Wiadomości

 • Dziecko nieśmiałe, niegrzeczne, leniwe - dlaczego nie należy etykietować dzieci

  Dziecko nieśmiałe, niegrzeczne, leniwe - dlaczego nie należy etykietować dzieci

  “Nie ocenia się książki po okładce” - wszyscy znamy to powiedzenie, prawda? Niestety, dla większości z nas nadawanie etykiet jest mechaniczne. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że mówiąc o dziecku “nieśmiałe, niegrzeczne, leniwe” - również etykietujemy. A przecież dzieci to osoby, które wciąż się rozwijają i zmieniają - wpisywanie ich charakterów w określone ramy jest nielogiczne.
 • Monika Mrozowska serwuje „Zdrowe i smaczne przekąski”!

  Monika Mrozowska serwuje „Zdrowe i smaczne przekąski”!

  Zdrowe przekąski , niezastąpione w pracy, szkole i w podróży. Dzięki nim, to ty zaskoczysz atak wilczego głodu, a nie on ciebie. Zawarte w książce Moniki Mrozowskiej przepisy na pyszne małe co nieco, które zawsze możesz mieć pod ręką, zapragniesz mieć zawsze przy sobie. Już nie musisz korzystać z biurowych kantyn, serwujących kosztowne, a mimo to ubogie w wartości odżywcze lunche. Ponadto w książce garść informacji o właściwościach odżywczych, najczęściej pojawiających się składników.
 • Mazowieckie przedszkola polecane przez rodziców

  Mazowieckie przedszkola polecane przez rodziców

  Przedstawiamy przedszkola polecane przez rodziców w województwie mazowieckim. Warszawa i okolice - szukacie placówki dla swojego dziecka? Sprawdźcie ofertę Przedszkola Drugi Dom, Gumisiowego Przedszkola Językowego, Przedszkola Karuzella, Przedszkola Bułhaczek, Dwujęzycznego Przedszkola Primrose, Przedszkola Akademia Małych Smoków.
 • Twoje dziecko kocha zwierzaki? Odwiedź ZOOPARK!

  Twoje dziecko kocha zwierzaki? Odwiedź ZOOPARK!

  Gekony, jeże, koty, kozy, konie, kuce i alpaki, króliki, psy, papugi i kanarki, małpki i inni goście z odległych krańców świata – te i wiele innych zwierzaków małych i dużych będzie można obejrzeć podczas Lubelskiej Wystawy i Targów Zoologicznych ZOOPARK w Lublinie  już 9 i 10 marca 2019 (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11).
 • Rozwój emocjonalny przedszkolaka. Zabawy na wyrażanie uczuć

  Rozwój emocjonalny przedszkolaka. Zabawy na wyrażanie uczuć

  Wiek przedszkolny to okres, kiedy dziecko rozwija się intelektualnie, społecznie, motorycznie, a także emocjonalnie. Progres decyduje nie tylko o jego gotowości szkolnej, ale też o predyspozycjach w życiu dorosłym. Jak więc przebiega rozwój emocjonalny przedszkolaka? W artykule przeczytasz o emocjach dziecka, ale też jak można wspierać w przeżywaniu ich. Prezentujemy też zabawy na naukę wyrażania uczuć dla przedszkolaków.
 • Top 5 przedszkoli w województwie dolnośląskim

  Top 5 przedszkoli w województwie dolnośląskim

  Dziś polecamy przedszkola z województwa dolnośląskiego. Sprawdź top 5 placówek: Przedszkole Akademia Bystrzaków, Bright Beginners, Przedszkole Kacperek, Przedszkole Akacjowe, Przedszkole Chatka Skrzatka. Dzięki naszej wyszukiwarce z łatwością znajdziesz przedszkole dla swojego dziecka!
 • 12 pomysłów na kreatywne urodziny wg Centrum Akson

  12 pomysłów na kreatywne urodziny wg Centrum Akson

  Przepisy na poczęstunki, opisy prac plastycznych i zabaw. A wszystko podzielone na kategorie tematyczne. „Kreatywne urodziny. 12 pomysłów na imprezy urodzinowe” to książka pisana z myślą głównie o animatorach, ale mogą z niej skorzystać też rodzice i opiekunowie szukający inspiracji do organizowania imprez dla dzieci. Centrum Akson stawia na praktyczne porady, które można wykorzystać na urodzinach - i nie tylko!
 • Agresywne dziecko - jak reagować na napady złości?

