Wiadomości

 • Freblowskie przedszkola - co to takiego?

  Freblowskie przedszkola - co to takiego?

  Freblowskie przedszkola – co to takiego? Zastanawia się pewnie wielu rodziców. Podczas wyboru przedszkola dla swojej pociechy należy rozważyć każdą opcję. Czym więc są freblowskie przedszkola? Odpowiadamy.
 • Smart Kids Planet, czyli Centrum Mądrej Zabawy powraca w Fabryce Norblina

  Smart Kids Planet, czyli Centrum Mądrej Zabawy powraca w Fabryce Norblina

  Jesienią tego roku na mapę edukacyjnych atrakcji Warszawy powróci Smart Kids Planet - innowacyjne i interaktywne Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci. Nowa lokalizacja w Fabryce Norblina to powrót ulubionych atrakcji, ale również nowości, które odzwierciedlają światowy trend łączenia rozrywki z edukacją. W ciągu zaledwie kilku miesięcy działalności Smart Kids Planet w poprzedniej lokalizacji odwiedziło je ponad 120 000 osób, co potwierdza jak istotny dla rodziców, opiekunów oraz nauczycieli jest wartościowo spędzany przez dzieci czas wolny.
 • CzytanieRządzi!

  CzytanieRządzi!

  #CzytanieRządzi! Rusza pierwsza w Polsce potężna kampania samorządowców na rzecz czytelnictwa. Unia Metropolii Polskich, czyli 12 największych polskich miast i Fundacja Powszechnego Czytania pokazują, dlaczego czytanie ma moc polepszania świata.
 • Kino w Trampkach wystartowało!

  Kino w Trampkach wystartowało!

  10. Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach rozpoczął się w Kinotece i online. To niezmiennie święto młodego widza pełne najlepszego kina z całego świata i ciekawy program dodatkowych wydarzeń.
 • Prezent z okazji Dnia Mamy - co może podarować dziecko?

  Prezent z okazji Dnia Mamy - co może podarować dziecko?

  Dzień Mamy 2022 zbliża się wielkimi krokami. To niezwykle ważne święto dla mam, ale również dla dzieci, gdyż sprawienie mamie radości w tym dniu jest dla nich nie lada wyzwaniem. Co dzieci mogą podarować mamie z okazji Dnia Matki? Podpowiadamy.
 • Życzenia z okazji Dnia Mamy - idealne do laurki

  Życzenia z okazji Dnia Mamy - idealne do laurki

  Dzień Mamy 2022 zbliża się wielkimi krokami. Wiele dzieci z wyprzedzeniem przygotowuje laurki, by wywołać uśmiech na twarzy mamy. Jakie życzenia dołączyć do tych laurek? Jakie życzenia złożyć mamie z okazji Dnia Matki? Podpowiadamy.
 • Współpraca polsko - ukraińska Teatr Andersena w Lublinie

  Współpraca polsko - ukraińska Teatr Andersena w Lublinie

  Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie otrzymał najwyższą liczbę punktów w konkursie na autorski pomysł dwutygodniowych półkolonii teatralnych dla polskiej i ukraińskiej młodzieży pt. „Dzień dobry, jestem…” w ramach programu Lato w Teatrze Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Teatr po raz drugi weźmie udział w programie. W zeszłym roku udało nam się zdobyć dofinansowanie na projekt Labirynt czułości. Koordynatorką i pomysłodawczynią projektu jest nasza edukatorka i koordynatorka działu edukacji teatralnej - Małgorzata Adamczyk.
 • Przedszkola będą zatłoczone? Zniknęły normy powierzchni

  Przedszkola będą zatłoczone? Zniknęły normy powierzchni

  Z wytycznych sanepidu dotyczących placówek dla dzieci takich jak żłobki i przedszkola zniknęły normy powierzchni, którą musi mieć zapewnione dziecko. Działanie to związane jest ze zwiększającą się liczbą dzieci uchodźców z Ukrainy. Co to oznacza? Odpowiadamy.
 • Targi TRENDS 4 KIDS -  22.05 w TAURON Arenie Kraków!

  Targi TRENDS 4 KIDS -  22.05 w TAURON Arenie Kraków!

  Datę 22 maja zapiszcie w kalendarzu i koniecznie bądźcie tego dnia z nami!! Wydarzenie dedykujemy przyszłym rodzicom, rodzicom z dziećmi w wieku od 0-9 lat oraz wszystkim, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny design, wysoką jakość, oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórców.
 • Akademia Mądrego Dziecka uczy dzieci szacunku do natury

  Akademia Mądrego Dziecka uczy dzieci szacunku do natury

  Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka przeznaczone dla najmłodszych czytelniczek i czytelników wspierają dziecięcy rozwój w wielu obszarach. Stworzone przy udziale ekspertów, cieszą się sympatią dzieci i dużym zaufaniem rodziców. Są połączeniem książek i zabawek edukacyjnych.