Wiadomości

 • Dzień Dziecka 2020 - gdzie pojechać z dzieckiem?

  Dzień Dziecka 2020 - gdzie pojechać z dzieckiem?

  Sytuacja w Polsce powoli wraca do normy. Wielu z nas spragnionych jest podróży, odkrywania nowych miejsc i atrakcji. Dzień Dziecka to dobra okazja do tego, by znów wsiąść w samochód i wyruszyć w podróż! Sprawdź nasze propozycje na spędzenie tego ważnego dnia razem z dzieckiem.
 • Prezenty na Dzień Dziecka dla przedszkolaka

  Prezenty na Dzień Dziecka dla przedszkolaka

  Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy dzień, który wiąże się z obdarowywaniem dzieci prezentami. Rodzice stają w tym dniu przed wielkim wyzwaniem. Co kupić dziecku, które ma wszystko? Sprawdź nasze propozycje, by dowiedzieć się, jaki prezent warto podarować swojemu przedszkolakowi.
 • Laurki na dzień matki - Top 5 pomysłów

  Laurki na dzień matki - Top 5 pomysłów

  Zbliżający się Dzień Matki to wspaniała okazja, by podziękować wszystkim mamom za trud włożony w wychowanie, ciepło, które nam dają i dobro, które na co dzień czynią. Sprawdź nasze pomysły na piękne laurki dla mamy, dzięki którym okażesz swoją wdzięczność. Gwarantujemy, że wykonane samodzielnie prace rozczulą każdą mamę.
 • Dzieci jednak nie zarażają dorosłych koronawirusem?

  Dzieci jednak nie zarażają dorosłych koronawirusem?

  Dr hab. Ernest Kucharz z Warszawskiego Uniwersytety Medycznegow rozmowie z PAP stwierdził, że dzieci rzadko kiedy zarażają dorosłych koronawirusem SARS-CoV-2. Są jednak narażone na inną, tajemniczą chorobę. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy twoje dziecko jest w grupie ryzyka.
 • Obozy i kolonie dla dzieci - jak będą wyglądały? Wytyczne GIS.

  Obozy i kolonie dla dzieci - jak będą wyglądały? Wytyczne GIS.

  Wszyscy obawialiśmy się, że epidemia koronawirusa zniszczy nasze wakacyjne plany. Tymczasem kolejne kraje otwierają swoje granice i zapowiadają przyjęcie turystów. Co więcej, szef MEN-u zapowiedział, że przy specjalnych obostrzeniach będzie możliwe zorganizowanie obozów i kolonii dla dzieci w Polsce! Sprawdź, do jakich wytycznych muszą zastosować się organizatorzy wypoczynku dla dzieci.
 • CO TO TAK CZŁAPIE, SKROBIE, ŚWISZCZY I KAPIE? CZAPU CZIPU - Zabawy z wyobraźnią

  CO TO TAK CZŁAPIE, SKROBIE, ŚWISZCZY I KAPIE? CZAPU CZIPU - Zabawy z wyobraźnią

  Jak wspierać umiejętności z czterech obszarów rozwoju dziecka, w tym fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego? Nakładem HarperCollins Polska (dawniej Egmont) 20 maja br. do sprzedaży trafi nowa seria kartonowych książeczek „Czapu Czipu”, wspomagających w naturalny dla dziecka sposób całościowy jego rozwój. Na początek do rąk czytelników zostanie oddany cykl Zabawy z wyobraźnią , a w nim cztery tytuły: „Co to tak człapie?”, „Co to tak skrobie?”, „Co to tak świszczy?” i „Co to tak kapie?”. Nieoceniona pomoc dla rodziców, pedagogów i logopedów w codziennej nauce mowy, a dla milusińskich doskonałe zabawy i zagadki oraz praktyczna wiedza o świecie! Czapu Czipu to również bohater animacji o tym samym tytule.
 • Konkurs plastyczny - Co zrobię po zniesieniu kwarantanny?

  Konkurs plastyczny - Co zrobię po zniesieniu kwarantanny?