  Agresywne dziecko - jak reagować na napady złości?

  Twój maluch bije inne dzieci, reaguje złością i krzykiem na Twoje nakazy? A może używa wulgarnych słów albo uderza samego siebie? Agresja u dzieci jest częstym zjawiskiem. Niestety, oduczenie dzieci agresywnych zachowań może zająć sporo czasu. Nie wiesz, jak reagować na napady złości u przedszkolaka? Podpowiadamy co robić, gdy dziecko jest agresywne.
 • Ferie z Dinozaurami w Targach Lublin

  Ferie z Dinozaurami w Targach Lublin

  Co robić z dziećmi w czasie ferii zimowych? Oglądać prehistoryczne gady w 3D! Wystawa „Dinozaury w trójwymiarze” zagości znów w Targach Lublin w dniach 11-24 lutego . Dzieci i rodzice przeniosą się do czasów T.rexa i jemu podobnych stworzeń. 
 • Top 4 przedszkola w Wielkopolsce

  Top 4 przedszkola w Wielkopolsce

  Poszukujesz placówki dla swojego dziecka w Poznaniu i okolicy ? Przedstawiamy top 4 przedszkola w Wielkopolsce! Zapoznaj się z ofertą Przedszkola Leśna Akademia, Dobrego Przedszkola i Kropka, Przedszkola Wszystkie Skarby Mamy i Przedszkola Dziecięcy Raj.
 • Hilda szuka przygód! Polecamy książkę dla dzieci wydawnictwa Egmont

  Hilda szuka przygód! Polecamy książkę dla dzieci wydawnictwa Egmont

  Hilda to obdarzona niezwykłą wyobraźnią wrażliwa dziewczynka mieszkająca na zaludnionym magicznymi istotami pustkowiu rodem ze skandynawskiej mitologii. Czytelnicy mieli okazję poznać niektóre z jej perypetii dzięki poczytnemu komiksowi i popularnemu serialowi animowanemu w serwisie Netflix. Teraz wydawnictwo Egmont zaprasza młodych czytelników do lektury serii książek o przygodach niesamowitej Hildy. Autorem opowieści jest brytyjski pisarz Stephen Davies, a postać  Hildy stworzył rysownik Luke Pearson. Pierwszy tom książki pod tytułem Hilda i Ukryjcy już w sprzedaży. Kolejne części serii w przygotowaniu.
 • 6 zabaw na skupienie uwagi u przedszkolaka

  6 zabaw na skupienie uwagi u przedszkolaka

  U dzieci w wieku przedszkolnym roztargnienie i nieumiejętność skupienia się na zadaniu przez dłużej niż kilka minut jest normalne. Maluchy mają prawo nie reagować od razu na to, co mówią rodzice, jeśli zajmuje ich jakaś atrakcyjna zabawa. Co nie zmienia faktu, że warto ćwiczyć z przedszkolakiem umiejętność skupienia uwagi. Zdolność do skoncentrowania się na zadaniu ułatwi mu nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też późniejszą naukę w szkole. Podpowiadamy Wam 6 zabaw rozwijających umiejętność skupienia uwagi u przedszkolaka.
 • KIDS' TIME 2019 - jubileuszowa edycja!

  KIDS' TIME 2019 - jubileuszowa edycja!

  Zapraszamy na jedne z najważniejszych targów B2B branży dziecięcej w Europie. Jubileuszowa, X edycja Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME odbędzie się na Targach Kielce, od 20 do 22 lutego 2019 r. Nie możecie tego przegapić!
 • Top 4 placówki dla dzieci w Małopolsce

  Top 4 placówki dla dzieci w Małopolsce

  Dziś przedstawiamy top 4 placówki dla dzieci w Małopolsce! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Przedszkola Centrum Maluszek, Przedszkola Świat Dziecka Montessori, Przedszkola nr 9 Językowo - Artystycznego, Przedszkola i Żłobka Lenkowo. Znajdź najlepszą placówkę dla swojego dziecka!