Wiadomości

 • Żłobek - co trzeba o nim wiedzieć?

  Żłobek - co trzeba o nim wiedzieć?

  Wielu rodziców obawia się zapisania swojej opieki do żłobka. W Polsce wciąż wiele osób uważa, że nie jest to odpowiednie miejsce dla maluchów. Ale czy na pewno? Poniżej przedstawiamy najważniejsze fakty o polskich żłobkach.
 • Babcia, opiekunka, a może żłobek - co wybrać?

  Babcia, opiekunka, a może żłobek - co wybrać?

  Wielu rodziców ma ogromny dylemat co zrobić ze swoim dzieckiem na ich czas pobytu w pracy. Najczęściej rozważanymi opcjami jest babcia, opiekunka, a w ostatniej kolejności żłobek. Co jest jednak najlepsze dla dziecka? Co powinni wybrać rodzice?
 • Edukacja przedszkolna pomocna w dorosłym życiu?

  Edukacja przedszkolna pomocna w dorosłym życiu?

  Edukacja przedszkolna rozwija w maluchach zainteresowania, uczy ich nowych, bardzo przydatnych umiejętności, ale i relacji z obcymi sobie ludźmi – rówieśnikami i nauczycielami wychowania przedszkolnego. Jest więc niezwykle ważna w życiu każdego dziecka. Czy może być zatem pomocna w dorosłym życiu? Tak!
 • Nauczanie dwujęzyczne - dlaczego warto je wybrać?

  Nauczanie dwujęzyczne - dlaczego warto je wybrać?

  Nauczanie dwujęzyczne to wspaniały wybór. W miarę możliwości rodziców warto zdecydować się na nie jak najwcześniej. Im młodsze będzie dziecko, które będzie miało możliwość uczenia się dwóch języków, tym lepiej przyswoi język obcy.
 • Co daje dziecku przedszkole? - zalety uczęszczania do przedszkola

  Co daje dziecku przedszkole? - zalety uczęszczania do przedszkola

  Przedszkole to placówka, w której dzieci mogą spotykać się z rówieśnikami i rozwijać się. Edukacja przedszkolna jest więc niezwykle ważna w życiu każdego dziecka. Pomaga im w zdobywaniu nowych doświadczeń i umiejętności. Dlaczego uczęszczanie do przedszkola jest więc tak ważne? Co daje dziecku chodzenie do przedszkola? Odpowiadamy.
 • Harmonogram rekrutacji do przedszkoli 2022/2023

  Harmonogram rekrutacji do przedszkoli 2022/2023

  Choć większość rekrutacji do przedszkoli rozpocznie się z początkiem marca, to niektóre przedszkola rozpoczynają rekrutację jeszcze w lutym. Jak przedstawia się harmonogram rekrutacji do przedszkoli 2022/2023? Jakie dokumenty trzeba złożyć? Odpowiadamy.
 • Konkurs organizowany przez Wydawnictwo Oświatowe Ei System

  Konkurs organizowany przez Wydawnictwo Oświatowe Ei System

  Wydawnictwo Oświatowe Ei System organizuje konkurs na najbardziej kreatywną nazwę rodzinki "Potworków", która znajdzie się na opakowaniach serii pakietów Eduterapeutica lux. Potrzebna jest pomoc kreatywnych dzieci i ich nauczycieli 👱‍♀️👦
 • Rekrutacja do żłobka - potrzebne dokumenty i dodatkowe punkty

  Rekrutacja do żłobka - potrzebne dokumenty i dodatkowe punkty

  Wielu rodziców stoi przed trudnym wyborem żłobka dla swojego ukochanego dziecka. Niektórzy są również przerażeni etapami rekrutacji  i kompletowaniem dokumentów. Przedstawiamy więc listę potrzebnych dokumentów i tłumaczymy, jak zdobyć dodatkowe punkty w rekrutacji.