  Z utęsknieniem czekacie na zniesienie kwarantanny? Aż będzie można pójść na plac zabaw, obejrzeć z rodzicami bajkę w kinie albo pójść na basen? Jeśli tak to wyraźcie to w swoich pracach plastycznych, a my nagrodzimy je wyjątkowymi zabawkami. Do wygrania jest aż 10 zabawek od dobrezabawki.com !
 • Ekologiczne klocki konstrukcyjne dla malucha

  Ekologiczne klocki konstrukcyjne dla malucha

  Tylko dwa elementy - połączenie klocka o oryginalnej konstrukcji i specjalnego łącznika - dające niespotykane dotąd możliwości kształtowania form przestrzennych. Mowa o CARDBLOCKS, czyli polskich, ekologicznych, bezpiecznych dla malucha klockach konstrukcyjnych.
 • Ustalamy obowiązki domowe dzieci

  Ustalamy obowiązki domowe dzieci

  Dawanie obowiązków dziecku to niełatwy, choć konieczny element w wychowywaniu pociechy. Już od najmłodszych lat należy uczyć swoje dziecko odpowiedzialności i samodzielności. Poniżej przedstawiamy listę zadań dostosowanych do wieku dziecka, dzięki którym stanie się bardziej zaradne i wesprze Cię w domowych obowiązkach!
 • Warszawskie przedszkola otwarte od 18 maja. Jak będzie w innych miastach?

  Warszawskie przedszkola otwarte od 18 maja. Jak będzie w innych miastach?

  Zgodnie z zapowiedziami Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, warszawskie żłobki i przedszkola mają wznowić swoją pracę już w najbliższy poniedziałek. Jak twierdzą władze miasta, opóźnienie otwarcia placówek było spowodowane przygotowywaniem specjalnych procedur bezpieczeństwa. Kiedy inne miasta wznowią pracę przedszkoli?
 • Umiejętności społeczne dzieci a praca zdalna. Praktyczne pomysły na gry i zabawy

  Umiejętności społeczne dzieci a praca zdalna. Praktyczne pomysły na gry i zabawy

  Jolanta Molenda Tego, jak istotny jest rozwój społeczny w życiu dziecka przedszkolnego, nie trzeba nikomu tłumaczyć. To w dużej mierze od jakości kontaktów społecznych dziecka uzależniony jest rozwój jego sfery emocjonalnej. W jaki sposób zatem, w tak trudnym czasie, kiedy dzieci pozbawione są bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, zadbać o kształcenie umiejętności społecznych przedszkolaków? Odpowiedź może okazać się prostsza niż nam się wydaje. Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci (zwłaszcza w wieku przedszkolnym) najlepiej uczą się poprzez zabawę. Dzięki niej maluchy rozwijają zachowania prospołeczne, poznają świat, uczą się empatii, współpracy, doskonalą umiejętność skutecznego działania, rozładowują napięcie emocjonalne czy wreszcie uczą się regulować własne uczucia. W wieku przedszkolnym dzieci bawią się na rozmaite sposoby: możemy zaobserwować zabawy samotne, równoległe, asocjacyjne i kooperacyjne. Najlepiej, jeśli maluchy mają okazję bawić się razem. Jeśli jednak z jakichś przyczyn przez pewien czas dziecko ma ograniczony kontakt z rówieśnikami, doskonałymi kompanami w zabawach będą rodzeństwo czy rodzice.
 • KIDDOSTYLE, czyli II edycja największych parentingowych targów online

  KIDDOSTYLE, czyli II edycja największych parentingowych targów online

  Już 23-24 maja,  ponad 60 polskich marek przybliży swoje produkty i marki, odpowie na pytania i zaoferuje specjalne rabaty targowe. A to wszystko możecie zobaczyć prosto z domowej kanapy, bez tłumów, przepychanek i zmęczonych nóg – zapraszamy na drugą edycję największych w Polsce internetowych targów dla rodziców i dzieci.
 • Gry planszowe dla kreatywnych rodziców

  Gry planszowe dla kreatywnych rodziców

  Karciana wersja przebojowej planszówki i adaptacja kultowego komiksu w formie gry to majowe propozycje wydawnictwa Egmont. Zamknięte w małych, poręcznych pudełkach karcianki z serii „Gry do plecaka” ukażą się już 7 maja.