grup wiekowych, ale też form sztuki i działań. W ofercie Działu Edukacji, znajdują się zarówno propozycje dla grup zorganizowanych (klasy, grupy przedszkolne, zespoły teatralne), ale też dla rodzin czy młodzieży. Działania prowadzimy zarówno na terenie teatru, jak i poza siedzibą. Zachęcamy do zapoznania się z programem i kontaktu!
 • Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK już w lutym!

  Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK już w lutym!

  Twoje dziecko jest zafascynowane życiem zwierząt? 22-23 lutego koniecznie odwiedźcie Lubelską Wystawę i Targi Zoologiczne ZOOPARK!  Wydarzenie jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników zwierzaków małych i dużych.