Półkolonie w czasie ferii - wytyczne GIS

Półkolonie w czasie ferii - wytyczne GIS
Drukuj Skomentuj

Choć pandemia koronawirusa nie odpuszcza, to wydano zezwolenie na organizację półkolonii dla dzieci. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jakie wytyczne dla organizatorów przygotowało wspólnie Ministerstwo Edukacji, Zdrowia i GIS.

 

 

Ferie 2021 – zmiany


Najważniejszą zmianą w feriach zimowych jest fakt, że ferie dla wszystkich województw w Polsce odbywają się w tym samym czasie, czyli od 4 do 17 stycznia.

 


Czytaj również: Co robić w ferie w Lublinie?

 

Zgodnie z decyzją rządu, stoki narciarskie, hotele, pensjonaty i tym podobne są w tym okresie  zamknięte. Zamknięte pozostają również kina, teatry i inne ośrodki kultury. Rząd dopuścił jednak możliwość organizowania półkolonii w szkołach.

 

Sprawdź także: Kwarantanna narodowa - czy przedszkola będą zamknięte?

 

 

Półkolonie – wytyczne GIS


Uczestnikami półkolonii mogą być jedynie dzieci bez objawów infekcji dróg oddechowych. Wiąże się to z tym, że dziecko z objawami przeziębienia nie może uczestniczyć w zajęciach. Co więcej, rodzice są zobowiązani do natychmiastowego odbioru  dziecka z półkolonii, jeśli wystąpią u niego niepokojące objawy. Dziecko powinno mieć  także osłonę ust i nosa (maseczkę lub przyłbicę), z której będzie korzystać w przestrzeni publicznej.

 

Czytaj również: 7 najważniejszych witamin dla twojego dziecka


Zajęcia dla dzieci mogą być organizowane wyłącznie w szkołach lub placówkach spełniających wymogi bezpieczeństwa. Mogą być to m.in. sale świetlicowe, dydaktyczne, gimnastyczne. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, minimalna przestrzeń musi zapewniać 4 metry kwadratowe na osobę. Warto wiedzieć, że każda grupa  uczestników powinna mieć swojego opiekuna, a ilość dzieci w grupie nie powinna przekraczać 12. Posiłki również powinny być spożywane w ramach tych grup, by ograniczyć kontakt z innymi dziećmi.

 

Sprawdź także: Dziecko na kwarantannie - co robić?


Organizatorzy półkolonii są zobowiązani do tego, by po każdym posiłku bezwzględnie zdezynfekować blaty i poręcze krzeseł.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!