Wiadomości

 • Czym zająć chore dziecko? Propozycje zabaw

  Czym zająć chore dziecko? Propozycje zabaw

  Przeziębienie przedszkolaka jest trudnym okresem nie tylko dla malucha, ale często również dla jego rodziców. Brak możliwości wyjścia z domu powoduje, że dziecko robi się marudne i kapryśne. A obowiązków w domu wcale nie ubywa! Czym więc zająć chore dziecko, by mieć kilka chwil dla siebie? Poniżej przedstawiamy propozycje zabaw kreatywnych dla przedszkolaków, które jednocześnie pozwolą Ci na wykonywanie innych czynności w domu.
 • Savoir-vivre przedszkolaka - czyli jak nauczyć dziecko dobrych manier?

  Savoir-vivre przedszkolaka - czyli jak nauczyć dziecko dobrych manier?

  Poprawna etykieta sprawia, że jesteśmy lepiej oceniani przez innych oraz postrzegani jako osoby życzliwe i przyjazne. Jednak maniery nie są cechą wrodzoną - jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie w przyszłości umiało zachować się elegancko i odpowiednie do sytuacji, musisz zadbać o jego dobre wychowanie jak najwcześniej.
 • Konkurs plastyczny „W Fabryce Świętego Mikołaja”

  Konkurs plastyczny „W Fabryce Świętego Mikołaja”

  Wszyscy znają Świętego Mikołaja i wiedzą, czym się zajmuje. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie Święty Mikołaj tworzy prezenty, które później rozdaje grzecznym dzieciom? Czy pomagają mu elfy, czy wszystko robi sam? Czy w Fabryce używa magii, czy wykorzystuje najnowsze technologie? A może proces produkcji prezentów wygląda jeszcze inaczej?
 • Kto rozdaje dzieciom prezenty?

  Kto rozdaje dzieciom prezenty?

  Kończą się powoli poszukiwania idealnych prezentów na 6 grudnia, które to (oczywiście!) dostarczy Święty Mikołaj. O ile jednak obdarowywanie się prezentami na początku grudnia jest tradycją, która sięga średniowiecza, prezenty pod choinką zaczęto układać prawdopodobnie dopiero w XIX wieku. Stąd też pewne nieścisłości, kto właściwie te prezenty podrzuca - znowu Święty Mikołaj? Czy może jednak ktoś inny?
 • Czy dzieci w wieku przedszkolnym powinny używać nowych technologii?

  Czy dzieci w wieku przedszkolnym powinny używać nowych technologii?

  To, że już najmłodsze dzieci przejawiają zainteresowanie smartfonami, tabletami i innymi nowoczesnymi sprzętami, nie jest dla nikogo nowością. Maluchy często obsługują takie urządzenia lepiej niż seniorzy, a nawet niektórzy dorośli. Zupełnie inną kwestią jest to, czy faktycznie dzieci w wieku przedszkolnym powinny regularnie korzystać z komórek i tabletów?
 • Nowość Marki Pinio! Łóżko Domek jak marzenie

  Nowość Marki Pinio! Łóżko Domek jak marzenie

  Marka Pinio , projektując meble dla dzieci, zawsze kierowała się wspieraniem ich wyobraźni. Wraz z połową listopada wprowadziła na rynek niezwykły domek marzeń, który może stać się sennym królestwem zarówno dla dzieci jak i młodzieży. Domek marzeń cechuje doskonała jakość wykonania, w połączeniu z nowoczesnym designem. Łóżka pasują zarówno do pokoju dziecka, jak i nastolatka, chłopca i dziewczynki. Wykonywane z drewna sosnowego klejonego wzdłużnie, zapewniają stabilną i mocną konstrukcję na lata. Łóżka domki to kolejne perły w meblowym portfolio marki Pinio.
 • Mamaville ShopUp Poznań Vol.2

