Wiadomości

 • Jak rozpoznać i leczyć odwodnienie u dzieci?

  Jak rozpoznać i leczyć odwodnienie u dzieci?

  Wracając z wakacji do domu, dzieci mogą przywieźć różne pamiątki - w tym te niechciane. Wymioty, biegunki, infekcje, a nawet reakcja organizmu na upały mogą prowadzić do odwodnienia. Przeczytaj, jak rozpoznać i leczyć odwodnienie u dzieci.
 • Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków - co warto wybrać?

  Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków - co warto wybrać?

  Większość z rodziców pragnie wybrać zajęcia dodatkowe, które będą wspierać rozwój ich dzieci oraz  rozwijać talenty. Warto też pamiętać, by zajęć dodatkowych nie było za dużo oraz by sprawiały dzieciom radość. Co w takim razie wybrać? Przedstawiamy propozycje na najlepsze zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków.
 • Dzwoneczek ratuje planetę - Kapitan Warszawa zaprasza na grę miejską w stylu eko

  Dzwoneczek ratuje planetę - Kapitan Warszawa zaprasza na grę miejską w stylu eko

  Dzwoneczek wraz z innymi wróżkami z Nibylandii oraz Kapitanem Warszawa poszukują dzielnych ochotników, którzy podejmą się niełatwego zadania uratowania planety! Wszystkich, którym los Ziemi nie jest obojętny, zapraszamy na ratunkową grę miejską, która odbędzie się 24 sierpnia w Ognisku „Starówka” (ul. Stara 4) w godzinach 11:00-14:00 . Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
 • Jak przygotować adaptację w przedszkolu - porady dla nauczycieli

  Jak przygotować adaptację w przedszkolu - porady dla nauczycieli

  Co zrobić, by rozpacz dziecka trwała krócej, a rodzice szybciej przekonali się do nowej pani - czyli o adaptacji słów kilka. Jesteś gotowa na wyzwanie? W poniższym artykule zebraliśmy porady dla nauczycieli, jak krok po kroku przygotować adaptację w przedszkolu.
 • Moje dziecko idzie do przedszkola - od czego zacząć przygotowania?

  Moje dziecko idzie do przedszkola - od czego zacząć przygotowania?

  Sierpień to trudny miesiąc dla wielu Rodziców. Za kilka tygodni ich mała pociecha zacznie swoją przygodę ze żłobkiem lub przedszkolem. Już teraz Mamom śni się to wszystko po nocach. Chcą wesprzeć swoje dziecko w przygotowaniach najlepiej jak potrafią, ale nie do końca wiedzą jak to zrobić i od czego zacząć.
 • Porównywanie dzieci do innych

  Porównywanie dzieci do innych

  Pójście dziecka do przedszkola może być powodem wielu stresów, ale i radości. Jako rodzice widzimy, jak nasz skarb zawiązuje przyjaźnie, uczy się nowych rzeczy, osiąga pierwsze sukcesy… oraz jak zachowuje się na tle grupy. Obserwacje te mogą skutkować porównywaniem dziecka do innych. To błąd! Przeczytaj, jakie są skutki porównywania dzieci do innych i co stosować zamiast porównań.
 • Porady dla nauczyciela przedszkolnego: rutyna w przedszkolu

  Porady dla nauczyciela przedszkolnego: rutyna w przedszkolu

  Przygotowując się do roku szkolnego, warto poświęcić czas na zastanowienie się nad rytmem dnia w przedszkolu. Większośc placówek ma rozpisany ramowy plan dnia, do którego należy się dostosować. Warto jednak, by nauczyciel przedszkolny, a zwłaszcza wychowawca grupy, przemyślał pewne rytuały, które uporządkują jego pracę. Dlaczego rutyna w przedszkolu jest taka ważna? Co wziąć pod uwagę przygotowując się do nowego roku szkolnego? Zapraszamy do artykułu.
 • Zapraszamy na VI Kongres Edukacja i Rozwój: Prawo w Edukacji

  Zapraszamy na VI Kongres Edukacja i Rozwój: Prawo w Edukacji

  Kongres Edukacja i Rozwój jest corocznym spotkaniem branżowym integrującym środowisko edukacyjne wokół najważniejszych zagadnień związanych z tworzeniem warunków do wszechstronnego rozwoju jednostek i społeczeństwa. Hasło przewodnie tegorocznej, szóstej już edycji brzmi: „Prawo w Edukacji - problemy, wyzwania, interpretacje” . Zapraszamy 9-10 października 2019 r. do Warszawy .