Wiadomości

 • Targi Gra i Zabawa 2019: zagrajmy w to razem!

  Targi Gra i Zabawa 2019: zagrajmy w to razem!

  Kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowi cosplayerzy, emocjonujące mistrzostwa, turnieje i konkursy. W sobotę 23 listopada w gdańskim AMBEREXPO ruszają 8. Targi GRA I ZABAWA  i 19. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi FESTIWAL GRAMY. Swoją ofertę zaprezentują najbardziej liczący się na polskim rynku producenci i dystrybutorzy gier i zabawek. Podczas edycji 2018 bawiło się 11 tysięcy osób! Powód? Fantastyczna atmosfera!
 • Owsianka: 6 przepisów na pyszne śniadanie

  Owsianka: 6 przepisów na pyszne śniadanie

  10 października obchodzimy Światowy Dzień Owsianki. Z tej okazji warto przygotować dzieciom pyszne śniadanie z płatkami owsianymi w roli głównej! Sprawdź, jakie są korzyści z jedzenia owsianki oraz wypróbuj jeden z 6 przepisów przedstawionych poniżej.
 • Targi Mamaville Katowice Vol. 1

  Targi Mamaville Katowice Vol. 1

  Mamaville, Organizator największych wydarzeń parentingowych w Polsce, po raz pierwszy w Katowicach! Zapraszamy na Targi Mamaville Katowice vol. 1, które odbędą się 13 października, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, Plac Sławika i Antalla 1.
 • Konkurs dla dzieci „Przedszkole jak z bajki!”

  Konkurs dla dzieci „Przedszkole jak z bajki!”

  20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka . Z tej okazji zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w konkursie “Przedszkole jak z bajki!”. Pochwalcie się, co niezwykłego czeka na Was w Przedszkolu - uśmiechnięci koledzy i koleżanki? Bajecznie urządzone sale? A może panie z głowami pełnymi pomysłów na fantastyczne zajęcia? Dzieci zapraszamy do stworzenia pracy w dowolnej technice. Pokażcie bajkowość Waszego Przedszkola i wygrajcie fantastyczne nagrody: książki o Neli , małej reporterce oraz gry i fiszki do nauki języka angielskiego , a także zestawy - niespodzianki! Nagrodzimy aż 10 osób!
 • Targi Mamaville Białystok Vol. 1

  Targi Mamaville Białystok Vol. 1

  Mamaville, Organizator największych wydarzeń parentingowych w Polsce, po raz pierwszy w Białymstoku! Zapraszamy na Targi Mamaville Białystok vol. 1, które odbędą się 6 października, w Hali Sportowej UwB, ul. Świerkowa 10A.
 • Wychowanie patriotyczne w przedszkolu. Jak obchodzić święta narodowe z dziećmi?

  Wychowanie patriotyczne w przedszkolu. Jak obchodzić święta narodowe z dziećmi?

  Wychowanie patriotyczne dzieci powinno być wdrażane już w przedszkolu. I choć u małego dziecka nie wykształci się jeszcze dojrzała postawa patriotyczna, działania nauczycieli przedszkolnych są podstawą do wprowadzenia malucha w świat tradycji i kultury polskiej. Wychowanie patriotyczne w przedszkolu ma więc głównie polegać na wzbudzeniu uczuć przywiązania do miejscowości, regionu, ojczyzny. Zbliża się 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Sprawdź nasze propozycje, jak można obchodzić święta narodowe z dziećmi.
 • Metoda globalnego czytania - jak stosować ją w żłobku?

  Metoda globalnego czytania - jak stosować ją w żłobku?

  Coraz więcej żłobków stosuje metodę globalnego czytania. Jest to - mówiąc najprościej - nauka czytania bez znajomości samych literek. Na czym to dokładnie polega metoda globalnego czytania? I jak stosować ją w żłobku? Przeczytaj w artykule.
 • Gry językowe - Twój sposób na jesień!

  Gry językowe - Twój sposób na jesień!

  To właśnie ta pora roku – zimno, ciemno, mokro, brr… Najgorsze, że długie jesienne wieczory będą się wydłużać jeszcze przez miesiąc, aż do 21 grudnia. Trzeba więc znaleźć na nie jakiś sposób. Najprościej byłoby powiedzieć: „Wykorzystaj je na naukę języka!”, ale wiadomo, że przy sztucznym świetle i w jesiennym nastroju trudno się uczyć. Dlatego w tym okresie warto podejść do nauki trochę inaczej i bardziej ją urozmaicić. A jak? Na przykład za pomocą gier – planszowych, ale nie tylko! Bo nie ma lepszego sposobu na jesienny wieczór niż wciągająca gra w dobrym towarzystwie! No, może poza wciągającą książką…
 • Co robić kiedy dziecko kłamie?

  Co robić kiedy dziecko kłamie?

  Twoje dziecko kłamie? Każdy z nas czasem jest nieszczery - czasem powiedzenie prawdy może sprawić komuś przykrość, a “półprawdy” kogoś chronią. By jednak budować z dzieckiem relacje oparte na zaufaniu i akceptacji, należy reagować już na pierwsze kłamstwa malucha. Co robić, kiedy dziecko kłamie? Przedstawiamy powody, dla których dziecko mówi nieprawdę oraz sposoby radzenia sobie z tą sytuacją.
 • Pozwólmy odetchnąć (w)przyszłości! II edycja programu „Oddech Motyla”

  Pozwólmy odetchnąć (w)przyszłości! II edycja programu „Oddech Motyla”

  20 września 2019 roku startuje II edycja programu edukacyjnego „Oddech Motyla”. Przy wsparciu nauczycieli i rodziców, a przede wszystkim samych dzieci, zwracamy w nim uwagę na powietrze, jakim najmłodsi oddychają codziennie. Fundacja „Lubimy Działać” walczy ze smogiem inaczej niż wszyscy – koncentrując się na jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń, gdzie przebywają najmłodsi. Udział w programie jest bezpłatny, a do rejestracji zapraszamy przedszkola z całej Polski!
 • Basia mierzy się z czasem - kolejny tom przygód o Basi już w księgarniach!

  Basia mierzy się z czasem - kolejny tom przygód o Basi już w księgarniach!

  Kolejny tom przygód Basi 18 września trafił do księgarń. Jedna z najbardziej znanych książkowych pięciolatek powraca i znowu ma wiele pytań, na które niełatwo będzie znaleźć odpowiedzi. „Basia i zegarek” to już 37 część perypetii rezolutnej dziewczynki i jej rodziny. Wszystkie od 11 lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Chętnie sięgają po nie kolejne roczniki przedszkolaków. Nic dziwnego – wymyślona przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak bohaterka, przeżywa rozterki bliskie wszystkim jej rówieśnikom.