  Mamaville ShopUp Poznań Vol.2

  Organizatorzy zapraszają na mikołajkowe przedświąteczne Mamaville ShopUP  - to specjalny koncept stworzony dla kobiet w ciąży, mam, rodzin z dziećmi i wszystkich zainteresowanych tematyką rodzicielstwa.
 • Mamaville Xmas: Black Weekend Edition

  Mamaville Xmas: Black Weekend Edition

  Targi Mamaville to nowoczesna idea łączenia zakupów z przyjemnym spędzaniem czasu oraz edukacją dla całej rodziny. Skierowane są do kobiet w ciąży, wszystkich mam, rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką parentingową. W jednym miejscu  zbieramy oryginalnych polskich projektantów, marki i firmy związane z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa.
 • Jak nauczyć dziecko akceptować swój wygląd?

  Jak nauczyć dziecko akceptować swój wygląd?

  Współczesny wizerunek kreowany w mediach zniekształca nasz obraz własnego ciała. Bardzo silnie oddziaływuje on na to, jak rozumiemy ideały atrakcyjności i jakich cech fizycznych najbardziej pożądamy. Oczywiście, media nie są jedynym czynnikiem kształtującym wizerunek swojego ciała. Co ciekawe, już doświadczenia małego dziecka mają wpływ na jego późniejsze postrzegania siebie - również na to, czy będzie akceptować swój wygląd lub czy będzie mieć zaburzenia odżywiania.
 • Przemoc wobec dzieci - polskie realia

  Przemoc wobec dzieci - polskie realia

  Według badań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w polskim społeczeństwie maleje przyzwolenie na stosowanie kar fizycznych wobec dzieci. Mimo tego klaps jest ciągle metodą wychowawczą używaną w wielu rodzinach. Co więcej, powszechne jest stosowanie przemocy emocjonalnej i psychicznej. Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci ma na celu tworzenie kultury prewencji nadużyciom i agresji wobec dzieci oraz edukowaniu na temat skutków stosowania tego typu metod wychowawczych. Powstał z inicjatywy Fundacji Światowy Szczyt Kobiet w 2001 r.
 • Zabawki Roku 2018 roku wybrane!

  Zabawki Roku 2018 roku wybrane!

  W te Święta dzieci będą mogły miksować muzykę z Konsolą małego DJa iDance . Przenieść w urzekające krajobrazy Japonii z grą planszową Tokaido . I pożegnać wszystkie smutki, karmiąc nimi Smutkozjadki . To tylko kilka spośród Zabawek Roku 2018! Znamy wyniki najważniejszego konkursu w branży dziecięcej. Jurorzy przyznali też tytuły w Konkursie Nagroda Rodziców m.in.: serii zabezpieczeń domowych REER, ocieplanym kombinezonom z serii DUCKSDAY, łóżeczku Slim Cot Bed, czy wózkowi THULE Sleek.
 • Status społeczny nauczycieli - wyniki badań

  Status społeczny nauczycieli - wyniki badań

  Fundacja Varkey przedstawiło wyniki międzynarodowego badania dotyczącego postrzegania statusu społecznego nauczyciela w różnych państwach. Pierwsze takie badanie ( Global Teacher Status Index ) odbyło się 5 lat temu. Sunny Varkey, założyciel fundacji, mówi, że badacze byli zatrwożeni tym, jak źle oceniana jest praca nauczyciela. Nie okazuje się im szacunku, mimo że mają tak ogromny wpływ na kształtowanie młodych ludzi.
 • Konkurs: „Gra - Moja Wielka Przygoda”

  Konkurs: „Gra - Moja Wielka Przygoda”

  Targi GRA I ZABAWA to niezwykłe wydarzenie, odbywające się cyklicznie w Gdańsku. Najbliższe targi będą w dniach 24-25.11.2018 w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11. W czasie tego wydarzenia można zapoznać się z nowościami rynkowymi, wziąć udział w warsztatach, spotkaniach autorskich, turniejach gier planszowych oraz konkursach! Teraz również Ty możesz wziąć udział w tym wydarzeniu! Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie - do wygrania 5 podwójnych wejściówek na Targi GRA I ZABAWA !