Wiadomości

 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - marzec 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - marzec 2021

  „Czytam sobie” to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5–7 lat. Książki w serii zostały napisane przez poczytnych polskich autorów i pięknie zilustrowane, całość przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń – każde dziecko znajdzie wśród licznych tytułów coś dla siebie.
 • Przewlekły katar u przedszkolaka

  Przewlekły katar u przedszkolaka

  Rodzice przedszkolaków skarżą się na katar u dziecka. Często jest to przyczyną rozwijającego się układu immunologicznego. Kiedy katar może wzbudzić niepokój?
 • Najciekawsze tradycje na Wielkanocne w czasie pandemii koronawirusa

  Najciekawsze tradycje na Wielkanocne w czasie pandemii koronawirusa

  Z powodu pandemii koronawirusa, to będzie zupełnie inna Wielkanoc.  Z tej okazji przedstawiamy najciekawsze tradycje, obrzędy i zwyczaje wielkanocne prosto ze Śląska, Łodzi, Kaszub, Kujaw i Pomorza. Od  żuru i śledzia na zakończenie postu po pisanki i kraszanki o śmigus bez dyngusa w lany poniedziałek. Wszystko to da się odwzorować w warunkach domowych.
 • Rola edukacji muzycznej w rozwoju przedszkolaków

  Rola edukacji muzycznej w rozwoju przedszkolaków

  Ewelina Śliwa Wiek przedszkolny wydaje się najlepszym czasem na rozpoczęcie regularnej edukacji muzycznej. Mimo że wpływ muzyki na rozwój człowieka jest oczywisty (oraz udowodniony naukowo), kształcenie w tym zakresie bywa w placówkach zaniedbywane i traktowane marginalnie. Dzieci i rodzice zdają się nie dostrzegać wartości, jakie może wnieść do ich życia obcowanie z muzyką, a edukację muzyczną postrzegają jako niezbyt przydatną. A przecież nie ma drugiej dziedziny sztuki, która w tak ogromnym stopniu wpływałaby na rozwój dziecka.
 • WIDZĘ-REAGUJĘ-ZMIENIAM. Gry miejskie dla dzieci o ekologii

  WIDZĘ-REAGUJĘ-ZMIENIAM. Gry miejskie dla dzieci o ekologii

  Agencja User Experience – Symeria – na początku 2021 roku podała wyniki badania dotyczącego segregacji śmieci. Jak się okazało, zaledwie 52% Polek i Polaków wie, jak robić to prawidłowo1. A w dobie kryzysu klimatycznego odpowiednia segregacja jest jednym z podstawowych i wydawałoby się najprostszych działań, aby dbać o środowisko naturalne. Jeżeli nie do końca radzimy sobie ze śmieciami, mimo że produkujemy ich tak wiele, to czy potrafimy zadbać o naszą planetę w innych aspektach? W jaki sposób sprawić, żeby Polacy i Polki przywiązywali większą wagę do bycia eko?
 • Magazyn HELLO KITTY

  Magazyn HELLO KITTY

  Wydawnictwo Egmont Polska wprowadza na rynek prasowy dwumiesięcznik „Hello Kitty”. Pierwszy numer ukaże się 26 lutego 2021 roku. Szykuje się nie lada gratka dla najmłodszych fanów uroczej postaci wymyślonej w 1974 roku przez japońską spółkę Sanrio.
 • Najważniejsze witaminy wspierające rozwój dziecka

  Najważniejsze witaminy wspierające rozwój dziecka

  Dzieci, niezależnie od pory roku, powinny spożywać posiłki bogate w różnorodne witaminy.  Warto również zadbać o to, by suplementacja witamin odbywała się w odpowiednich dawkach. Spożywanie witamin wzmacnia odporność, więc spożywanie bogatych w nie posiłków jest ważne przez 365 dni w roku.
 • Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych od 1 marca

  Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych od 1 marca

  W  poniedziałek (1 marca)  rozpoczyna się  rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych  w szkołach podstawowych.  Miasto Lublin na zbliżający się rok szkolny przygotowało  10 355 miejsc w placówkach publicznych i przedszkolach niepublicznych  funkcjonujących na zasadach placówek publicznych. Rodzice mają czas na złożenie wniosków do  12 marca do godz. 15.00.