Gry i zabawy dla dzieci

 • Poznaj Raczkujemy.pl czyli sklep świadomych Rodziców

  Poznaj Raczkujemy.pl czyli sklep świadomych Rodziców

  Sklep Raczkujemy prowadzony jest przez psychologa pracującego z dziećmi. Ma to ogromne przełożenie na to jakie produkty trafiają do oferty sklepu. Proponujemy asortyment kierowany zarówno do osób prywatnych jak i do placówek oświatowych. Współpracujemy z ośrodkami terapeutycznymi, fundacjami, żłobkami i przedszkolami. Stale rozwijamy ofertę z zakresu pomocy dydaktycznych i terapeutycznych, stawiamy na rozwijające zabawki do przedszkola i żłobków. Promujemy ideę nauki przez zabawę, chętnie podpowiemy i doradzimy nauczycielom oraz terapeutom w odpowiednim doborze materiałów edukacyjnych dla danej grupy wiekowej. Mamy w tym doświadczenie!
 • Bajki opowiedziane słowem, obrazem i dźwiękiem

  Bajki opowiedziane słowem, obrazem i dźwiękiem

  Nakładem HarperCollins Polska do sprzedaży trafiła nowatorska seria książek – BAJKI DŹWIĘKOWE z klasycznymi, znanymi i lubianymi przez dzieci historiami – „Aladyn”; „Kot w butach”, „Księga dżungli”, „Trzy małe świnki” i „Czerwony Kapturek” w zupełnie nowej odsłonie. Pięć opowieści to nie tylko typowa bajka, to treści, które angażują wzrok i słuch małego czytelnika, umuzykalniają i zaskakują na każdej stronie.
 • Książka Basia i stawianie granic

  Książka Basia i stawianie granic

  Nakładem HarperCollins Polska do sprzedaży trafiła nowa książka w serii Basia: „Basia  i granice”. Jedna z najbardziej znanych książkowych pięciolatek tym razem ma wiele pytań wokół jednego z ważniejszych tematów w dziecięcym świecie – stawianiu granic sobie i innym. Tradycyjnie odpowiedzi nie są proste i oczywiste, ale jak zwykle w znanym stylu Basi rozterki znajdą właściwe rozwiązanie. Rówieśnicy znów będą mogli się utożsamić  z dziewczynką w bluzeczce w czerwone paski stworzoną przez barwny duet Zofię Stanecką  i Mariannę Oklejak. Partnerem wydania jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
 • Dzieciństwo trwa tak długo, jak długo dzieci wierzą w magię

  Dzieciństwo trwa tak długo, jak długo dzieci wierzą w magię

  Dzieci to mali geniusze. Pomóżmy im wierzyć w magię Mózg dziecka może mieć nawet 100 miliardów neuronów, to tyle co u osoby dorosłej. A waży 4 razy mniej. Badania potwierdzają, że 98% przedszkolaków ma zdolności twórczego myślenia na poziomie geniusza. Wspierajmy je w utrzymaniu tego stanu – pomoże nam w tym Magic Mixies od TMToys.
 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - październik 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - październik 2021

  Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych. Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.
 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - lipiec 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - lipiec 2021

  AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA dla starszych. Obserwując ogromne zainteresowanie serią Akademia Mądrego Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby rodziców, a przede wszystkim chcąc spełnić potrzeby dzieci, które wychowały się na książeczkach z serii, powstał w jej ramach cykl przeznaczony dla starszych czytelników i czytelniczek.
 • E-SPORT! Przygoda nie tylko wirtualna

  E-SPORT! Przygoda nie tylko wirtualna

  16 czerwca br. na półkach księgarskich pojawiła się nakładem HarperCollins Polska książka autorstwa Marcina Kality „E-SPORT. Zostań mistrzem” dla dzieci zafascynowanych grami komputerowymi, marzących o przygodzie z e-sportem. To przewodnik, jak stawiać w bezpieczny sposób pierwsze kroki w tej coraz bardzie popularnej dziedzinie. Autor przedstawia tajniki gier komputerowych oraz pokazuje, że granie nie musi być tylko zabawą i wirtualną obecnością, a może stać się realnym sportem, który wymaga odpowiedniego sprzętu, umiejętności oraz licznych treningów. Książka zawiera wywiad ze znanym graczem Filipem Kubskim ps. Neo oraz z założycielem Polskiej Ligi E-sportowej Marcinem Gortatem.
 • Najlepsze książki dla trzylatka

  Najlepsze książki dla trzylatka

  Miłości do czytania to dzisiaj bezcenna wartość. Książki wspaniale wpływają na rozwój dziecka. Literatura pozwala na zdobycie wiedzy, która okazuje się bardzo przydatna w dorosłym życiu. Jakie książki są odpowiednie dla trzylatka? Na które tytuły trzeba zwrócić uwagę?
 • Co kupić na zakończenie roku wychowawcy w przedszkolu?

  Co kupić na zakończenie roku wychowawcy w przedszkolu?

  Już niebawem rozpocznie się świętowanie zakończenie roku przedszkolnego, a co za tym idzie, pojawią się  dyskusje dotyczące zakupu „prezentu” dla nauczycieli. Gdy rodzice prześcigają się w kreatywności na wybór prezentu, nauczyciele starają się wskazywać na inne rozwiązania (na przykład zbiórkę pieniędzy na szczytne cele) zamiast wydawania pieniędzy na kwiaty.  Dzieci nawet chętniej przygotowałyby samodzielnie upominek dla „ukochanej pani”, ale nikt nie bierze tego pod uwagę.
 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - maj 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - maj 2021

  AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych. Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.