Kreatywne wakacje przedszkolaka

Kreatywne wakacje przedszkolaka
Drukuj Skomentuj

Wakacje to czas wolny dla przedszkolaków i często prawdziwa udręka dla ich rodziców. Najczęściej, gdy urlop trwa tydzień lub dwa, rodzice spędzają go na wakacyjnych wyjazdach z dziećmi lub odpoczynku w domu. W tym czasie pojawiają się trudności w organizacji czasu wolnego dla pełnego energii, ale niestety szybko nudzącego się dziecka. Oto kilka ciekawych sposobów na udane wakacje przedszkolaka.


Tydzień dziecka z mamą i tatą

 

Dwumiesięczny urlop rodzica jest najczęściej niemożliwy. Pracujący rodzice nie są w stanie całych wakacji poświęcić dziecku, ale powinni spędzić z nim tydzień lub dwa. Powinien być to czas zaplanowany z myślą o dziecku, biorący pod uwagę jego zainteresowania, oczekiwania, ale też możliwości. 2 lub 3-letnie dziecko z przyjemnością odwiedzi zamek, w którym przygotowano rozrywki dla najmłodszych. Pamiętaj, aby te kilka dni nie było wypełnionych aktywnościami od rana do wieczora. Nie planuj wszystkiego, co do minuty, lecz zaplanuj chwilę na relaks i spokój.  Najważniejsze jest to, abyście wspólnie spędzili czas. Możliwości jest mnóstwo – wyprawy do lasu i parku, całodniowe pikniki, podczas których możecie pograć w piłkę, pojeździć na rowerze lub po prostu się pośmiać.

 

 

Sprawdź również: Dom wczasów dziecięcych po nowelizacji


W domu nie musi być nudno

 

Nie masz pomysłów na kreatywną zabawę?  Podpowiadamy!

 

 

  • Wspólne gotowanie – dzieci kochają spędzać czas w kuchni. Przyglądają się mamie, która gotuje obiad. Nie zabraniajmy im pomagania w czasie gotowania. Wspólne pieczenie ciasteczek lub babeczek, przygotowywanie kolacji i obiadu pozwoli Ci przyrządzić codzienny posiłek i spędzić czas z maluchem.
  • Ciepło zimno – tę zabawę zna każdy rodzic. Chowanie oraz szukanie przedmiotów pomaga dziecku rozpoznać w sobie ducha odkrywcy. Nie można się nudzić, kiedy za każdym razem szukamy czegoś innego i możemy zajrzeć w różne miejsca. Kiedy za oknem panuje słoneczna pogoda, trzeba pobawić się na świeżym powietrzu.
  • Malowanie twarzy – zabawa dla całej rodziny. Kup specjalne farby do malowania twarzy i poznaj w sobie artystę. Malujcie siebie nawzajem, a później zróbcie sobie zabawną sesję zdjęciową.
  • Skarby z lasu – wybierzcie się na spacer do lasu i pozbierajcie leśne skarby takie, jak szyszki, liście, patyki, korę drzew i wszystko, co tylko Wam się spodoba. 


 

Twoje dziecko bawi się samo

 

Potrzebujesz godziny tylko dla siebie?  Niech w tym czasie Twoje dziecko pobawi się same. Poproś malucha, aby stworzył dla Ciebie dużą laurkę. Może także pouczyć się piosenek, które można słuchać  z radia bądź telewizora. Z pewnością szybko nie znudzi się przy szukaniu skarbu. Schowaj mu jakiś przedmiot, może być to coś słodkiego lub jakiś drobiazg. Zaoferuj, że jeżeli go znajdzie, to będzie należał do niego.

 

Gdy rodzice są w pracy, często dziećmi najczęściej zajmuje się babcia lub zaufana opiekunka. Pamiętaj jednak, aby wolny czas, który masz po powrocie z pracy, poświęcić na wspólną zabawę.

 

 

Sprawdź także: Od lipca złagodzone wymogi w zakresie edukacji domowej

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)